1. 1.
  hareket sisteminin yapı taşlarını, özellikle kemik, kıkırdak, lif ve eklemleri oluşturan protein.
  ... herkes kendi derdinde
 2. 2.
  Deniz canlılarından sentezlenerek genellikle tablet veya toz formunda ticari olarak pazarlanır.

  Kolajenlerden marine yani deniz kolajenleri insanlar tarafından yaklaşık 1000 mg x 7 gün kullanılması halinde cildi onarır ve yeniler.

  Yaşlanmayı geciktirir.

  Marine( deniz) kolajen tableti 1000 mg.

  http://instagram.com/p/wYBVdXqZ55/

  Tablet içeriği çok zengin ve nadir bileşenler içerir bu yüzden kolajen tabletleri pahalıdır.

  Tablet içeriği.

  http://instagram.com/p/wYB9TrKZ8C/
  ... rizla
 3. 3.
  19 tane tipi tanımlanmış olan kolajenin vücudumuzda en sık görülen çeşitleri tip 1, tip 2 ve tip 3, tip 4 ve tip 10’dur. Tüm bu kolajen tipleri vücudun farklı dokularında yer almaktadır.  Tip 1 Kolajen: Vücutta en fazla bulunan kolajen, tip 1’dir. Vücudun parçalarını oluşturan eozinofilik liflerden oluşmaktadır. Organlar, bağlar, tendonlar ve ciltte bulunan tip 1 kolajen, kemikleri destekler, cildi korur, cildin elastikiyetini sağlar, dokuları bir arada tutar ve yaraların iyileşmesini sağlar.
  Tip 2 Kolajen: Tip 2 kolajen hücresel olmayan kıkırdak matrisi tarafından üretilmektedir. Kıkırdak matrisi, kıkırdak içinde var olan sıvı benzeri bir dolgudur. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olan tip 2 kolajen eklem sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yaşa bağlı ekrem ağrıları ve çeşitli buna bağlı olarak meydana gelen çeşitli semptomların tedavisinde etkilidir.
  Tip 3 Kolajen: Tip 3 kolajen organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşmaktadır. Kalp ve kan damarları ile kan dokusunu oluşturmada önemli bir destekleyici olan tip 3 kolajen, cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasında da oldukça etkilidir. Kasların, arterlerin ve organların yapısını desteklemektedir. Damarlara elastikiyet verirken aynı zamanda kasları güçlendirmektedir.
  Tip 4 Kolajen: Cildin sıvı filtrasyonu aşamasında rol oynayan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturmaktadır. Cildin derin katmanlarında bulunan kolajen tipi, yağ ve organları çevreleyen bazal zarın oluşumunda etkilidir.

  https://nutraxin.com.tr/i...ojenin-faydalari-nelerdir
  1 ... ceres
 4. 3.
  dokularda miktarının fazla olması cildin sıkı, dudaklarınsa dolgun görünmesini sağlayan protein.
  ... sweet mandarine
 5. 4.
  Yolda,toplu taşımada falan rengi solmuş kişiler görünce çantamdan çıkarıp Nutraxin Collagen veresim geliyor. Ben de sizin gibiydim falan diye muhabbet kurasım geliyor da sonra gözüm kesmiyor pek. Bari sözlüğe yazayım dedim. Çok pis beslendiğim bir dönem artık ne olduysa derimde tuhaf tuhaf lekeler ve renksizlik mevcuttu, gerçi artık artan fast-food alışkanlığından olsa gerek çevremde çok sık görüyorum bunu. O dönem vitamin desteği falan almadım, sadece bu Nutraxin Collagen’i kullandım ve doğru düzgün beslendim. Vücut bir şekilde yeniliyo kendini muhtemelen, geliyor kendine yani. Geldi de zaten. Benzer şikayeti olanlar bir göz atsın derim.
  ... dudumt
 6. 5.
  çok moda olan bir takviye oldu son zamanlarda. Fakat hiçbir işe yaramıyor
  ... owlet
 7. 6.
  araştırdım ve amme hizmeti sunuyorum.

