bugün

entry'ler (174)

selanik in hangi ülkede olduğunu bilmeden yaşamak

Benim zihnimde dünyada yaşadığını bilmemek kadar zır cahilliktir. Bunu diyenin afedersiniz, gözümde pek bir şeyi yoktur. Maalesef insanlarımız giderek artan kademede zır cahilliğe gidiyor mu ne? Adamlar kırk yıl evvel uzay aracı firlatmış, araç milyonlarca kilometre derin uzaya gitmiş, hala bilgi sinyalleri yolluyor, adamlar yerçekimi dalgalarının arasını kaullanarak uzay gemisi yapmanın peşinde biz hala iki lokma bir hırka ekmek parası derdindeyiz. Adamı yerler bitirirler arkadaşlar. üniversite bitirmiş, çarpım tablosu bilmiyor. ayda on dolara köle olursunuz elin adamına. okuyun öğrenin gençlikte ne öğrenecekseniz öğrenin, iki ekstra dil, tarih, vs ne varsa boş beyne doldurun. Gemisini kurtaran kaptandır.

sigarayı bırakma denemeleri

Nikotin bağımlılığı eroine yakındır. Alkolü bırakmak çok daha kolaydır. Bırakınca canınız habire yemek çeker, kilo alırsınız, şekeriniz yükselir, tansiyonunuz çıkar, hormonal dengeniz değişir vs. Hepsini yaşadım ama değdi be. Zehiri bıraktım. Gurur duyuyorum. Tek tane içmem. Ayda iki bin lira da bayağı para be.

uludağ sözlük neden ekşi sözlük olamaz

bugünün başlıklarına bir göz atalım şimdi:

- zaten aşklar hep anal domal
- .......... yetti mi? işte bunun için ekşi sözlük olamaz.

Olsa olsa laga luga, takılma, ter atma yeri olur. Düzeltin kendinizi diyoruz, reaksiyon alamıyoruz.

ayrıksı kitap

Sanırım üç yıl kadar oldu onlardan haberdar olalı. Dedektif, polisiye romanlarını severim. Jo nesbo, agatha christie tümünü okudum. Bu yayınevinin çıkardığı maj swöval ve per wahloo'nun dedektif martin beck romanları ve donna leon'un komiser brunetti romanlarına bayıldım. Çevirileri ve editleri de fena değil. kısmen ingilizcelerini okuyorum zaten. polisiye dizi olarak arayanlara öneririm. ama sıralı alın, ilk birincilerini. beğenirseniz gelir gerisi.

insanlar aç aç geziyor bize turist lazım

Şimdiye kadar bize avrupanın ucuzcusu emeklisi düşük orta gelirlisi geliyordu. En iyi parayı bırakan yinede almanya hollanda belçika fransa işçilerimizdi. Bu kadar pahalanınca hepsi balkan ülkeleri, yunanitan, ispanya portekiz macaristan hırvatistan gibi ( adres göstermiş gibi olmayayım da :-) ) ülkelere yönelmeye başladılar. Harcadıkları üç otuz dövizi de rüyamızda görürüz artık. Her şeyde olduğu gibi enflasyonun da, zammında, fırstın da rantın da mokunu çıkardık böyle oldu. Dövize kkm sana nas, yersen.

alisveris cilginligi

genelde depresyon geçiren tiplerin başvurduğu bir kaçış yöntemidir. Seyahat etmek de öyledir. Kıtlıktan çıkmış gibi yiyip obezlemek. Kimi de tindere mindere atlar önüne gelenle ver mehteri durumları, sonra da pişmanlık borazanları.

karınıza range rover alır mısınız

Böyle büyük otolara hiç gerek yok, dünya kaynaklarının zalimce harcanması bu tarz büyük araçlar. Bunlar için ne doğal güzellikler dağlar yaylalar ovalar kazılarak ne cennetler cehenneme dönüştürülüyor. Orta boy hibrid araba alın ve dünyayı da kendinizi de sevin sözlükçüler.

kursların 125cc de a ehliyete yönlendirmesi

Kurslar maalesef daha fazla para kazanmak için a2 yada a ehliyete yönlendiriyor. Bunlarda kurs süresi 12 saat ve şartları daha ağır. 125cc için ise 6 saatlik kurs yeterli, ve kurs sonunda hemen komisyonsuz sınavla olay bitiyor, trafik idaresi B ehliyete 125cc kullanabilir kodu ekliyor, yeni ehliyet alınmıyor. bu kursun ücreti sınav, kod ekleme dahil en çok 4000 civarında olmalı.
Dağ fare bile doğuramadı. 50cc almayı düşünüyordum, 125cc almak için yasayı bekledim ama gerisinde insanları büyük meblağ ödetecek bir garabet çıktı, kendimi aptal kötü hissetmemek adına yine bekleyeceğim.
Bu arada b ehliyetinizle kurs almadan sakın 125cc kullanmayın, cezası 35.000 lira civarında, nasıl, güzel mi?

