biz insanların bir türlü başaramadığı, başarma aşamasındayken bir şekilde durdurulduğu durum.
ikiyüzlülüğe eğilim bu yüzdendir işte.

seni sevmiyorumdur ama seviyor gibi davranmak zorunda olduğum hissettirilmiştir bana hep. o an canım sıkılmıştır ama eğleniyor gibi görünmek zorundayımdır sana. acıkmışımdır ama acıktığımı söylersem ayıp etmiş olurum aynı ortamda bulunduğum herkese.

bu şekilde uzayıp gidebilecek bir liste hatta listeler sahibiyizdir biz net olmayanlar, olamayanlar, durdurulmuşlar. belki bu yüzden mutlu değilizdir. belki bu yüzden insan ilişkilerinde burnumuz sürtülüyordur her seferinde.

herkes net olmalı. samimi olmanın yolu net olmaktan geçmektedir çünkü. hepimizin başarması dileğiyle.
com olmak, org olmak...
lafı evirip çevirmeden söylemek, istenileni dürüstçe belirtmek.
nokta atışı yapmak, konuşmalarında, hal ve hareketlerinde esnekliğe yer vermemek anlamında kullanılır.
kendinden emin olduğunu gösterir. Çekici yapabilir. Çoğu zaman işe yarar.
her zaman iyidir.

mesela ben o kadar netim ki, şimdiye kadar kimseye eh işte bile vermedim.
Asla yapamadığım hiçbir zaman yapamayacağın yegane şeydir.
bir konu hakkında tam olarak ne istediğine tek yönlü olarak karar vermek.

mesela, bir yere gideceksiniz. bu konuda net olarak kararlısınız. Netsiniz. gideceksiniz. fakat giderken birilerini sevebilirsiniz. veya karnınız aç olabilir. bu yüzden net olurken illa şu da olmalı bu da olmalı diye bir kavram yok. ikisi de farklıdır.

evet, hayatımda net kararlar vereceğim.
evet, seni seviyorum lakin bunun kendimle vereceğim net kararlarla alakası yok.
evet, wc deyim. ama netim çıkacağım birazdan. ishalde olsam. bu biraz pis oldu. neyse.
Benim işim. Evet.
fit olmak diye okuduğumdur.
Orta yolcuların sevmediği insanlardır. Saygı duyulması gereken kişilerdir.
mecazi anlamda; anlattıkların , duruşun davranışların hakkında hep anlaşılır olmak. bir anlamda dürüst olmanın kardeşi.
Hayatı kolaylaştırır. Zaman kaybını önler.
Neden net oluyorsun ki dakika ol sms ol net her yerde çekmiyor.

Asla net olmayın bırakın insanlar e peki ne olacak diye düşünsün.
Net olduk da ne oldu? Hep kaybettik.
Mesela bi' adam gerizekalıysa ona gerizekalısın diyebilecek kadar netim.
Belki bu yüzden kaybettik.
herkesin herkesten beklentisi olmasına rağmen herkesin de bu duruma bürünmeye yanaşmadığı duygu hali. ama az da olsa bu duygu halinde ve hayatınızda net olup, sizi mutlu eden insanlar var ise pamuklara sarın. öyle yapınca insan mutlu oluyor çünkü. ve hissediyor da bunu.
Gri olmamaktır. Zaman zaman bizim de yapmakta zorlandığımız eylemdir. Olması gerekendir.

Net olmamak da karşı taraf için çok yorucudur. Umudu tetikler, acıyı uzatır.
Kemiklerinizin ağırlığını düşünce kalan net kilonuzu ifade ediyor olabilir.