bugün

esmer olanının * * o küçük bünyesiyle bütün gün havada nasıl aynı rotada dönmeyi başarıyo, hiç mi yorulmuyo lan bu diye düşündüren hayvanat. kendilerinin insanının sinirlerini gevşetme üzerine milyonlarca * yıllık evrim tarihi ve tahsili vardır. *
Sineklerin her türü kışın ortadan kaybolur. Havaların ısınmasıyla birlikte ansızın ortaya çıkarlar. Sinekler ısıya karşı çok hassastır. Güneş bulutun arkasına girdiği zaman oluşan ısı düşmesinden etkilenirler. Kış günlerinde yaşama şansları yoktur. Ölmeden önce yumurtalarını toprağa veya kuytuya gömerler. Lavra ve yumurtalar soğuktan etkilenmez. Yaz sıcakları başlayınca yumurtalar çatlar ve yine sinekli günler başlar.
bir david cronenberg filmi.
(bkz: the fly)
ayaklarında 2 milyon bakteri taşıyan allahın belası hayvan.
(bkz: sinek küçüktür ama mide bulandırır)
insanları gece deli eden, uyutmayan varlık

ayrıca ne hikmetse sadece kan grubu a rh+ olanları sokuyor
annem a rh+ - en çok annem şikayetçi
babam b rh+ - rahat
ben ab rh+ - rahat
dedem 0 rh+ - rahat
28/01/2008 tarihi itibariyle sözlüğe yazar olmayı başarabilmiş, fırlama kişilik ben..**
(bkz: the fly)
ne yapmaya çalıştığını anlayamadığım yazar. neden mi? işte;

(#3024807)
digiturk 99. kanalda yayın yapan kanal .
iskambil destesinin 4'lüsünden biri, halk kesimini temsil eder. en değersiz seridir haliyle.
bu böcüğün saatteki ortalama hızı 8 km dir. normal bildiğimiz kara sineklerin tabi ki. bir de bunların farklı farklı türleri vardır. 1000 küsur hız yapanı da bulunur.
kışın ortalıkta gözükmeyen ama yazın pörtleyen böcek türü.

neden kışın olmadıklarına gelirse ısıya karşı çok hassas olduklarından kaynaklanır. kış zamanlarında yaşama gibi şansları yoktur. ölmeden önce yumurtalarını toprağa ya da kuytu bir yere gömerler. ha şimdi kışın o gömdükleri larvaya noldu diyeceksiniz. soğuktan etkilenmez o larvalar. yaz sıcakları olduğu zaman ise yumurtalar çatlar ve oramızı buramızı ısırmaya, sinir etmeye devam ederler.
gecenin üçünde

sen gecelerimin cezalandırıcısı,
sen bir gül dikeni,
sen bir asi çığlık,
sen bir başkaldırış,
sen bir orrospu çocuğusun sinek.

şeklinde şiir yazmaya iten sinsi düşman.
hayatımda bu kadar yavşak, bu kadar sinir bozucu bir hayvan daha görmedim arkadaş, git sen onun bunun bokuna kon, sonra gel benim yediğim şeye... hayır bi de kırk yıllık arkadaşız sanki gelip kulağımın dibinde mızırdanıyorsun. tamam mızırdandın bari düzgün bi saatte gel. tıynetsiz!

şeklinde hitab edebileceğimiz bir hayvan evladıdır kendisi. *
an itibariyle vucüdümda kraterler açmış, heryerimi kıpkırmızı bırakmış şerefsiz mahlukat. yaz aylarının şerefsizlik kralı.
Sırf gıcık olsun diye,son sürat arabanın ön camına intihar dalışı yapan böcekgil.
izmirli bir punk rock, hardcore grubudur. vokalde uğur koçoğlu, gitarda sabri uluhan, bass gitarda gökhan taşkın, davul ve gerivokalde adem polat, ikinci gitar ve gerivokalde gökhan çevir bulunmaktadır. grup, 10868 üyesi ile myspace'de en çok üyeye sahip gruplardan biridir de. bugüne kadar birkaç dergide yer almışlardır ve konser vermeye yakın zamanda başlayacaklardır. ilk konserlerini geçtiğimiz aylarda antalya'da vermişlerdir.
dünyanın en sinir bozucu hayvanıdır. hele de sivri versiyonu yok mu, insanı zıvanadan çıkarıyorlar...

