bugün

Yer sincapları doğadaki en becerikli mimarlardandırlar. Kazdıkları tüneller bunun en açık kanıtıdır. Bu tünellerin girişinde göze çarpan toprak öbekleri araştırmacılar tarafından değişik şekillerde yorumlanmaktadır; gözetleme noktası, korunak gibi; Uzunlukları 10-30 m. arasında, derinlikleriyse 1-5 m. arasında değişen bu tüneller U şeklinde olduklarından iki girişleri vardır. Kimi zaman bir üçüncü girişin görüldüğü de olur. iki tip tünel girişi vardır: Yayvan yapıda olanlar ve volkan ağzını andıranlar. Araştırmalarla saptanmış bir durum da yayvan şekildeki bir girişin her zaman volkan şeklindeki girişe bağlı olduğudur. Daha ilginç olan noktaysa bu iki ağız arasında bir havalandırma sisteminin bulunmasıdır. Eğer havalandırma sistemi olmasaydı kuşkusuz bu ilginç hayvanlar yerin altında yaşama olanağı bulamazlardı; oysa 0.45 m./sn'lik bir rüzgarın 10 dakika içinde tamamen havalandırılabildiği kusursuz tünel sistemi sayesinde rahatça yaşayabilmektedirler.
yakında aramıza katılacak olan espiri yeteneği el becerilerinden fazla olan ikinci nesil yazar.
sözlükteki kalite çıtasını yükseltmeye aday yazarlardan birisi. kendine has espiri tarzıyla ve olaylara kazandırdığı farklı bakış açısıyla sözlükte sivrilmeye aday 2. nesil yazar. sempatik karekteride cabası.
Genelde çizgi filmlerde fındık taşırken gördüğümüz sevimli hayvandır.
lise hayatımız da birkaç kez görüştük biz sincapla. ben fazla tanımam kendisi ama abuzittin zelzeleden duyduklarıma göre süper biri.
yazdıklarıyla gülmekten öldüren yazar
hoş entryleri ile dikkat çekmiş yazardır. kısa ve de öz takılır. yazısı okununca tebessüm etmek farz olur.
kültürel değerlerine bağlı,genel kültür seviyesi uçmuç vaziyette olup iğneleyici özelliği bulunan çok iyi taklit yapabilen kutsal yazar.
sözlükte yeni farkettiğim kaliteli bilgili yazardır.
entrylerinden gördüğüm kadarıyla eğlenceli bir yazar, ayrıca içten yazar. bir de nickimi hala öğrenememiş yazar. epelek değil kebelek kebelekkkk.
daldan dala atlayan yazardır. kısa adımlarla, yıldızlı bakınızlarla ilerler. birgün bıraktığı tüm boş bakınızları yine kendi eliyle dolduracağına inanıyorum.
(#639240) nolu entry me alınıp sitem eden yazar. beşeriz şaşarız normal bu tür hatalar kızma hemen düzelttim.*
dünkü maçı beraber izlediğim ve bu sayede espiritüel yönünü bir kez daha yaptığı espirilerle hissettiğim yazar.***
onun entrylerine botoks falan dayanmaz.gülmekten kendimi alamadığım ve entryleri sonrası yüzümde oluşan kırışıklıkların gitmediğini düşünerek yaşlandığımı hissettiren yazar.
bir sincap entrysi okumuşsanız acilen botoks yaptırmanız gerekir.ama yukarda da belirttiğim gibi botoksunuzun sağlığı için tekrar okumamanız tavsiye edilir.
18 yaşından küçükler ve botokslular okuyamaz!
piyasaya bir kaç yıl önce çıkmış bir kuruyemiş firması'nın adıdır.
en sevdiğim insanın lakabıdır. ayrıca hızlı, çevik ve toplayıcı özelliklere sahip hayvanlardır.
Sözlükte düşünce ve gıcık insanları kıl etme konusnda birçok ortak noktamızın olduğunu farkettiğim, görüşlerini beğendiğim ve kimin iyi kimin kötü olduğunu iyi bildiğini düşündüğüm, sevdiğim sözlük yazarı.
sinop köylerinde sıkça görülen hayvan.*
kuyrukları uzun ve kıllı olan, kemirgen bir kara hayvanı..
evcilleştirilmesi zor olan bir hayvan..
kendisi batak oynarken hile yapma, battığı halde bi şekilde yırtma, hile, düzenbazlık, sahtekarlık, kalpazanlık, beyaz toz, beyaz kadın vs. gibi alanlarda çok beceriklidir, dikkat edilmesi gerekir!***
(#664614) entrysi ile çok güldürmüş olan yazar.
playstation oynamadaki ustalığını kanıtlamış olan yazar.***
bir dönem evde beslediğim, eğittiğim, gittiğim yerlere omzuma bana eşlik eden adı "hıdır" olan, arada bir firar edip 3-4 gün sonra bahçedeki erik ağacında, incir ağacında görülen "hıdır gel" dendiğinde omzuma çıkan, ama koktuğu için aile baskısıyla hayvansever bir komşuya emanet ettiğim o hayvansever hayvan'ın da bakmayı beceremeyip pet-shop'a bayağı hatrı sayılır bir paraya sattığı (eğitimli olduğu için iyi para etmiş şerefsiz) besledğim tek hayvan...
18 yaşını geçmiş olan yazar.