bugün

samsunda yemeden girmeyin dedirtecek kadar meshur olan simittir.
ozelligi ince olması ve genelde fırınlar da satılmasıdır.
"samsunda simit yemeyin" dedirten simit çeşidi.
nesinin meşhur olduğu anlaşılamayan, kafa yaran simit çeşididir.
sıcaksa eğer yanında krem peynir+çay ile süper olan simit.
ayran yaptıktan sonra kardeşime git bana simit bul gerekirse tüm mahalleyi dolaş diyecek kadar sevdiğim simittir.
Sıcak sıcak 4-5 tane yedirten simit.
her yer alınmaması gereken simittir. sıcak olanın yanında biraz peynir ve çayla çok hesaplı ve çabuk bir kahvaltı yapılır.

http://galeri.uludagsozlu...om/r/samsun-simidi-60525/
amasyanın unundan, samsunun suyundan, bir de yeni çıktıysa fırından,yanına hemen üçgen peynir temin edilmelidir.
(bkz: çareler sıcak)
duvara sürttüğünüzde kıvılcım çıkartan simittir.
fırından yeni çıkmış ve yanında beyaz peynir çay ile tüketilirse; en simit sevmeyen insanı bile bağımlı hale getirebilir simittir, nice simit sarayları tası tarağı toplayıp dükkanı kapattı bunun yüzünden.
memleketimin güzel simiti. samsun halkının alıştığı tattır.

bağımlılık yapar. *
özlediğim tadlar listesinde birinci sırada.
bencil olduğum tek konudur samsun simidi.
paylaşamam kimseyle.
azıcık ucundan koparsana banada, midem kıyıldı diyene düşmanım gibi bakar ufak bir lokma belki verebilirim.
hele samsundan alıp da geldiysem evime, aa simit mi getirdin diyene yok derim, bitti derim, vermem. buzlukta hala 2 tane var. sabah ısıtıp demli çayla kendi kendime yiyeceğim.
artık tescillidir. Hiçbiryerde eşi benzeri yoktur.
yerken susam komasına gireceğiniz simit türüdür. zaten iki tür simit vardır; samsun simidi ve diğerleri...
Vakti zamanında samsunun çoğu yerinde 3-4-5 tanesi 1 liraya satılıyordu diye hatırlıyorum. Şimdi mümkün değil o kadar simidin 1 liraya satılması. Pardon milyon.
Minik kağıt üzerinde de yazılar yazardı.
Yuvarlak ortası boş susam da var üzerinde bildiğin simit...
merzifon'da daha güzeli vardır. gerçi samsun simidini hiç yemedim ama yesemde fikrim değişmez çnkü harbi memleket sevdalısıyım.
LezzetsiZ kupkurudur.

Not: 5 yıl yaşadım samsunda.
bizim buraların simidinden farkını merak ettiğim simit. Bütün simitler gibi yuvarlak ve susamlı değil mi yahu?
beş para etmez dandik simittir. lan samsunun neyi varsa erkek kadın alayından uzak duracaksın hayatımda bu kadar kozmopolit itici bi şehir daha görmedim. evet.

not: karadenizliyim..
Karadenizde istisnasız her beldenin, hatta her mahallenin kendine özgü bir hamurişini meşhur etme huyu vardır. Rize’den çıkın misal, sahil yolundan samsun’a gelin; en az seksen yedi tane meşhur ekmek, simit, pide görürsünüz. Yeşili ve bitkiyi bu kadar bol sunan böyle bir iklimde hamura yönelmek gerçek bir üşengeçlik örneğidir. Sözün özü samsun simidi de bi boka benzemez; diğer simitlerden bir farkı yoktur. Tıpkı trabzon simidi gibi, tıpkı bilmem ne pidesi gibi.

Not: yedi sülalesi karadenizlispor.
--spoiler--

bizim buraların simidinden farkını merak ettiğim simit. Bütün simitler gibi yuvarlak ve susamlı değil mi yahu?

--spoiler--

he canım, tüm simitler aynıdır. hatta tüm baklavalar da aynıdır; ha antep, ha Kütahya!... tüm kebaplar da aynıdır; ha adana, ha zonguldak!...
türkiye genelinde en çok susama belenen, tuzsuz ve (sulandırılmış) dut pekmezine bandırıldıktan sonra fırınlanan yöresel simidimizdir. onbeş yıl ankara; dört ay da istanbul'da yaşamış biri olarak, simit denilince aklıma gelen tek seçenektir. ha, bir de sinop simidi vardır yenilebilecek.
yanında ayran ile beraber çıtır çıtır yenilen simittir.