bugün

entry'ler (359)

oraya gidemedim çünkü hastaydım

Buraya da hastaneden çıkıp geldim demişti, Bakan yıldız ise şirket yöneticileri ile görüştüğünü söylüyordu. hanginize inanalım?

5 ağustos 2013 ergenekon davası hükümleri

yargıtay sürecinin henüz başlamadığı hükümlerdir.

htc one mini

ağustos 2013 de piyasaya çıkması beklenen ürün. akıllı telefonum olsun şöyle işlerimi görsün birkaç havalı eplikasyonumu rahat rahat kullanıyım ama trend den uzak kalmamak için bir ton para ödemiyeyim diyenlere s4 mini den sonra yeni altenatif olacak.
s4 mini ye ise rahatlıkla tercih edilebilir.

taksim deki sidik kokusu

taksime özgü değildir, ülkenin bir çok yerinde yetersiz altyapıdan kaynaklananı mevcuttur hatta sidikten daha beter kokularda mevcuttur. şu süreç içinde biber gazının kokusunu yememiş olanların buna iğrenç demesi normaldir.

değerli türk polisi ankara sizinle gurur duyuyor

inatlaşmadır düpedüz halkı kışkırtmaktır, her gece ankara'da dinmeyen şiddetle gurur duyuyor demektir.en kısa zamanda hesap vermesi en büyük arzum.

çekingen olmanın kişiye kaybettirdikleri

misafirliğe gidince tuvalete gidememek.

sunay akın

skyturk 360 da hayat deyince adında 1 saatlik bir program yapıyor.izleyin izletin. ve bugün ettiği çok güzel bir lafıda yazayım "andre şöniye'nin göbeği istanbul'da ,başı paris'de kesildi.türkiye ile fransanın farkı budur."

kim milyoner olmak ister

şu sıralar 1 milyonu alan olursa şaşırmayacağım çünkü reyting e fena kafayı takmış program. iyi giden bir yarışmacı oldu mu daha hal hatır sormayı bitirmeden reklamı giriyorlar ( ha şu 1 dk 3 dk reklamlarına da fena takığım dizi reklamlarından sonra 3 dk yı başlatıryorlar, denk geldiklerimin içinde bunu yapmayan bi trt var 1 dk reklam diyorsa dizi reklamını girip devam ettiriyor programını.) sonra kenan abiğimiz de güzel gazlıyor böyle film atmosferi yaratmaya çalışıyor geçen 125 bin alan çocuk olsun dünkü boğaziçili çocuk olsun, herşeyi bilen yarışmacılarımız dedi adamlara.yinede güzel program sorular gayet hoş her telden geliyor.

türk askerine verilen değer

tam olarak hakkıyla ölünce verilir. şehit aileleri başbakanla, bakanlarla, orgenerallerle aynı masaya otururlar.herhangibi bir asker ailesi oturamaz ama o masaya, çünkü şehit olan asker, şehit olma adayı askerden daha değerlidir.
türk askeri görevde bulunduğu süre içinde normal insandır birkaç fark emir alsındır adam olsundur dayak yesindir.
herhangibi bir olağan üstü durum olmadıktan sonra onların gerekliliğini vatan borcu diye üstlendikleri kutsal görevin kutsallığını dile getiren duyduğu minneti bildiren ne bir haber görürsünüz ne bir köşe yazısı.

anca arada sırada trt nin yayınladığı havada karada türk ordusu programlarında hatırlanır izlenmeye zahmet edilirse yaklaşık bir yarım saat duygulanılır minnet duyulur sonra unutulur.
peki gerçekten olması gereken bu mu? şehit ailelerine yapılan yardıma gösterilen saygıya tek kelime edemem, yapılması gereken o çünkü ama o askere şehit olmadan önce nasıl davranıldı bir bakalım mı ?

ktm (kabul toplanma merkezi) de bulunmuş askerlere sorabilirsiniz hemen hemen her ktm aynıdır. gerekli görülen sebepten ötürü oraya düştüyseniz yandınız (sevk vs.)bırakın yaptığınız görevden ötürü saygı görmeyi gereksiz bir varlıkmışcasına muamele görürsünüz. bir üste derdinizi anlatmak istediğinizde başından savabilir sizi, küfür yemeyi hak etmişsinizdir. koskoca rütbeli er le mi uğraşmak zorunda yersiniz zılgıtı. yüzlerce askerle pisliğin içinde yatarken kendinizi toplanma merkezinde değil, gayet haklı olarak toplama kampında hissedebilirsiniz.
boşverin bunu bir sürü asker aynı yerde yatmak falan halledilir, ama orada bulunduğunuz süre içinde insani ihtiyaçlarınızı dahi gidermeniz suçmuş gibi karşılanır çoğu zaman ters ters bakışlara maruz kalırsınız.

