1. 1.
    2009'da başlayan ve hala devam eden bir mangadır. 6 nisanda da animesi çıkıyor. Konusu da böyledir,

Yüzyıllar önce insanlık devler tarafından yok olmanın eşiğine geldi. Devler hakkında bilinen şeyler, uzun olduklar, akıllı olmadıkları, insan yedikleri ve en kötüsü de bunu beslenmek için değil zevk için yaptıklarıydı. insanlığın küçük bir kısmı kendilerini en uzun devlerin bile ulaşcamacığı çok yüksek surların arkasına hapsederek hayatta kalmayı başardı.

Günlerden birgün, 100 yıldan fazla zamandır her hangi bir dev tarafından saldırıya uğramamış bu şehirde genç Elen ve üvey kızkardeşi Mikasa, dev surların çok büyük bir dev tarafından parçalandığına şahit olurlar. Küçük devler şehire dolmaya başlar ve bu iki küçük çocuğun ailesini gözlerinin önünde canlı canlı yerler. Bundan sonra Elen tek bir tane bile bırakmadan tüm devleri katledeceğine yemin eder.

Manga kolay kolay okumam bu mangaya da başladığımdan 1 ay sonra animesinin fragmanı çıktı. çok hoşuma gitti. zaten şu aralar hangi mangaya başlasam ya bitiyor ya da animesi başlıyor. mangası maalesef haftalık değil aylık çıkıyor ama 40 sayfaya yakın okunabiliyor. güzel bir şey bu. açıkçası internetten tanımını buldum ama bu tanıtım hiç yakışmıyor çünkü pek fazla shounen değil bence.
    12 -1 ... sinebiryan
  2. 2.
    "Death Note animesinin yönetmeni Tetsuro Araki tarafından yönetilen anime serisinde, müzikler Ao no Exorcist ve Guilty Crown‘dan tanıdığımız Hiroyuki Sawano tarafından hazırlanırken, karakter tasarımları da Psycho-Pass‘ten Kyoji Asano tarafından gerçekleştirildi."
    *
    5 ... kodoku
  3. 3.
    herkesin nasıl bu kadar beğendiğini anlamadığım iğrenç manga/anime serisi.
    1 -20 ... anasortik
  4. 4.
    11. bölümü yayınlanmış olan anime. 2013 yılının en iyi animesidir.
    1 ... serpentore
  5. 5.
    bu sene izlediğim en iyi animedir. oldukça popüler olmuş sanırım şu sıralar ki geçen hafta 11. bölümü yayınlanmış olan dizi çeşitli dizi izleme sitelerine de yüklenmeye başlanmış.

en güzel yanı gerçekçi çizilmiş olması. devlerin çoğu dev ebatlarda götlü göbekli adamlar. insanları yiyorlar, koparıp atıyorlar ve bunu o durumda gerçekten olacak şekilde yapmışlar. sonuçta ne abartı hissi, ne de sansürlü, kesilince kan çıkmayan animeler gibi olmuş, tam dozunda.
    4 ... tenpura
  6. 6.
    Yaklaşık 2 saat önce başladığım animedir efendim.
    Çöp atma, sigara içme, akşam yemeği hazırlığı derken iki saatte 3 bölümü izledim. Ve şunu anladım: Hellsing'i izlerken aldığım zevkin aynını aldım. protagonist karakterler çok şahane. Eren ve mikasa bize aşina isimler. (bkz: mikasa topları) (bkz: kames top)
    Ama asıl beni etkileyen mikasa'nın görünmeyen taşakları. Az konuşup öz konuşan karakterlere bayılıyorum. Bak mesela Alucard abimiz manyakça bir edebi konuşmayla yetmiş kilo taşağını ortaya sererdi. mikasa ise bir yumruk ve bir özlü söz ile tüm taşağını hissettiriyor. Görmüyorsun ama var. Spoiler almamaya yemin ettim sadece bunda. Geri kalan tüm animelerde spoiler almaya bayılırdım. Ama bunda olmayacak.
    Hadi bakalım.
    8 ... yucemonster
  7. 7.
    ilk 13 bölümdeki dehset-ül vahset opening in 14. Bölümde degistirildigini görünce dumura ugratan animedir. Nasil kiydiniz o sarkiya ve sarkiyla muthis uyumlu, gaz ötesi jenerige?

--- 14. Bölüm spoiler ---

Eren'in suratini dagittiginda, adamin dibi oldugunu bildigimiz halde Levi'ye kil olmadik mi? Olduk. Mikasa çikip agzina siçsin istemedik mi? Istedik.

Yalniz hayirlara vesile olan bir dayak oldu sanirim. Mübarek adam su yüzbasi levi.

--- 14. Bölüm spoiler ---
    4 ... vomelet
  8. 8.
    En son Code Geass'ı izlediğimden beri 3 yıldır devam eden "çok iyi anime eksikliği"ni doldurabilmiş, 2013'ün istisnasız en dehşetengiz şahiyane müthiş animesidir. Özellikle 3d Maneuver Gear ile havada yapılan Spiderman-vari akrobasi sekansları ve çizimlerine her seferde insanın dibi düşmekte, daha da hayran olunmaktadır.
    3 ... haleos
  9. 9.
    gelmiş geçmiş en iyi mangalardan biri olmaya aday, animesiyle resmen bir film hissiyatı bırakan muhteşem eser.

http://www.turkanime.tv/a...-detay/Shingeki-no-Kyojin

inanılmaz derecede sürükleyici ve heyecanlı.
    o kadar yiğit can veriyor ki...
    3 ... white beard
  10. 10.
    korkuyu, gerilimi iliklere kadar hissettiren yapım.
    diğer adıyla;
    (bkz: attack on titan)
    1 ... white beard