bugün

entry'ler (549)

tvniz ne marka kaç yıllık

lg.

ilk çıkan smart tv'lerdendi. hala youtube,netflix çalışıyor bir tık kasarak. ama memnunuz.

3 avrupa ülkesi türkiyeye kapıları kapattı

türk olduğumuz için duygusal yaklaşıyoruz lakin mantıklı olan harekettir.

-kürt ve suriyeli vatandaşlar avrupa'ya gidiyor,bok gibi yaşıyor. sorun çıkınca hepsinin elinde türk pasaportu.

-türkler olarak zaten mimliyiz. üzerine ekonominin geldiği nokta tüm insanları göç etmeye zorluyor.

biz türkler nasıl suriyelileri,afganları,pakistanlıları istemiyor isek onlarda bizi istemiyor.

kabul etmek zor ama dost acı söyler. biz avrupanın '' suriyesi,afganistanı,pakistanıyız.''

herkes nickini tersten yazsın

sokam böyle başlığa. tersten yazan yazsın.

erkeğe ne hediye alınır

öneri sunarken bazı detaylar almak gerekir.

-giyim tarzı nasıl ? çalıştığı ortam nasıl ? giyim kuşama önem veren biri mi yoksa teknolojiye mi ?

gerekli infolar gelir ise özel mesaj yoluyla yazara yardımcı olmak isterim.

farzetki yıl 2011

amerika veya avrupa'ya gitmek için herşeyi yapardım.

ciddi değilsen görüşmeyelim kızı

sevmediğim kadın tipi.gerçi bunun erkek versiyonu da var.

akışta kalmak en iyisidir.böyle şartlamalarla ilişkiye başlanmaz. belki benden hoşlanmayıp sen ayrılacaksın 1 ay sonra. takılmalık kız kendini belli eder zaten ona göre yürürsün.

bir kız cümleye '' ciddi değilsen görüşmeyelim'' diye başlıyor ise bu erkeğin üstünde gereksiz baskı,stres yaratır.

pinkmilk

-kadın bir yazar ise ''izmirli bir erkek buna kayıp,siktiri çekmiş'' sanıyorum.

-erkek bir yazar ise ''izmirli bir kadın buna siktiri çekmiş'' olabilir.

izmir ve izmirliler ile ilgili yazdıkları saygı sınırlarını aşan tipten. lakin burası özgür bir sözlük.

edit : yalancı veya götünden yalan uydurmayı seven de bir yazar. bir başlığa ;

''türkiye'de bile kadına şiddetin en fazla olduğu şehir izmir. en çok kadın aldatmalarının olduğu şehir izmir.'' demiş.

üşenmedim google'den 4-5 yere baktım. izmir ilk 10'un içinde bile yok. malum coğarafyanın illeri var genelde.

sözlük erkeklerinin evlenmek istediği kadın tipi

barbara palvin'in bir tık zayıf hali.

bi derdim var ve psiko bal porsugu dobralığı

görüşü için yazara teşekkür ederim.

ilk geldiğim günden beri dobralığı elden bırakmıyorum.

-sözlük yazarları ne yapıyor diye başlığa '' libidom yükseldi sağa sola yürüyorum''

-neden uludağ'da yazıyorsun '' çünkü ekşide sıra gelmiyor'' vb şekilde cevap vermekten çekinmiyorum.

eksilenmek gibi bir kaygım yok. popülist cevaplar vereyim de millet bana eksi basmasın,aramız iyi olsun,kendimi iyi göstereyim dertlerim yok.

haziran da türk milli takımının banko isimleri

arda güler bu takımda banko olur ise adalet yoktur anlamış oluruz.

la toplasan 1-2 kere 90 dakika oynamış adam neyin banko 11'inde ?

sinir eden şeyler

-net olmamak.

fena sinir bozucu olay. arkadaşlar netlik çok güzel birşey değil mi ya ? neden herkes bi üstü kapalı konuşmalar,eylemler.

-iş,arkadaşlık,flört vs her konuda net olun.

-birisi ile flört ediyorsun; yarım ağız konuşmalar,beğenmese bile irtibatta kalmalar. istemiyorum de net ol geç.hoşlanmamış olabilirsin,beğenmemiş olabilirsin sorun yok ama ne soğuk tavırlar vs.

-arkadaşlık kurmak istemiyorsan,karşındaki insan hoşuna gitmeyen harekerlerde bulunuyor ise '' bro görüşmek istemiyorum seninle,konuşmayalım '' demek ayıp mı ?

futbolcu olacağını sanan çocuk

ücreti mukabilinde belli başlı takımların küçük yaş takımlarında oynayan istisnasız tüm çocuklar.

alexander djiku

bu oyuncuyu nasıl bedavaya alabildik diye soruyorum bazen kendime.

bu adam top 5 ligin kalbur üstü takımlarında oynayabilecek bir adam. nasıl gözden geçirdiler hayret.

yazar olmasaydınız hangi mesleği yapardınız

burada yazar olmak çok mu muhim ki mesleğimizle doğru orantılı olsun. ilginç gelen başlık.

sözlüğe yazma nedenleri

ekşi'de sıra gelmiyor. bizde burada yazıyoruz ne yapalım ..

neden kimse beni sevmiyor

Çirkin olabilirsin.

thebiggraywolf

Çok uzun yazılar yazan yazar. Aslında fena değil baya dolu konuşuyor lakin çok uzun yazdığı için salıyorum.

fazla ciddi,gereksiz çıkışları olan,orta yaşlı olduğunu düşündüğüm yazar.

millet açsa neden kafeler tıklım tıklım

50-100 kişilik bir kafeyi dolu görünce geriye kalan 100.000 aç insan yok gibi mi davranıyoruz?

hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

Usualsuspects kesin bu.

görsel

usualsuspects e kadın ayağı göndermek

Çok rica ediyorum biri göndersin.

Kısa vadede gönderen olmaz ise benim “45 numara,taraklı “ ayaklarımın fotosunu isteyecek.