1. 1.
  Yer sincapları doğadaki en becerikli mimarlardandırlar. Kazdıkları tüneller bunun en açık kanıtıdır. Bu tünellerin girişinde göze çarpan toprak öbekleri araştırmacılar tarafından değişik şekillerde yorumlanmaktadır; gözetleme noktası, korunak gibi; Uzunlukları 10-30 m. arasında, derinlikleriyse 1-5 m. arasında değişen bu tüneller U şeklinde olduklarından iki girişleri vardır. Kimi zaman bir üçüncü girişin görüldüğü de olur. iki tip tünel girişi vardır: Yayvan yapıda olanlar ve volkan ağzını andıranlar. Araştırmalarla saptanmış bir durum da yayvan şekildeki bir girişin her zaman volkan şeklindeki girişe bağlı olduğudur. Daha ilginç olan noktaysa bu iki ağız arasında bir havalandırma sisteminin bulunmasıdır. Eğer havalandırma sistemi olmasaydı kuşkusuz bu ilginç hayvanlar yerin altında yaşama olanağı bulamazlardı; oysa 0.45 m./sn'lik bir rüzgarın 10 dakika içinde tamamen havalandırılabildiği kusursuz tünel sistemi sayesinde rahatça yaşayabilmektedirler.
  5 ... nirvana
 2. 2.
  yakında aramıza katılacak olan espiri yeteneği el becerilerinden fazla olan ikinci nesil yazar.
  2 ... samaryum
 3. 3.
  sözlükteki kalite çıtasını yükseltmeye aday yazarlardan birisi. kendine has espiri tarzıyla ve olaylara kazandırdığı farklı bakış açısıyla sözlükte sivrilmeye aday 2. nesil yazar. sempatik karekteride cabası.
  2 ... dr_neo7
 4. 4.
  Genelde çizgi filmlerde fındık taşırken gördüğümüz sevimli hayvandır.
  1 ... bal
 5. 5.
  lise hayatımız da birkaç kez görüştük biz sincapla. ben fazla tanımam kendisi ama abuzittin zelzeleden duyduklarıma göre süper biri.
  2 ... the kene
 6. 6.
  yazdıklarıyla gülmekten öldüren yazar
  1 ... kamyoncu dervish
 7. 7.
  hoş entryleri ile dikkat çekmiş yazardır. kısa ve de öz takılır. yazısı okununca tebessüm etmek farz olur.
  1 ... palta
 8. 8.
  kültürel değerlerine bağlı,genel kültür seviyesi uçmuç vaziyette olup iğneleyici özelliği bulunan çok iyi taklit yapabilen kutsal yazar.
  2 -1 ... kelleayak
 9. 9.
  sözlükte yeni farkettiğim kaliteli bilgili yazardır.
  1 -1 ... eurasia
 10. 10.
  entrylerinden gördüğüm kadarıyla eğlenceli bir yazar, ayrıca içten yazar. bir de nickimi hala öğrenememiş yazar. epelek değil kebelek kebelekkkk.
  1 ... kacak kelebek