bugün

Sigarayı bırakma denemeleridir.
Sigarayı bırakma denemelerimden anladım ki yapılan zibilyon denemenin sonucunda sigara bırakılmıyor.
Biraz allen carr teknikleri
http://www.allencarrturkiye.com/a_dan_z_ye_sigara
Ben dün tamamen kestim yanında mast. ile birlikte, sağlıklıyım, mutluyum, huzurluyum.
allen carr yöntemi ile 2012 de sigaradan kurtuldum, öncesinde bir kaç kez bırakmaya teşebbüs ettim ama başarısız olmuştum. tabiki bunu izler izlemez mucize beklemeyin biraz istikrar ve kararlı duruşla ilk günkü gibi oluyorsunuz.

not: ne pis kokuyormuşuz arkadaş.
Her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da deneyeceğim.
Mastürbasyon yapmayı bırakmak gibidir.
Denedim ve bıraktım. 1 ay geçti üzerinden.

çoğu kişi sigarayı bırakırken çok zorlanır. ben ise zorlanmadan bırakabildim. zorlanmadan bırakabilmemde güçlü iradem ve fazla içmiyor olmam etkiliydi. ve birçok arkadaşıma da ben sigarayı bıraktırdım.

ama bazen içesim gelmiyor değil. kendimi tutabiliyorum fakat zorlandığım da oluyor. ama yine de içmiyorum

özetle: sigara bağımlılığı psikolojik bir durumdur. asla zor bir şey değildir. deneyin, bırakabilirsiniz.
Sigarayı bırakmak isteyenlere bir öneri bırakayım:
Vücut kaslarınızı çalıştırın ve iyi beslenin. Belli bir süre sonra vücudunuz sünger gibi sadece yaralı gıdaları kabul eder hale gelecek ve öyle bir noktaya geleceksiniz ki zararlı bir şey yediğinizde veya sigara içtiğinizde vücudunuz ters tepki verecektir. Ben abur cubur yemem, şeker kullanmam, tatlı kırk yılda bir çok az yerim çünkü vücudum kabul etmiyor bunları. Spor yapmayanlar kendimi zorla tutuyorum zannediyorlar halbuki olay bambaşka.
2 buçuk ay oldu. Hala ara ara (günde 1 defa filan) yokluyor. O 1 defa geleni savabilirsen gğn boyu sigara ne aklına geliyor ne canın istiyor. Hakikaten rüyamda içtim ben de bir kere. Vicdan azabı içinde uyandım. Uyanınca oh be dedim. ilk süreçi destekleyici nikotin replasman tedavisi ile atlatın. Sonra zaten kendiniz başa çıkabilecek kadar güçleniyorsunuz. Allaha şükür. inşallah bir daha başlamam.
çok kolaydır. bı anda paket almayı kesin otomatik olarak ağzınıza sürmeye de üşeniyorsunuz ve icmiyorsunuz.
Benim manita da bırakmış
görsel
Ama yanlış yere
bulunması gereken yöntemler.
artık bu illeti en kötü ihtimalle azaltmam gerekiyor. aniden bırakabilirdim ama geçmiş tecrübemde feci bir sinir dışa vurumu yaşadım. bu depresif halde ihtiyacım yok. yarın sakızlarla deneyeceğim bakalım. umarım faydası olur azaltmanın. sonrasına bakacağız.
Sigarayı bırakmak alkolü bırakmaktan zordur. En zoru met i bırakmaktır.

Sekiz yıl önce bıraktım sigarayı tek tane de içmedim sonra. Otuz yıl içip pat diye bıraktım. Hiçbir ilaç hipnoz telkin vb kullanmadım. Ciğerlerim kötüye gidiyordu, solunum sıkıntısı başlamıştı, horlama vardı bıraktım. Şimdi hepsi geçti, ciğerlerim temizlendi, horlama sıfır.

Sigara pişmanlıktır. bırakmak ne kadar kolaymış, hala inanamıyorum bıraktığıma.
ani bir kararla bırakalı 2 ay oldu belki de geçti. bazen vuruyor kafama meme emerek bastırıyorum. emükleyecek memeniz yoksa bırakmayın.

abi emzik alsak faydası olmaz mı diyenleri duyar gibiyim hiç şişme karıyla gerçeği bir oluyor mu der giderim.
çok seneler önce denemiştim... sigarayı bırakmaktansa, denemeyi bıraktım.
iki kez uzunca süre bıraktım. Sonra moralimin çok bozuk olduğu iki ekstrem olay sırasında ne yazık ki gene başladım. imkansız mı değil ama çok sağlam ve sürekli bir irade gerektiriyor. Bırakamadım ama günlük en fazla 10 dal diye şartlandırdım kendimi. Bu da bir şeydir değil mi? Zira günlük iki paketti askerden sonraki dönemde...
Bu ramazanda olucak inaniyorum buna.. bugin baya basim agridi ama olsun. Gunde 8 tane icerken bile hayatimi esir aliyo, ne illet ne boktan biseymis yahu...
dün 5.000 tl verip biorezonans'a gittim. sabah 11'den akşam 21'e kadar ne çay,kahve,sigara içmedim. ilk günü geçirseydim rahat edecektim.

sonra akşam 9 dan 12 ye 4. şu saat itibari ile 6 adet sigara içtim. ben iradesiz bir piç kurusuyum,benden bi sik olmaz.
Bırakmayın ya hu.

Ne gerek var.

içmişken içilir.

Afiyet şifa olsun.

(Not: hiç içmedim)
Bir arkadaşım deneye deneye öldü. Rekoru 2 gün 11 saat 6 dakika 17 saniyeydi. Sigara bırakmayı denenmez, bırakılır. Sigara tiryakiliği fizyolojik değil pisikolojik bağımlılıktır.
bir türlü sigarayı bırakmayı başaramadığım denemelerdir. Denememeyi denemeye karar verdim sonunda, ölünce kesin yoldan bırakmış oluyorsun sonuçta.

pragmatizm/işlevselcilik de bunu gerektirir zaten; daha az emekle ve kaynakla daha kesin bir şekilde sonuca ulaşmak.
Manchester city’ i yenme denemelerine benzeyen denemeler. 10 defadan birinde işe yarar, geri kalan 9’ unda işe yaramaz. Ne denesen olmaz işte.
denemekten zarar gelmez dene.
20 gun oldu bugun perişanlari oynadim.. olum ne zaman bitiyo bu krizler...
kişinin hayatının gidişatına göre değişecek denemelerdir.
örneğin geleceğe umutla bakan biri sigarayı bırakmayı deneyebilir.
ancak benim gibi 35 yaş üstü, hayattan bezmiş, mücadele etse de istediklerine kavuşamayıp idare edeceğini bildiğinden isteksiz olan biri sigarayı bırakmak için bir sebep bulamaz. budur.
Nikotin bağımlılığı eroine yakındır. Alkolü bırakmak çok daha kolaydır. Bırakınca canınız habire yemek çeker, kilo alırsınız, şekeriniz yükselir, tansiyonunuz çıkar, hormonal dengeniz değişir vs. Hepsini yaşadım ama değdi be. Zehiri bıraktım. Gurur duyuyorum. Tek tane içmem. Ayda iki bin lira da bayağı para be.
geçen yıl bırakmayı denedim. hayatımın en kötü 20 dakikasıydı...