bugün

(bkz: sorularlaislamiyet com)
61/SAFF-1 Göklerde olanlar da yerde olanlar da Allah'ı tesbih ederler. O, güçlüdür, Hakim'dir. (bkz: )http://www.youtube.com/watch?v=77dttU4PKbU
aşırı sünni bakış açısı içeren site.

cevapların çoğu hadislere dayalı. hadise dayalı şeyi dinen kabul etmek mümkün olmaz. hadise kalsan sidik içmek de sevap.
çok yüzeysel cevaplar veren site. risale i nur talebeleridir. ama gel gör ki nerde fasık nerde hulül inancı olan alim müsvettelerini korur. hallac ı mansur beyazid bistami gibi haşa ben allah im diyen aptallara sahip çıkar.
https://sorularlaislamiye...or-mucizeler-yaratilmiyor

Mantıklı sorulara Beyin yakan cevaplar veren bir yer. islam dünyası bu zihniyet ve mahsullerinden kurtulmadikca dünyaya barış ve huzur gelmez.
Aklıma takılan soruları buradan takip ettiğim bir dönemde bu site sayesinde tüm dinlerden soğumuştum sitenin yazarları gerçekten din bilgisi yüksek insanlar mı meçhul .
sunni bir sitedir. islamda evlilik konusunda çocuk evlililerinin yapılabileceğine dair delileri öne süren bir sitedir aynı zamanda ve türkiye de bayağı bir okunuyor. islamda pedofili veya çocuk evliliği yok diyen müslümanlar bu sisteyi neden kapatmıyor? sonuçta adamlar çocukla evlenmeyi dine uygun göstererek hatta muhammed de evlendi bakın aslında sünnet bile olabilir diyerek neden bunu müslümanlara empoze ediyor?

a. “Kadınlarınızdan âdetten kesilenlerin iddetinde tereddüt ederseniz, onların iddet süreleri üç aydır. Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.”(Talak, 65/4) mealindeki ayette yer alan “Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.” ifadesi, âdet görmemiş kız çocuklarının da evlendirilebileceğini göstermektedir.

b. “içinizden evli olmayanları evlendiriniz.”(Nur, 24/32) mealindeki ayette herhangi bir yaş sınırı konulmamıştır. Bu da erginlik çağından önce de evlenmenin mümkün olduğunu göstermektedir.

c. Hz. Aişe anlatıyor: “Ben altı -bir rivayette yedi- yaşında iken, Hz. Peygamber (a.s.m) benimle evlendi, dokuz yaşında da benimle birlikte oldu” Hadisi, Buharî, Müslim, Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.(bk. Neylu’l-Evtar, 6/120).

d. içinde Hz. Ali’nin de bulunduğu sahabeden bazı kimselerin küçük yaşta sayılan kız çocuklarını evlendirdikleri bilinmektedir.

e. Bazen küçük yaştaki kızı evlendirmek bir maslahata binaen olabilir. Baba, uygun talibi kaçırdığı takdirde, bir daha öyle bir kimseyi bulmayabilir endişesiyle kızını evlendirebilir. Maslahat ise, şer’î bir delildir.(bk. V. Zuhaylî, el-Fıkhu’l-islamî, 7/179-180).

https://sorularlaislamiye...kac-yasinda-evlenmistir-0
https://sorularlaislamiye...-huri-verilmek-zorunda-mi

Güzel ve yerinde sorulara abuk subuk cevap veren site. Oğlum dinden imandan soğudum bu nasıl cevap? Özetliyorum;

Soru: Cennette eşime huri verilecek mi? Bu olay bana neden sorulmuyor?

Cevap: mümin erkeklerin imanına gaz vermek için huri verilir. Merak etmeyin kıskançlık duygunuz alınacak orada. Huri erkeğin hakkıdır, verilmesse olmaz.
Gavs hazretleri bunu beğendi.

ve

(bkz: Sorularlaşirk)
görsel

Adam dinin bugunu bulmuş beyler dağılın.
Hz. Muhammedin Hz. Aişe ile 9 yasında evlendiğini belirterek bunu savunmuştur. Argümanlar ileri sürmüştür. Ayrıca coğrafyaya göre de değişebiliyormuş.
https://sorularlaislamiye...kac-yasinda-evlenmistir-0
ateistlerin zoruna giden cevaplar veren site.

