bugün

insanların bir türlü anlamak istemediği coronadan uzak tutan kural.
corona illetinden korunmanın yollarından sadece biri. sadece bu önlem yetmiyor millet maalesef.
göt göte 5 cm yaklaşabilirsiniz.
Ben hep asosyal olduğum için beni ilgilendirmeyen mesafe.
Mesafeyi geçtim hala el uzatıyorlar, hala el uzatıyorlar...
işin ciddiyetini bilmeyen kimseler için şaka gibi birşey.
Salgın sonrası dönem için de geçerli olması dilenen mesafedir.
Ensemde tezgahtarın nefesini hissetmeden mağaza gezmek istiyorum, evet!
emekli maaşlarının yattığı bankaların atm kuyruklarında görülmeyen şey. sanki birer metre arayla beklerlerse o parayı çekemeyecekler.
Dünya Sağlık Örgütü ise bunun için 'sosyal mesafe' ifadesi yerine 'fiziksel mesafe'nin kullanılmasını uygun görüyor.
Doğru olanda; "sosyal mesafe" değil, "fiziki mesafe," sanki.
Kaynak:
https://www.webtekno.com/...sini-kullanin-h88568.html
“Herkes haddini bilsin” cümlesinin medeni hali...
Uymayı bir kenara bırakın,
Bazı semtlerde üst üste yığılan halk yüzünden bazı PTT şubelerini kapattırmıştır.

Salgınla mücadelede en etkili yöntem olmasına karşın,
maalesef tüm olanlara, tüm ölenlere rağmen durumun ciddiyetini ısrarla anlayamayan halkın bir kesimi tarafından uygulanmamaktadır.

Daha fazla insanın ölmesine gerek kalmadan Aklınızı başınıza almanız dileğiyle!
benimle muhatabı kes diye anlaşılabilecek bir kavram. fiziki mesafe daha uygun evet. bu vesileyle insanlara kişisel alan kavramı da aşılanırsa resmen çağ atlarız.

sosyal mesafe umarım bundan sonraki hayatımızda da uygulanmaya devam eder. gereksiz samimiyet, öpüşmeler, el öpmeler gibi adetler ortadan kalkar ve kişisel alan kavramı ön planda olur.
Keşke her zaman uygulansa.
görsel

Önemlidir. (bkz: swh).
(bkz: 10 nisan 2020 korona festivali)
Bu gece itibarıyla, bir takım etiyopya' dan henüz dönmüş, bir kuru ekmeğe muhtaçlar tarafından hunharca tecavüz edilmiş mesafedir.

Cehalet öyle ayyuka çıkmıştır ki, adam ölmekten değil, ekmeksiz kalmaktan korkuyor...
Hastanelere, cahiliye bölümü açılsın sahiden, önce bu varlıkları eğitip, sonra tedavi edelim!
Hatta tedavi etmesek mi acaba.... Bilemedim...
görsel
koronavirüse karşı kedilerin kesinlikle uyguladıklarıdır ;

görsel

görsel
patlamış bir balondur. ülke olarak 10 nisan gibi bir olayı atlattık ama çok bekledikleri vaka artışı gerçekleşmedi. ayrıca eskisi kadar da umursanmıyor.

uzmanlara (?) göre 1-2 yıl daha sosyal mesafeye dikkat etmemiz gerekiyormuşmuş. siz dikkat ediyorsanız edin paşam, bunu kimseye dayatamazsınız. ben de şahsen iki yıl böyle diken üstünde yaşayacağıma virüs kapıp %97 ihtimalle kurtulup bağışıklık kazanmayı tercih ederim.

edit: bir yazar kişisel alan ahlakı diyerek çok güzel bir konuya değindi. evet her insanın kişisel bir alanı olmalıdır ve normal zamanlarda bile mecbur kalmadıysanız tanımadığınız insanların dibine kadar girmemelisiniz. ama 1 metre ne lan? köşe kapmaca mı oynuyoruz? metrekareye düşen insan sayısı belli, insan içine karışınca illa ki 1 metre kuralını bozuyorsun.
insanlardan uzaklaştıkça dibine yanaşıyorlar. Kişisel alan ahlakı yokki insanlarda sosyal mesafeye uysun. Birde hapşırınca maskesini indiren tipler var. Gelde bunlara sosyal mesafeden bahset
cavit-19 bitiyor bitmesine de umarım şu zıkkımı hayatımızın bir parçası hâline getirmezler, bir ay sonra hayatımızdan sonsuza kadar çıkar.
cavit-19 bitiyor bitmesine de umarım şu zıkkımı hayatımızın bir parçası hâline getirmezler, bir ay sonra hayatımızdan sonsuza kadar çıkar.
insanları bireysel ve faydacı bir insana dönüştürecek olan son günlerde epey duyulan slogan.

edit: imla
ilerici çağdaş ve zeki insanlarımız tarafından tınlanmayan gerçek.
hem kendi hem de cevremizdeki insanlarin güvenligi ve kendisini güvende hisetmesi icin gerekli olan mesafedir.

görsel