  kolajen nedir? 
  hayvansal kaynaklardan elde edilen ve insan vücudu için çok önemli görevleri olan bir protein türüdür. yani kolajen nedir denildiğinde kısaca bir protein türüdür yanıtını paylaşabiliriz. bahsedilen kaynaklardan elde edilen kolajen enzimatik hidroliz yöntemi ile hidrolize edilir ve molekül ağırlığı insan vücudunda sindirilebilecek forma dönüştürülür. bu ise bizim tükettiğimiz kolajen (peptid) olarak bilinir. başta cilt olmak üzere, vücudumuzdaki birçok doku ve organda bol miktarda bulunmaktadır. burada olağan koşullar altında yirmili yaşların sonuna dek insanoğlu gereksinim duymaz. çünkü vücudun kendisi zaten üretebilmektedir. ancak belirtilen yaşlardan itibaren her yıl ortalama %1 ile 1,5 civarında üretimi azalmaktadır. bu azalma neticesinde ise çeşitli değişiklikler gözlemlenmektedir. bunların arasında en çok gözlemlenen ise neredeyse tamamına yakınını oluşturduğu cilt dokusu gelmektedir. eksikliği durumunda cildin elastikiyetinde düşüş söz konusu olur. ayrıca nemini kaybetmeye başlayan cildin kırışıklıkları daha belirgin hale gelecektir. son olarak cildin rengi de matlaşacaktır. ki bu anlatılanlar yalnızca ciltteki etkilerdir. bunun dışında birçok etki ettiği doku ve organ bulunmaktadır. 

  bunlar: 
  kolajenin etkileri 
  cilde ek olarak kolajenin etkileri kemikler, eklemler, dişler, saçlar, bağ dokular, kardiyovasküler sistem ve damarlar, tırnaklar, tendonlar ve diyabet önleme gibi son derece mühim hususlar olarak görülmektedir. kemiklerin sağlamlığına olan etki, eklemlerin sağlıklı biçimde işlevlerini sürdürmesi için düzenli olarak gıda takviyesi olarak kullanabilirsiniz. elbette gıda takviyesi yerine direkt olarak balık, sığır ya da tavuk gibi kaynaklardan da elde edebilirsiniz. yine de bu o kadar kolay olmaz. değişen beslenme alışkanlıkları bu hususta mühim olumsuz etkiler meydana getirmiştir. söz gelimi artık kemikli et/et suyu tüketimi çok düşük düzeylerdedir. oysa kolajenin en önemli kaynakları arasında sulu kemik yemekleri gelmektedir. bunun yanında tırnaklardaki kırılmaların önlenmesi ve estetik bir görüntü için kolajenin faydası olduğu görülmüştür. bazı bilimsel çalışmalarda ise saç dökülmesini engellediği ve yeni saç oluşumuna katkıda bulunduğu bir diğer olumlu etki olarak tespit edilmiştir. kısacası burada bahsedilmeyen doku ve organlar da dahil olmak üzere, kolajenin insan vücudunda çok mühim görevleri bulunmaktadır. özellikle de bir protein türü olması, bu özel proteini daha önemli hale getirmektedir.

  sığır kolajeni en yaygın olarak kullanılan kolajenlerden birisidir. sığırdan elde edilen kolajen fiyat olarak balıktan elde edilenden daha uygun olması münasebetiyle yoğun ilgi görmektedir.genel manada sığır ürünlerinden tip 1 ve tip 3 kolajen bulunur. ek olarak çok düşük miktarda bile olsa içeriğinde tip 2 kolajen de bulunur. sığır kolajeni noktasında en çok odaklanılması gereken husus helal sertifikalı ürün olmasıdır. yani ürünün bu sertifikası yoksa, gıda takviyesi olarak tüketmeniz önerilmemektedir. helali varken haram olan bir ürünü kimse tüketmek istemez.

