bugün

çok acı bir sözdür,

oysa kendini avutmak adına, tam da sorun sende değil bende klasiğiyle, "abi sorun ondaymış, lezbiyen midir nedir?" diye düşünecekken, "sorun sende" denmesi, ne kadar da kötüdür, devamında "hiç aynaya baktın mı?" denmesi ise şiddetle muhtemel bir intihar sebebidir.

tabi yaşamadım, bilmiyorum, uyduruyorum.*
gayet açık bir ifadedir, ilişki sonladırma kapsamında ele alındığında gayet etkili bir araçtır. kullanınız, ama kullandırmayınız.
harbi sevgili sözüdür , sorunlu olduğunuz için bi kere daha seversiniz. bu söz ardından bırakmak istemezsiniz.
şarkısı da var bunun:

(bkz: lily allen)*
Bir solukta okunup bitirilen kitap.
"Bir kitap okudum hayatım değişti diyebilmeyi çok isterdim. Ama bir adam tanıdım ve hayatımın içine etti."
Hiçbir yere varmayan bir kitap. Sayfalarca hep aynı şeyi anlatmış... Kızın biri inat ediyor, istanbul'daki bütün erkeklerin altına yatmak için çabalıyor. Hepsini de nedense bu terk ediyor. Kendini dünya güzeli, harika, eşsiz gibi anlatmış ama fotoğrafını gördükten sonra http://www.milliyet.com.tr/-babama-kitabi-okumazsan-cok-daha-iyi-olur-dedim-/pazar/haberdetayarsiv/27.02.2011/1357508/default.htm değil 50 tane bir tane adam bulmuşsa iyidir dedim. 20 tl bir de boşuna vermeyin.
evde okunması gereken bir kitaptır. şayet kahkaha krizleriniz sınıfta veya otobüste yankılandığında şaşkın bakan gözlerle karşılaşabilirsiniz.
pink freud takma ismine sahip twitter ve bloguyla ünlenen yazarın çıkardığı kitap. Beğeneni de beğenmeyeni de fazla. ancak insan psikolojisi ve ilişkilere bakış açısı çok güzel anlatılmış kitapta. bir çoğunun değinmekten çekindiği o küçücük noktalara tek tek el atılmış adeta.
ayrılmak için bahane arayan ancak bulamayan sevgilinin son çare olarak sorun sende değil bende demeyi düşünürken sorun bende değil sende demesiyle sıçtığı pottur. kaş yapayım derken göz çıkarmaktır...
sorun bendeyse daha iyi. öyleyse halledebilirim. ya bende değil de sendeyse ve tenezzülüne buyurup sen bunu hiç bir zaman farkedemiyeceksen?!
bazı eziklere kapak olmuş sözdür.
insan beyninin otomatik odaklamayı açtığı anda ağızdan çıkan söz. tabi yerse.

(bkz: net olmak)
kız kıza oturup okunduğunda arkadaşla beraber gülme krizlerine sokan dizüstü edebiyatın çok gerçekçi teşhislere ve tiplere sahip kitabı.
bu cümlenin başını duyduğum anda daha lafını bitirmeden ağzının ortasına kürekle vurmak istediğim kişinin kurduğu cümlenin başlangıcı.
eski sevgilimin ilk buluşmamızda bana armağan ettiği kitaptı.
herifin daha ilk buluşmada bana verdiği kitabın ismine bak. o zamandan "bu adamla olmaz." demek gerekiyormuş işte.
sevgililerin Ayrılırken sarf ettikleri klişeleşmiş cümlelerden birisir.

illaki orda bir sorun vardır, ayrılmak isteyen tarafta değildir ki her zaman sorun, oturur adam gibi dersin ki "bak olum sen şöyle şöylesin, ben seni artık çekemiyorum ve bu yüzden ayrılmak istiyorum" dersin anlarımda "sorun sende değil bende" dersen anlamam, hatta sadistleşip ağzına iki tane çakasım gelirde çakmam, çocuk muyuz lan biz? Sorun sende değil bende gibi bahanelerle bir ilişkiyi yarım bırakıp çekip gidemezsiz arkadaş, mantıklı açıklama yapmaya mecbursun o kadar.
Sorun yaratan sendin, beni haketmeyen de. Mutlu olma zamanı şimdi.
Açık sözlü, kendini beğenmiş birinin, sevgilisini terk ederken söyleyebildiği söz.

Bugün bunu duydum. bana çok komik geldi ama yan tarafımdaki bankta oturan erkek için aynı şeyi söyleyemem. *
(bkz: de ler ayrılmasın analar ağlamasın)

Düzeltme: başlık değişti, name bozuldu.
bu sözü her duyduğumda devaminda"çünkü senin götün başin ayri oynuyor" diyesim geliyor.
--spoiler--
sorun ben de değil, sorun sen de değil, sorun kim de it!
--spoiler--
pinkfreud nickname li bi kadın yazmış.. benim hatun bunları okuyup okuyup bana sarıyo.. kafasında paralıcam o kitapları az kaldı. *
Sevgiliye artık yeter lan bu gidişata son vericem demek istemektir.
Her kıza söylenebilecek cümlelerden. Net.