(bkz: allah gani gani belanızı versin)
tehlikeyi sezinleyip kendisini kurtarabilme yetisine hayran bırakan hayvan. amerikalı bilimadamlarının arastırmasına göre sinek kendisine yöneltilen bir saldırıyı 200 milisaniyelik bir tepkime ile savuşturup, kaçış rotasını belirleyebiliyormuş. kamil koç firmasının yolculara dağıttığı yolculuk isimli isimli dergide okumuştum. kaynak o yani.
uykusundan uyandıran sabahları insanları. kızdığınızda bundan haz duyan sevgili misali habire üstünüze gelir.barışmak lazım inadını kırmak adına. bazı sabahları oynaşırım bende kadrolu sineğimizle sektirmeden aynı noktaya sortisi br noktadan sonra eğlendirmeye başlamıştır.
yeni yılın ilk gününde sol framede epey popüler olmuş, ha bire bir yerlere konan kanatlı hayvancık.
sinek olmak isterdim bütün bakış açılarını yakalayabilmek için ama ota boka konmak istemezdim.
5 tane gözleri vardır.
sivri sinek, kara sinek, bok sineği, meyve sineği gibi türlerin genel adıdır.
dünyanın belki de en tuhaf yaratığıdır, insandan sonra.

şimdi, bu sinek dediğimiz hayvan türü sizin uyanık veya uyuyor olmanıza aldırmadan yüzünüzün etrafında dolanır, kulağınıza, burnunuza, ağzınıza girmeye çalışır. uzun saçlı insanların saçlarının arasına karışıp içerde vızıkladığı da görülmüştür.
oldukça inatçılardır, git dersin anlamazlar. tokat atarsın birkaç saniye içinde yüzsüzce geri gelirler, hadi ısır da git artık yeter dersin, bu sefer de ya ısırmadan öyle durup gıdıklarlar, ya da ısırdıktan hemen sonra tekrar dadanırlar. bu garip yaratıklardan tek kurtulma yolu öldürmektir. nefret ettiğim ikinci hayvanlardandır, ilki için (bkz: karıncalar).

sinek dediğimiz yaratıklar dünyanın en tehlikeli hayvanlarıdır. yapılan araştırmalara göre yaydıkları sıtma ve benzeri hastalık virüsleriyle en çok insan ölümüne yol açan yaratık, politik bir hayvan olan insandan sonra sineklerdir.

sevemedim gitti sizi sinekler. havalar ısınmaya başladı yine türediniz. gidip ilaç almanın zamanı geldi sanırım artık, siz de alın okurlar. şeltoks alın, ne bileyim tablet alın, olmadı bi milyoncudan sineklik alın, hani şu kılıc gibi savrulandan. şimdiden alın ki sezon açılınca bu aletler pahalı oluyor. şimdi alın sezon sonu indiriminden faydalanın.

havaların ısınması ve yavaş yavaş çoğalmaları nedeniyle, bir tanesi kulağıma girmeye çalışmak suretiyle beni bu entryi yazmaya zorlamıştır. ben de burdan tüm sinek medeniyetine sesleniyorum; bırakın peşimizi. yoksa demokrasi getiririz dünyanıza.

kurtlar vadisini izletmediniz lan allahsızlar, bi fiktir olup gidin artık n`olur. lütfen. sevmiyorum sizi işte anlayın artık.
sivilceden daha beter küçük kırmızı noktaların vücudunuzun en olmadık yerlerinde bile ortaya çıkmasına sebebiyet verendir.