bugün

rafet el roman ın duygusal sarkısı.

elimde yine kalemim
yaziyorum seni sayfalara
seneler seneler
kitap olmus anilarla
gizlesem hic fayda etmez
soylesen de daha beter
sorma neden,sorma neden
en derinde en son arzum
su halimde sana yakin
olsam yeter sorma neden
neden geceler bu kadar sessiz
neden ruyalar bu kadar uzak
neden derler iyiler cok yasamaz
al bu canim senin al senin olsun
(bkz: seneler kitap olmuş anılarla)
- ayşe , beni aldatıyormuşsun ??!!
- sorma neden...
- yok sorma işini uzatmıycam, doğrudan vurucam!!!
sebeplerin söylenmesinin yemediği durumlarda en kolay kesip atma cevabı
yanılmıyorsam rafet el roman'ın ilk albümünden bir parçadır.
"neden geceler bu kadar sessiz
neden ruyalar bu kadar uzak
neden derler iyiler cok yasamaz
al bu canim senin al senin olsun "

gibi muazzam sözlere sahip rafet el roman şarkısı..elinden,avucundan kayarken sevdiğin,her ne ise, içini kaplayan derin öfkenin,durulup hüzne döndüğü an'nın şarkısıdır bu, sonra neden geceler sessiz, neden rüyalar bu kadar uzak diye sorulur, içses yanıtlar: sorma neden,
bu sarkı rafet el roman'ın bir magazin figürü olmadığı yıllardan kalan, kanaatimce sanat hayatının en güzel şarkısıdır ve şarkısı olacaktır,bunun üzerinde bir şarkı maalesef yazamayacaktır,ayrıca şarkıya eşlik eden video da
gayet müstesna bir çalışmadır, cuk oturur şarkıya,sevgilisi ölen arkadaşıyla bankta oturma ve en son kalkıp uzaklaşma sahneleri şarkının duygusunu çok güzel yansıtır.
Rafet El Roman'ın yapmış olduğu ve yapabileceği en güzel şarkıdır. Sözler ve müzik inanılmaz. Klibi desen oda harika. Ayrıca geceleri yatmadan önce dinlediğim ve sayesinde bir hüzün ile uykuya daldığım..
duygusal ve anlamlı şarkılardan biri. belki de en iyisi. rafet el roman için böyle de bir şarkım var diyebileceği gurur kaynağı eser. şarkının 03:26 noktasında bir boyut değişmesi yaşarım her dinlediğimde. rafet orada öyle bir iç çeker ki, her şey anlamsızlaşır gider birdenbire. daha fazla söze gerek yok aslında. gecenin bir vaktinde dinlenince bünyeye aşırı dozda efkar zerkedebiliyor.
piyanonun bir şarkıya neler katabileceğinin kanıtıdır. *
ne güzel şarkıdır o... bir de acıklı klibi vardır.
"neden derler iyiler çok yaşamaz..."
sorma nedenn neden geceler bu kadar sessizz
neden derler iyiler çok yaşamazz?
al bu canımm senin seninn olsun
elimde klavyem yazıyorum seni yine sözlüklere
aylarr aylarr kitap olmuş anılarla gizlesem hiçç fayda etmezz söylesem de daha beterr

rafet el roman. bu adam hayatının sonuna kadar şarkı yapsın..
ölümü, ölümden sonra duyulan, belki bir ömür geçmeyecek olan o ızdırabı "ölüm" kelimesini bir kez bile kullanmadan bana yüzüme attığı bir tokat gibi anlatan şarkıdır hem sözleriyle hem melodisiyle ve tabiki de rafetin yorumuyla...
çok ızdıraplı bir şarkı bu...
her dinlendiğinde aynı hüznü yaşatan, ağlatan bir rafet el roman şarkısı.
görünce, "niçin herşey yalnızlıktan" diyerek tamamladığım başlık.
(bkz: sorma neden niçin)
(bkz: teoman)
(bkz: helikopter suren sinek)
ilkokula gidiyordum o yıllarda 5 falandım heralde. ne çok etkilemişti şarkı beni o zamanlarda. hala daha öyle. iyi şarkı. daha doğrusu bir hüzün melodisi ve sözler bütünü.
durup dururken aklıma gelen rafet el roman şaheseri. bir dinledim iki dinledim döngüye alıp dinledim. kendime baktım, sanki kamerayı gözümden alıp yukarıdan beni çeker gibi görmeye başladım.

çok büyük potansiyeli olan ama kaybeden vasfında biri olduğunu gördüm.

yalnız.

yalnızlığından mutlu olduğunu sanan bir aciz. aciz ki ne aciz. birkaç dostu olduğunu sandı aciz. kandı çakallara. oysa maddiyatmış gerisi yalanmış.

geri zekalı biriydim ben. o benim ufkumu açmıştı hep, hep o destek olmuştu. yememiş içmemiş benim rahat etmem için belki istediği şeyleri ertelemişti. canım annem. o gidince ben çöktüm. en büyük hırsları olan, başaramayacağı şeyleri onun sayesinde başarmış olan ben.

sen artık yoksun. ama senin aldığın hırka var üzerimde. nedense senin elin değimiş şeylere sarılınca kendimi iyi hissediyorum.

neden mi?

sorma neden.
Sorma ''neden'' diye daha ben bile cevap verememişken...
video klibi gerçek bir hikayeye dayanmaktadır bu şarkının,çok duygusaldır,çok anlamlıdır.Rafet El Roman,yalnızca sesle sanatçı olunamayacağını,söz ve müzik üretmenin şart olduğunu göstermiştir bir nevi.
izlemek ve dinlemek isteyenler için

http://www.youtube.com/watch?v=gMsvHZmledw
(bkz: sorma nedeiyeenn)
ağlatır.
ağlattı bile.
muhteşem rafet el roman slowlarından biridir.
rafet el romanın en iyi şarkısı.hele ki piyanonun arkasındaki geçişler insanı başka dünyalara götürüyor...
rafet el roman'ın en daşaklı şarkısıdır. klibide bir o kadar yıkıcı.

http://www.youtube.com/watch?v=gMsvHZmledw
güncel Önemli Başlıklar