bugün

entry'ler (118)

yeşil gözlü 180 üzeri kel olmayan erkek

Buyrun benim saçlar kırlaştı yanlız haberiniz olsun, onun dışında uyuyor…

şu an neye ihtiyacın var

Bir 100 bin lira gelse havadan çok tatlı olur, paraya ihtiyacım var yani… Esktrem bir şey değil, sürekli…

yazarların elit zevkleri

Kitap alışverişi yapmak, böyle diyorum çünkü o kadar pahalılaştıki kitaplar , kafana göre bir kitapçıya girip zevkine göre kitap almak artık zengin aktivitesi oldu…

gece yolculuk yapmayı seven sözlük yazarları

Benimdir; gece yolculuğu sakindir. Hava daha serin, insanlar daha rahat olur. Hem yoğunlukda bir nebze daha azalmıştır. Açarsın müziğini yavaş yavaş, sakin sakin gidersin…

hollanda da ineğe hallenen gurbetçi

Artık yazacak, söyleyecek, anlatacak birşey kalmadı. Hergün farklı bir iğrençlik… Ne oluyor bu insanlara…

çocuk tecavüzcüleri

Hadım edilmeleri gerekir kesinlikle hatta bütün tecavüz suçlularına aynını yapmak gerekir.

çocuğum çok tatlı sendromu

Şöyleki her ebeveyne kendi çocuğu çok tatlı gelir. Yani başkalarına size geldiği kadar sevimli ve şirin gelmeyebilir, haberiniz olsun.

güllaç

Çok sevdiğim bir tatlıdır kendileri. Ne midenizi yorar nede şekerinizi hoplatır. Ancak Ramazan harici tatlıcılarda pek bulunmuyor.

karın ağrısı

Öldürmez süründürür, çekilebilecek en ağır ağrılardan biridir. Kronik bağırsak rahatsızlığınız falan varsa haytınızın ayrılmaz parçası olur.

türk çayının en kaliteli çay olması

Bizim çayımız güzel ama en kaliteli çay olduğunu zannetmiyorum. Çayın ana vatanı Hindistan ve Çinde daha kaliteli ve farklı çaylar mutlaka vardır…

zamlar yüzünden değiştirmek zorunda kalınan şeyler

Telefonun markası. (androide talim.)

hayata dair umut veren detaylar

Yaklaşık on yıl önce bir trafik kazası geçirmiştim. Çok şükür ne bende nede karşı tarafta bir şey yoktu ama arabalar pert oldu. O gün ben kazanın şokuyla ne yapacağımı bilmeden dikilirken neredeyse yoldan geçen herkes durup yardım etmeye çalıştı. Bir türlü unutamıyorum, kimi su veriyor, kimi bir şeyler ikram etmeye beni sakinleştirmeye çalışıyor, ambulansı jandarmayı arıyorlar, üzerime battaniye örtüyorlar, yaralanmışmıyım diye falan vucüdumu kontrol ediyorlar; velhasıl sağ olsunlar o gün bana insanlık ölmemiş dedirttiler, dün gibi hatırlıyorum…

12 saatte 7 kadın cinayeti

Cezalar caydırıcı olmadığı müddetçe katlanarak artacak gibi görünüyor; yazık… gücü anca kadına yetenler böyle tatmin ediyorlar kendilerni herhalde. Birde hep ya eski koca ya eski sevgili. Nereye gidiyor bu insanlık…

şişman olup güzelim diye dolaşan türk kızı

Şişmanlık yada zayıflık tek başına güzellik için bir ölçütmüdür ki? Bir kadın zayıf ama çirkin kilolu ama güzel olabilir. Şu sığ düşüncelerden sıyrılın artık…

psikoloji düzeltme yolları

Kesinlikle evcil bir hayvan edinmek, özellikle kedilerle haşırneşir olmak insanı çok rahatlatıyor. Kuş yada köpekde sahiplenebilirseniz ama tabi ilgilenmek ve ihtiyaçlarını tastamam karşılamak koşuluyla…

kumru

Bir türlü sevemediğim fast food. Sucukla salamla falan aram olmadığından olsa gerek zira içi bunlarla dolu, gençler için lezzetli olabilir ama benim damak tadıma hitap etmiyor…

kahvaltıda yumurta yemek

Rutin olarak yaptığım eylemdir, haftada en az 3-4 sabah kahvaltıda tüketirim. Kanımca yerinde bir eylemdir zira hem besleyici hemde tok tutucudur. Ancak aşırıya kaçmamak lazım, Kolestrol ve kilo problemi olanlar kontrollü tüketmeli…

tahin

Çok severim, kışın pekmezle karıştırılarak iyi gider. Ayrıca kabak tatlısının üzerinede dökülebilir.

alışmak

iy midir kötü müdür bilmiyorum ama insanın hayatını sürdürmesi için elzem olan davranış. Aksi takdirde nasıl hayat nasıl devam ettirilebilirki. Bir şekilde alışıyorsun, normal gelmeye başlıyor herşey…

bekarlık sultanlıktır

Sultanlık falan değil arkadaşlar, bekarken sefaletim diz boyuydu. Ben evlendikten sonra yaşadığımı anladım. Doğru kişiyi bulabilirseniz evlilik bir insanın başına gelebilecek en iyi şeylerden biridir. Gelgelelim yanlış tercih yaparsanız ise hayatınız çok kolay zindana dönebilir…