bugün

paket başına alınan vergi ile devletin çoğu ülkenin ihracatından daha fazla gelir elde etmesini sağlayan gizli silah. memleketi tiryakiler ayakta tutuyor. için efendiler.
öyle güzel bi detaysın ki adına şarkılar yapmışlar.
görsel

Sana söz vermiştim evlendiğimiz gün bırakacaktım bu mereti. Ne senle evlenebildik ne bırakabildim bu mereti.
gunumuzde daha cok tumblr oglan ve kızlarının poz vermesı ıcın kullanılan ıtem dır.
Akciğer hasatı yapan bir illet. Uzak durun veya zevkine arada bir iki tane için. Evet.
Asrin icadi bide ucuz olsa.
hiç kullanmadığım ama, bazı şarkıların melodisinde yakma hissi veren şey sanki havaya dağılan dumanda hayatımı görecekmişim gibi geliyor
Dersimize giren, Türkiye’de kendi alanında iyi bir doç. Dr. Kardiyoloji uzmanı sigara için “ben sigara içmeden ölmeyi, ölmek saymam” demişti.
Adam sigara yüzünden oluşan hastalıkların ameliyat ve tadavisini yapıyor ama kendisi de sigara içiyor.
Bende muziplik olsun diye “yeni başlayanlara ne önerirsiniz hocam?” Diye sordum. Tütün cevabını aldım.

Yine türkiye genelinde sayılı pediatrik kalp cerrahlarından birisi her ders arasında bahçede içiyor. Adam doğuştan ventrikülü olmayan hastaları tedavi ediyor, ama Sigara içiyor ya hayret ediyorum.

insanoğlu zararlı olduğunu bildiği halde kendisi için kötü olan şeyleri nasıl yapıyor, nasıl bu kadar bencil olabiliyoruz anlayamıyorum bazen.
görsel
Aslında bu fotoğraf olan biteni anlatmış. Siz sigara değil, o sizi içiyor. Evet.
memleket insanımın cebini tokatlayan, içenlerin zevk olarak nitelediği saçmalık, sağlığı falan geçtik içende hasta olabilir içmeyende fakat içenlerin hepsi maddi anlamda (bkz: enayi)'dir kısacası.
(bkz: birinin hayatından geçmiş olmak)
Kısacık ömründe içmeyen çok şey kaybeder.
Keyif bunda, binbir çeşit içeceğe eşlik edebilme özelliği bunda.
Hiç içmediysen hemen yak bi tane.
içende ölüyor; içmeyende ölüyor. Allah ayırmasın.
içmeyene içenin saygı duymasını gerektirecek kadar zaralı bi o kadar da zevk veren ottur.
müslüm gürses'in efsane şarkısı.

ben sigara dumanının altında
yana yana en sonunda kül oldum
sen kibritin hiç yanmayan ucunda
birinin hayatından geçmiş oldun..

dinleyince sigara kendiliğinden yanıyor amk.
aklıma geldi gideyim de içeyim.
EY BENiM KAFAMDA DOLANAN YÜZBiNLERCE SES VAR.
SiLAH MERMi SiGARA ESRAR
Erkek Adamsın neden oje sürdün?
Bok için.
Tütün ürünü
Evde soyle bir sey buldum. Asla icemem ama sanki insanlar ustunde yazanlarin ne oldugunu biliyor.
görsel
HAYATTA SiNiRiMi ALAN TEK ŞEY ..
akciğer ve gırtlak kanserlerinin %90' kalp krizlerinin %40 ı sigara ile ilişkiliymiş. Hala içelim.
birgünlük dünya içmeyelimde ne yapalım.
Vur dumana gel imana.
Zamanında sürekli Yeşilay kolu olur ve sigaranın zararları ile ilgili şeyler yapardım ama gel gör ki şimdi günde bir paketi aşmamaya uğraşıyorum.