bugün

Bu ramazanda olucak inaniyorum buna.. bugin baya basim agridi ama olsun. Gunde 8 tane icerken bile hayatimi esir aliyo, ne illet ne boktan biseymis yahu...
iki kez uzunca süre bıraktım. Sonra moralimin çok bozuk olduğu iki ekstrem olay sırasında ne yazık ki gene başladım. imkansız mı değil ama çok sağlam ve sürekli bir irade gerektiriyor. Bırakamadım ama günlük en fazla 10 dal diye şartlandırdım kendimi. Bu da bir şeydir değil mi? Zira günlük iki paketti askerden sonraki dönemde...
Arada puroya geçiş yaparak denediğim deneme.
Sonra bayıyor, sigarayı deniyorum.
çok seneler önce denemiştim... sigarayı bırakmaktansa, denemeyi bıraktım.
ani bir kararla bırakalı 2 ay oldu belki de geçti. bazen vuruyor kafama meme emerek bastırıyorum. emükleyecek memeniz yoksa bırakmayın.

abi emzik alsak faydası olmaz mı diyenleri duyar gibiyim hiç şişme karıyla gerçeği bir oluyor mu der giderim.
Sigarayı bırakmak alkolü bırakmaktan zordur. En zoru met i bırakmaktır.

Sekiz yıl önce bıraktım sigarayı tek tane de içmedim sonra. Otuz yıl içip pat diye bıraktım. Hiçbir ilaç hipnoz telkin vb kullanmadım. Ciğerlerim kötüye gidiyordu, solunum sıkıntısı başlamıştı, horlama vardı bıraktım. Şimdi hepsi geçti, ciğerlerim temizlendi, horlama sıfır.

Sigara pişmanlıktır. bırakmak ne kadar kolaymış, hala inanamıyorum bıraktığıma.
bulunması gereken yöntemler.
artık bu illeti en kötü ihtimalle azaltmam gerekiyor. aniden bırakabilirdim ama geçmiş tecrübemde feci bir sinir dışa vurumu yaşadım. bu depresif halde ihtiyacım yok. yarın sakızlarla deneyeceğim bakalım. umarım faydası olur azaltmanın. sonrasına bakacağız.
Benim manita da bırakmış
görsel
Ama yanlış yere
çok kolaydır. bı anda paket almayı kesin otomatik olarak ağzınıza sürmeye de üşeniyorsunuz ve icmiyorsunuz.
2 buçuk ay oldu. Hala ara ara (günde 1 defa filan) yokluyor. O 1 defa geleni savabilirsen gğn boyu sigara ne aklına geliyor ne canın istiyor. Hakikaten rüyamda içtim ben de bir kere. Vicdan azabı içinde uyandım. Uyanınca oh be dedim. ilk süreçi destekleyici nikotin replasman tedavisi ile atlatın. Sonra zaten kendiniz başa çıkabilecek kadar güçleniyorsunuz. Allaha şükür. inşallah bir daha başlamam.
Sigarayı bırakmak isteyenlere bir öneri bırakayım:
Vücut kaslarınızı çalıştırın ve iyi beslenin. Belli bir süre sonra vücudunuz sünger gibi sadece yaralı gıdaları kabul eder hale gelecek ve öyle bir noktaya geleceksiniz ki zararlı bir şey yediğinizde veya sigara içtiğinizde vücudunuz ters tepki verecektir. Ben abur cubur yemem, şeker kullanmam, tatlı kırk yılda bir çok az yerim çünkü vücudum kabul etmiyor bunları. Spor yapmayanlar kendimi zorla tutuyorum zannediyorlar halbuki olay bambaşka.
Denedim ve bıraktım. 1 ay geçti üzerinden.

çoğu kişi sigarayı bırakırken çok zorlanır. ben ise zorlanmadan bırakabildim. zorlanmadan bırakabilmemde güçlü iradem ve fazla içmiyor olmam etkiliydi. ve birçok arkadaşıma da ben sigarayı bıraktırdım.

ama bazen içesim gelmiyor değil. kendimi tutabiliyorum fakat zorlandığım da oluyor. ama yine de içmiyorum

özetle: sigara bağımlılığı psikolojik bir durumdur. asla zor bir şey değildir. deneyin, bırakabilirsiniz.
Mastürbasyon yapmayı bırakmak gibidir.
Her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da deneyeceğim.
allen carr yöntemi ile 2012 de sigaradan kurtuldum, öncesinde bir kaç kez bırakmaya teşebbüs ettim ama başarısız olmuştum. tabiki bunu izler izlemez mucize beklemeyin biraz istikrar ve kararlı duruşla ilk günkü gibi oluyorsunuz.

not: ne pis kokuyormuşuz arkadaş.
Sigarayı bırakma denemeleridir.
Sigarayı bırakma denemelerimden anladım ki yapılan zibilyon denemenin sonucunda sigara bırakılmıyor.
Biraz allen carr teknikleri
http://www.allencarrturkiye.com/a_dan_z_ye_sigara
Ben dün tamamen kestim yanında mast. ile birlikte, sağlıklıyım, mutluyum, huzurluyum.