  balık kolajeni sığır kolajeninden sonra en yaygın kullanılan kolajen türüdür. özellikle cilde daha etkili olduğuna olan inanç, ciltle ilgili hoşnutsuzlukları olan kimseler için tercih edilmesinde önemli bir etki sağlamıştır. içeriğinde sığır kolajenine benzer olarak tip1 ve tip3 kolajen barındırmaktadır. balık kolajeni hakkında dikkat edilmesi gereken husus çiftlik balıklarından vs. üretilmemesidir. yani açık denizdeki balıklardan üretilmesine dikkat ediniz. bunun yanında piyasadaki balık kolajenlerinde genel manada çok düşük miktarda ürün bulunuyor. bir dozda 3-4 gram kolajen size önemli yarar sağlamaz, bu miktar son derece düşüktür. 

  tavuk kolajeni ağırlıklı olarak içerisinde tip 2 kolajen olan tavuk kolajeni, kullanım noktasında çok yaygın değildir. içeriğindeki tip 2 kolajen münasebetiyle eklemler ve eklem sağlığı için son derece yararlı olduğu ifade edilmektedir. yine de piyasada çok yaygın biçimde kullanımına rast gelinmez. 

  sonuçta genel manada bilgi verdiğimiz kolajen konusu son günlerde daha da popüler hale gelmiştir. yakın gelecekte ise bu ilginin daha da artacağı ön görülmektedir. çünkü yapılan gözlemler neticesinde, bilim dünyasının bu ürünlerin yararına dair önemli bilgilere ulaştığı anlaşılmaktadır. insanların bu denli faydası olan bir ürüne kayıtsız kalmasını beklemek pek mantıklı görünmemektedir. tüketici olarak sizin odaklanmanız gereken nokta, yasal prosedürlere uygun olarak üretilmiş, bakanlık onayı bulunan ve önerilen porsiyon miktarını karşılayan ürünleri tüketmek olmalıdır. bilimsel araştırmalara göre günlük önerilen doz sekiz ile on gram civarındadır. son olarak düzenli tüketilmesi gereken takviye edici gıdadır. sürdürülebilir biçimde tüketmek alacağınız yararı önemli seviyede etkileyecektir. bu konuyu geçici bir işlem gibi değerlendirmeyiniz. bunun tam aksine düzenli olarak kullanmanız alacağınız faydayı direkt olarak etkileyecektir. 

  https://www.kolajendukkani.com/
  1 ... natural man
 8. 8.
  Karantina sürecinde araştırmadığım konu kalmadığı için kolajen hakkında yeterli bilgiye sahibim. Hatta beni laboratuvara alsalar yabancılık çekmem * En son çok güvendiğim bir doktorun kısa videosunu izledim. Kollajen ile ilgili gerçekten açıklayıcı ve yararlı bilgiler veriyordu. Vücudunuza bir takviye girecekse bu en mantıklı kolajen olmalıdır dedi. Çünkü bizim vücudumuzun kollajen üretimi çok çok az. Bu sebeple başta cilt sağlığımız için belirli bir yaştan sonra kollajen takviyesi kullanmalıyız. Sadece cilt sağlığı değil aynı zamanda eklem ağrıları ve gelişimi içinde oldukça önemli bir maddeymiş. Bu kadar önemli olduğunu öğrendikten sonra marka araştırmaya başladım. Türkiye’de tek güvenebileceğim marka Nutraxin. Çünkü içeriği gerçekten doğal yapılardan elde edilen zararsız maddeler kullanılmış. Birde içerken ağzınıza çilek tadı geliyor, bu tek başına bile benim için yeterli * Bir süre kullanacağım, iyi sonuçlar alırsam annemede Nutraxin collagen takviyesi almayı düşünüyorm.
  1 ... illazzetil
 9. 9.
  kolajen vücudumuzda en çok bulunan proteindir. kolajenin birçok çeşidi vardır. kaslar, kemikler, deri, kan damarları, sindirim sistemi ve tendonlarda bulunur. ölü cilt hücrelerini değiştirerek cildimizin sağlamlığını ve elastikiyetini artırmaya yardımcı olur.
  ... kusturulan usta
 10. 10.
  Paça, paça çorbası, paça haşlama paça ve paçadır.
  ... redcap