bugün

tanju okanin tek dostundan ikincisidir. e burda da bir celiski sozkonusudur. tek dostum 1.icki 2.sigara. toplamda 2 dost vardir. olmamis be tanju baba..
elbette insanın yakın bir dostudur sigara ,canınız sıkıldığına bir sigara patlatırsınız. Unutulmaması gerekirki sigara hayattan 5 dakika alır ama 5 dakikayıda anlamlı kılar..
lan başlasam mı acaba diye düşündüğüm su aralar bol miktarda kullandığım ama 'baslamam ya tek tük içeriz işte' dediğim sağlığa zararlı madde. benim gibi düşünenlerin % 99 başlamıstır heralde bununda farkındayım..
giderek kanımızı zehirle dolduran ot.
temel - bana bi samsun verirmisin ?
bakkal- al abi!
temel - kardeş bunun üstünde cinsel gücü azaltır yazıyor
bakkal- abi hepsinde yazar!
temel - yok kardeşim bana öldüreninden ver!
bakkal- hönkk!? al abi!
yasal uyarılmamıza neden olan.

yasal uyarı: sigara içmek size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verir.
sigara da
yalnızlık gibi
yavaş yavaş öldürüyor
adamı...
Vatanadaşa sorduk sigara:

Abusan Halk(40):Psikolok 'ananın memesini emerken hissettiğin güven duygusunu hissediyosun,sigarayı emerken'dedi...Sonra balkona cıkıp beraber bi sigara yaktık...Güven duygusu gelince bana aşagı ittim onu... anamı karıştırmayacaktı aga...

Muhsir Şefik(37):sigara dal dal uzanır adeta asırlık cınarın dallarının tarihe uzandıgı gibi...Dumanıyla isaret verir yerlilere atesiyle yolumuzu aydınlatır icimizi ısıtır...icimizdeki huzursuz ruhların hayaletleri gibi cıkar sigaranın dumanı agzımızdan burnumuzdan üff diye dertli dertli...

Saduman Abla(38):Sanayi devrimi oldugunda insanların gördüğü en teknolojik seylerdi makinalar ve duman cıkarıyolardı...Gelecegi yakalmak isteyen herkes makinalar gibi duman cıkardı siagara içip. Ama artık internet cagı ve sigara yavas yavas bitiyo...Dumanlı makinalar gibi...

Tüp Gaz(43):bence sigara insanın kendine yakısanı giymesidir...Rahmetli Ayhan Işık jilet gibi fiyakalı giyinip o imajı birde sigarayla süslemiyormuydu? hey gidi hey... * *

carandiru tsn(103):Para bulamayınca eşşegin bokunu sarıp içilesi meret.
ilk zamanlar reçeteyle satılan sonra her yerde dağıtılan, intiharın en uzun ve pahalı yolu.
tütünün içine, nereden geldiğini bilmediğim maddeler doldurulmuş nesne. içinde, DDT (böcek öldürücü), Bütan (tüpgaz), Kadmiyum (akü metali), Toluen (tiner), Metanol (füze yakıtı), Aseton (oje sökücü), Amonyak (tuvalet temizleyicisi) ve Naftalin (güve kovucu) olduğu rivayet ediliyor. Fakat bunu masum bir bitkinin içine kim koyar, koyduysa bile ekstra maliyet gerektiren bu şeyleri neden koyar sorularını düşündürmektedir.
insan sağlığına zararlı etkileri kanıtlanmış olmakla birlikte bazen insan ruhuna olumlu katkıları da olabilen tütün türevleri.
yuvarlak motivasyon çubuğu.
esrar kullanan tikkylerin cigara yerine kullandıkları kelime.
keyifli bir yemeğin üstüne tok karnına içildiğinde hayatın anlamına dönüşebilir.
güzel annelerimizin yine kendi gibi güzel tabiriyle "zıkkım" dır
(bkz: içme şu zıkkımı)
kokan ve kokutan tütünlü ince rulo.
Bu meret şeyi sabah uykudan kalkıp da içenler foseptik çukurundan daha beter kokarlar. birde bu kişi ve kişiler dolmuşta otubüste insana acı çektirirler. insinde kurtulalım dedirttiren durumlar oluşur bu yüzden.
eskiden olsa çok sevdiğim şuan ise sadece flört halinde bulunduğum ve yakın zamanda bırakacağım sevgili.
* kişiler içe çekilen o dumanın içlerindeki kötü mizacı alacağını ve mutluluk getireceğine inanıp kısa zaman da fenomen olan şeytan icadı zehir, meret...
sigaradan bir nefes aldıktan sonra birde içinize nefes çekilirki sigaranın tadı ozaman anlaşılır.
vücuda zarar vermek için üstüne bir de para vermek.içenlerin bir faydasını bulmaya çalışarak tarihe geçmeye çalıştıklarını düşünürüm hep yoksa ne manası vardır ki böyle saçma bir şey yapmanın.
şebnem ferah'ın çok güzel bir şarkı yapmasına neden olan nesne.
içenlerin vücudu pörsür, etleri yumuşar, esmerleşir hatta sararırlar, nefesleri iğrenç kokar, çabuk yaşlanırlar. iğranç bi şey kısacası. hayatımda denemediğim ve de denemeyeceğim gereksiz madde.
parasını ellerin dumanını yellerin aldığı iiğrenç muhteşem şey.
katran ve nikotinle bezenmiş ot parçalarını içinde bulunduran filtreli sarmal kağıt parçası. her bir paketinde 20 adet bulunmaktadır ve son dönemlerde " sigara erken yaşta sizi sevdiklerinizden uzaklara alır, pipiniz kalkmaz. " gibi faydalı sloganıda üzerine monte ettirmiş illet bi buluş.