1. 1.
  susamlı yuvarlak yiyecek
  tanım az geldi. olmadı sanki.
  bazıları susamlı tavuk der..
  4 ... aabi
 2. 2.
  simit dünya üzerinde bulunabilecek en güzel besindir.*
  6 ... hec
 3. 3.
  genelde ekmekten pahalı bir yiyecektir. hamura şekil verdikten sonra pekmezden geçirilir ve susamlar bu pekmeze yapışır. çok lezzetlidir. peynir ve çayla birleşince yenmez, yanında yatılır.
  4 ... delikanlımühendis
 4. 4.
  şimdilerde saraylara taşınan, kendisi için dünyalar yaratılan susamlı yuvarlak.
  (bkz: simit sarayı)
  2 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  memur kebap'ı olarak da bilinir.
  1 ... alligator
 6. 6.
  ilkokulda oynanan bir siddet oyunu. ebe simiiiiii diye bagirip kosmaya baslar, sesi kesilmeden birisine tekme atabilirse o tekmeyi yiyen ebe olur ve herkes onu tekmelemeye baslar. yok eger simiiiiii derken sesi biter simiiiiiitt olursa acimasiz tekmelerden nasibini alir. cocuklarimizin siddete meyilli hayvan olarak yetismeleri acisindan egiterek eglendiren bir oyundur. zaten liseye gelince birbirlerini bicaklamaya basliyorlar.
  8 ... laz pacino
 7. 7.
  ayrıca öğrenci döneri olarak da anılır
  1 ... olric
 8. 8.
  artık adına saraylar hanlar yapılan eski fakir yemeği. okul harçlık ölçü birimimiz. iki simit parası harçlık aldığımız günleri hatırlayıp gözlerimiz dolmuştur akşam akşam.
  ... palta
 9. 9.
  milli yiyecek stoklarımız arasında yer alır karın doyurmanın en ucuz yoludur ve susamlı tavuk lakabınıda burdan alır kendisi,genelde ögrenci milletinin eve gitmeden önce aclık yatıstırmak amaclı stok malzemesidir.
  ... karpuzkabugu
 10. 10.
  izmirliler gevrek der buna.
  yalnız gevreğin istanbul simidinden farkı vardır. gevrek nohut mayasıyla yapılır ve pekmeze batırılır. simit ise hamuru hazırlandıktan ayrıca bir muameleye tabi tutulmaz.
  2 ... düttürü hanzo