bugün

seni seni.
seni gidi seni hayvanı.
arka ayakları üzerinde dikilip ceviz, fındık kemirmelerini izlememenin keyif verdiği hayvan.
Sincaplar toprağın altına sakladıkları meşe palamutlarını nereye koyduklarını unuttukları için, her yıl binlerce ağacın yetişmesine vesile olurlar.
kız kardeşim tarafından benzetildiğim hayvan.
Sevimli bir hayvandır.
görsel
görsel
Londra'nın doğal bitki örtüsü.
askerlik yıllarımda bir tanesi ile sıkı bir arkadaşlık kurduğum aşırı muhteşem canlılardır. acemi yokken ara dönemlerde gölgesinde dinlendiğim ağacın sahibi idi bu arkadaş. ilk karşılaştığımızda doğal olarak kaçtı direkt. sonrasında yanımda getirdiğim yemişleri kendisine takdim edince ( haraç verdim bildiğin ) aramızda bir arkadaşlık oluştu.

istanbulda apartman yaşantısı uymaz bu arkadaşlara. ancak 2-2,5 sene sonra allah nasip ederde kırsala göçebilirsem bahçemdeki ağaçta kendime minik bir sincap ailesi ( koloniye çeviririz onu zamanla ) kurmayı planlıyorum. gitsinler çalışsınlar aşlarını kazansınlar demiyorum tüm masrafları benden. yeter ki böyle cama balkona çıkınca onları göreyim. aşırı sevimli canlılar yeminle..
Yaşadığım yerde o kadar bollar ki her gün karşılaşıyorum bu ponçiklerle.
Dünyadaki en sevimli hayvanlar. Çok tatlılar, tatlı oldukları kadar da hızlılar.

Şu videoda insanlardan ısrarla su isteyen bir sincabımız var.

https://youtu.be/Tn_lbfTTSWg
Ortalama olarak 50 gr ağırlığında, sevimli bir hayvan.
hayvanlar aleminde büyük torpil gören hayvandır. sırf kuyruğu güzel diye gördüğü muameleye bak bir de çok afedersin kuyruğu dışında birebir aynı olan farenin gördüğü muameleye bak. sincapa gelince ay tatliş şey fareye gelince voovvv, hadi oradan.

evet.
Çok sevimli bir hayvan özellikle ceviz ağaçlarını mesken tutar bi ara evimizin avlusundaki ak gürgen ağacında sincaplar yaşardı onları ağacın dallarında sağa sola koşuştururken görünce çok mutlu olurdum evet yıllar önceydi 90 lardan bir kare Bir an aklıma Gelince maziye dönüp bi hoş oldum, teşekkürler sincap kardeş.
görsel

En son Haklarında görseldeki bilgiyi edindiğim ve çok sevdiğim hayvan türü. Açıkçası Bebeklerini terkediyor olmaları bir miktar üzdü.
görsel
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
285 türü olan hayvandır. ayrıca sincaplar arkalarını görebilirler.
sincaplar toprağın altına sakladıkları meşe palamutlarını nereye koyduklarını unuttukları için her yıl binlerce ağacın yetişmesine vesile olurlarmış.

- ya meraktan

görsel
görsel
1998 model corsa swing'imin adıydı. tam olarak şunun aynısıydı.

görsel