askeri hastahanelerde askerlik göreviniz boyunca devletimizin sağladığı mükemmel imkanlardan biri. çoğu gurbette onlarca askeri, askerini geçtim ulan insanı kapıdan çevirebilir doktor. dediğimde bir gram yalan varsa şu mübarek günde cezamı çekeyim. ortapedi kliniğinin önünde 5 saat beklemişsinizdir. doktor gelir yardımcılarım yok der sizi gönderir. bu kadar değerlisiniz işte askerken.işinizi halledemedğiniz için bir de üstünüzden yersiniz zılgıtı tamam. gereken değer alındı.

ayrıca disiplin merkezi falanda değil askeriye. hırsızından tut esrar içenine gayet rahat işini halleden bir sürü asker var. hani hayatta bir eğitim aşaması da askeriyeydi. yalan. kocaman yalan. paranızı çalan değil, siz suçlusunuzdur. adelet rütbelinin insafına kalmıştır. cezayı siz çekersiniz. derdinizi adam akıllı anlatmaktan çekinirsiniz.

normal bir askerken bu kadarsınız. bir hiç uğruna ölmediğiniz için suçlusunuz.

star akademi

geçen 5dk denk geldim candan erçetinden elbette söyleniyordu yanlış hatırlamıyorsam.zaten şarkının son bölümleriydi juri yorumlamaya geçti.
hani bazı insanlar olur muhabbetin içinde sürekli ve sessizce onaylama yaparlar genelde büyüklerimiz olur bunlar dede, nine, büyük dayı, amca gibi.ajda pekkanı fiziken ne kadar gençimsi olsada o makama doğru kaymış gördüm. ertuğrul özkök ile aralarında geçen muhabbet;

e.ö :yanılmıyorsam yunan müziğiydi dimi bu? (yarışmacıya dooğru)
a.p :evet yunan hıhı.
e.ö :yanlış mı hatırlıyorum yav? yoksa değilmiydi yanlış hatırladım heralde.
a.p :ay bende yanlış hatırladım.
e.ö :haa pardon yanılmışım.
a.p :bende yanıldım.
e.ö :müzik .... ya aitmiş pardon pardon.
a.p :evet evet çok pardon.

e.ö: neyse yoruma geçeyim bıdıbdıdıbdıdbdıdbıdıbd
a.p :evet evet çok haklı.
e.ö :bıdıdıbdıbdıdbıd
a.p evet kesinlikle.

ezel in son bölümü hakkında ne dediler

kapıyı açan çilingirdi.

facebook ezel sayfasından biri.

ölmeden izlenmesi gereken diziler

nip tuck daha sonra zaten hiçbir dizi sizi kesmez.

katlanılması zor insanlar

statü farkından dolayı saygıda kusur etmemeniz gereken bencil insanlar.

lezbiyen olmanın avantajları

varmıdır bilmiyorum ama , lezbiyen abazanlar rahat rahat ihtiyaçlarını görürler şu ortamda. zira bazı normal kız arkadaşların bir dudak dudağa öpüşmediği kalıyor.

kevin durant için ne dediler

+ıııııııığğğ kenan duran bu sefer durmadı.mehmet ali birand

facebook

insanın yüzüne bazı şeyleri tokat gibi vuran site. bugün öğrendim ki facebook listemdeki bir grup genç birer siyaset adamı , birer atatürk , birer basketbol yorumcusu (bkz: ibne hakem). aslında onlara neler söylemek istiyorum bir bilseler ama cesaret edemiyorum , kafamı sikerler yinede vazgeçmezler beni akıl yaşta değil baştadır mottosuyla sikmekten.sanırım hesabımı kapatacağım.

ha bide tayyip'in orda olmasıyla maçı üstün zekaları ile bağlamıyorlar mı kendimi resmen gerizekalı gibi hissediyorum.

11 eylül 2010 sırbistan türkiye basketbol maçı

kafaları televizyonun içine sokturan maçtır.o nasıl heyecan o nasıl bir atmosfer yemin ediyorum o stadda olmak için neler vermezdim helal olsun helalll. (bkz: bu çocukların maddi manevi destekcisiyim)

aşk acısı ve matematiğin benzerliği

ikisininde de sorunları çözdüğünü sandığın anda aslında çözülmediğini farkedersin.

savaşlar su topu ile yapılıyor olsa olabilecekler

savaşan herkesin teni buruş buruş olurdu , avrupa bunu engelleyici aşı çıkartırdı parayı yine kapitalist güçler götürürdü.

monitörün üzerinde gezen sinek

fare imleci ile kovulmaya çalışılan sinektir.