düşünce özgürlüğü isterük len aq.
Link attım, sitede açıklanmış, yalan değil. ister inanın ister inanmayın.
Verdiği kimi cevaplarla, darlığını ortaya koyan sitedir.
Tanrı’nın elçisi, Ayşe’yle evlendiğinde Ayşe’nin yaşının tarihi hesaplamalara göre 17 olduğu belirtilmiş.
17 de günümüze göre tartışmalı konumdadır.
islam'a en büyük zararı veren sitelerden biri. Burada soru soran dangalaklarda sike sürülecek akıl yok.
Modern görünüp islami soruları cevaplayan sorularla risale'nin biraz daha modern versiyonu. Risale, risaleyle ilgili soruları cevaplıyor, islamiyet, islamla alakalı olan soruları. Bir de size bilgi vereyim mi? Allah var, islam hak din, hz. Muhammed hak peygamber ama namaz kılmayan kafirmiş. Bence siz siz olun. Kendinizi geliştirin. ister inanın, ister inanmayın. Sizin kararınız. Aklınızı islami sitelere kaptırarak veya kaptırmak olmadığını düşünerek ve bunun farkında olarak veya olmayarak, pişman olur musunuz olmaz mısınız gelecekte bilmem. Ancak benden size bir bilgi. Allah var, islam hak din, hz. Muhammed hak peygamber ancak namaz kılmayan kafirmiş ve islam zerre kadar tereddütü kabul etmiyor, kafir olunur diyor. islamın sizi sınırladığını veya sınırlamadığını düşünebilirsiniz ancak şarkı dinlemeye haram diyerek bile çoğu şeyi küfür sayarak sizce de sınırlamıyor mu? Ve ister istemez insanı farkında olmadan yönetiyor. Sınırlamalar koyuyor. Mesela Islama aykırı düşünmek mi hemen kâfirlik diyor. Derin düşünmeyi engelliyor. Düşünmeyi bence sınırlıyor. Ve kendi yargılarını kabul ettirmeye çalışıyor. Mesela kimse islam'da bağımsız olarak yaşama hakkına sahip değildir diyor. Sürekli olarak aynı soruları sordurtabiliyor. belki de tekrar tekrar aynı tarz sorular sorulup duruyor. bir de kafirlerin öldürülmesini 'ebedi cehennem' korkusuyla kabul ettiriyor ve kişinin kafir olmaması lazım diyor. Daha bitmedi, insan ikilemde kalabiliyor. insanı şartlıyor müslüman olmakla. Mesela ben müslüman olduğumu söylerdim ama kafirlerin cehenneme gideceği fikri bana iyi gelmez ve belki de içten içe farkında olmayarak belki kafirleri kıskanırdım daha rahat yaşıyorlar diye. Şimdi daha rahatım. Zaten namaz kılmamakla kafirmişim diyorum. Rahatıma bakıyorum. Kendimle her halimle barışık oluyorum. Bilgiler öğreniyorum. Her şeye ilgi duyuyorum. Derin düşünüyorum. Güzel olan her şeyi seviyorum. Ben eskiden gezmeyi sevmeyi dahi rahatlıkla söyleyemiyordum kafir olursam diye Ama gezmeyi seviyorum. gerçi gezmeyeyi sevmekle kafir olunmaz.
edit: değişiklikler yaptım.
nasıl ki adnan oktar ben mehdiyim diye ortaya bir iddia atıyorsa. islam peygamberi muhammed de ben peygamberim diye ortaya bir iddia atmış olamaz mı. günümüz şartlarında eğitimli insan fazla olduğu için adnan oktar'a neredeyse kimse inanmamıştır fakat 1400 yıl önce cahil toplumları kandırmak kolay olduğu için muhammed peygamberin bu iddiası çok sayıda taraftar toplamış olamaz mı. ikna edin.
Cennet dilinin arapça olacağını söyleyen komik site.
müslümanların inancını alakadar eden bir konudur, alaya almayın.
tüm iman etmiş olanlar buna inanıyor zaten. sahih hadistir, komik birşey yok.
biraz saygı kimseden bir şey eksiltmez!
Cennette her istediğimiz olmuyor mu ben Türkçe konuşulmasını isteyeceğim hadi bakalım.
Herkesin dini kendine. Dalga konusu olabilecek bir durum değildir bu. Dini konuda yanlış bilgi vermesi onun bu vebale girmesine neden olur yani günahı onun boynuna. islamiyet iyidir candır. Elhamdülillah.
Arkadaşlar bu gidişatla gidemeyeceğiniz yer hakkında kafanızı boş yere meşgul etmeyin bence.
cennete gitmeyi hiç istemedim. cennette beni çeken hiçbir şey yok. cennette her istediğin olmuyormuş zaten. ben skyrim oyununda karakter yaratıp kendime ait devasa haritada karakter geliştirmeli oyunun karakteri olmak istiyorum. ama cennette savaş yokmuş. böyle bir şey olmazmış. ee o zaman ne yapayım altından köşkleri elmastan yolları zümrütten bilmem neleri. bunlar benim dünyada da ilgimi çeken şeyler değil ahirette de bunlar beni cezbetmiyor maalesef.
ama bu müslümanların sorunu. süslü şeylere ve sonsuza kadar huri sikmeye meraklı insanlar düşünsün.
çok güzel bir site çok hadis felan sunuyor.
2021'de girdiğim entry beni biraz şaşırttı. o zamandan beri düşüncelerim biraz değişmiş. biraz fazla abartmışım.
güncel Önemli Başlıklar