alkolizm ölçüsü

Her gün içiyorsa miktarı, cinsi fark etmez, alkoliktir. Sigarayı bırakmak alkolü bırakmaktan çok çok daha zordur. Zor da olsa bırakılabilir, önemli olan tekrar başlamamak.

israil

Kuran'da israiloğulları süresi vardır, okursanız ufkunuz genişler. Kudüs yani Jerusalem yani zion nasıl kuruldu, tüm peygamberler nereden göğe yükseldi, Abraham, moses, Josef yusuf, Judas, Christ, Maria, jesus nerden geldiler, neden Yahudiler için o topraklar kutsaldır, Allah neden Yahudilere o toprakları betlehemi işaret etti, Solomon süleyman kimdir, bunları bilmeden israil konuşulmaz. Demokrasiyi bilmeden yunanı konuşmak gibi olur.

durmak yok fakirleşmeye devam

Günde on dolardan günde bir dolara kadar, durmak yok yola devam ulen

kankasının penisini hiç görmemiş erkek

Buzukisini de görmelidir, eksik olmasın ulen

israilin irana karşılığı

Bence olmayacak. Umarım olmayacak. Olursa kıyamet yani 3. Dünya savaşı çıkar. Ortadoğu dümdüz olur.

ekşi sözlük yazarlığının onaylanması

Ben kaç kere yazar oldum ekşide ve hepsinde de şifremi mailimi unuttum, sonra on bin mon bin sıktı, girmeyi bıraktım. Her dakka sözlüge girip mesai mi vericeğiz ulen?

Şimdi Uludağ'ın şifresini sağlam kaydettim, bir daha uğraşamam.

aynı anda birden fazla kişiye aşık olmak mümkündür

Üç dört karılı olunca benzer şey yaşanıyor ama bu normal karşılanıyor çünkü dinen caiz, he mi?

erdoğan hatayı nerede yaptı sorunsalı

Nastı, faizdi, kömür madeniydi, sehitlerdi, altın madeniydi, saraylardı, emeklilerdi, ihalelerdi, tüpçuydü, yandaştı, değildi, emekliydi, onbindi, bırakın gitsinlerdi, Türkiye vakfıydı, diyanetti, imam hatipti, sofradaki tuz, bıçak, üçte yetmez dörttü, yanlış açıklanan enflasyonu, Suriyeli göçmendi, anayasaydı, tek adamdı, kreşti, bakımeviydi, sağlik hizmetleri, hasta bakıcısız hastaneler, geçilmeyen köpruler, sırf yandaşa parasız otoyollar, akkartlar, S400ler, isveç natolar, silah tüfek roket gemi sanayii, fukaraya yaramayan ihalar 17 uçaklar, uzar gider. Umarım hatalara devam edilmez. Ezildik altında kaldık, son bir can havliydi.

döner fiyatlarının şaçmalık seviyesine gelmesi

Her şeyin fiyatı alındığı rakamdır, demek ki bir iskendere beş yüz elli lira ödeyen var, o zaman lokanta altı yüz ister, veren varsa yükselir, yoksa düşer, borsa gibi düşünün. Avrupa'da bir borsa bar var, bira içen arttıkça fiyatı yükseliyor hatta viskiyi geçiyor, bir yerden sonra viski ucuzladı diye millet viskiye dönüyor, almayın, ucuzlama garantisi veriyorum.

31 mart seçimi ardından zafer sarhoşluğu

Beklenen oldu. Göçmenler, mega projeler, gidemediğimiz ödeyemediğimiz otoyollar, köprüler, yandaş politikaları, gidecekleri varsa gitsinler denen ve giden doktorlarımız, değerlerimiz, gençlerimiz, çöp toplayan çöpten yiyen hayatı çöp olmuş emeklilerimiz, sıfırlanan paramız, nas faiz enflasyon garabeti, ihalar sihalar güzel de karın açken yenmiyorlar, olmuyor işte ve sonunda sonuç ortada.

Benim esas korkum zafer sarhoşluğu. Ve daha dün gece yarısı gördüm bunu. Umarım sarhoş çabuk ayılır. Çünkü altı üstü en çok dört yıldır, sayılıdır, çabuk geçer. iyi iş çıkarmazsan millet biletini keser. Seçimi her zaman boş tencere kazanır.

Bence hükümet bir yerde güvenoyuna oyuna gitmelidir, ne alakası var demeyin, her şey tek yöneticiye bağlı.

Demokratik, Laik Türkiye Cumhuriyeti ilelebet daim olsun, millete hayırlı olsun.

hayatın amacı olmayan bir saykıl olması

Bir gün bu gezegen uzay tozuna dönüşecek. Sonra yine başka bir gezegen olacak. Başlangıçta kaos denen bir kara maddeydik, yine kaosa dönüşeceğiz kısaca. Neyin anlamı be? Her şey boş.

northern comfort

Uçmaktan korkan bir kaç kişi korkularından kurtulmak için bir kursa katılır, başlarına gelen komik şeyler. Sen de uçmaktan korkuyorsan ve gülmek istiyorsan bir bak.