1. 1.
  dünya çapında petrol arama, çıkarma ve satışı yapan kuruluş
  2 ... cell-im
 2. 2.
  ingilizce'de deniz kabuğu anlamına gelen kelime.
  2 ... eqin
 3. 16777215.
  benzin istasyonlarında cekinmeden tuvalete girilebilecek benzinci, temizlik konusunda diger benzincilere gore cok ilerideler
  ... dopdop
 4. 16777212.
  1833 yılında Marcus Samuel adında bir ingiliz, doğa tarihi tutkunlarına deniz kabukları satmak amacıyla Londra'nın doğu ucunda küçük bir dükkan açtı. Deniz kabuğu ticareti, çok geçmeden başarılı bir ithalat-ihracat işine dönüşecekti.
  Bütün bu olanlardan bağımsız olarak, 1890 yılında Sumatra, Pangkalan Brandan'da petrol çıkarmak üzere bir Hollanda şirketi olan N.V. Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Explotatie van Petroleum-bronnen kuruldu. Şirket 1896 yılında ingilizlerle rekabet edebilmek amacıyla kendi tanker filosunu oluşturdu
  Birbiriyle rekabet içinde olan ingiliz ve Hollandalı şirketlerin birlikte çalışmalarının çok daha yararlı olacağı, 1903 yılına gelindiğinde artık iyice ortadaydı ve bu doğrultuda Asiatic Petroleum Company kuruldu.
  Sonuç o kadar başarılıydı ki dört yıl sonra, Royal Dutch/Shell Şirketler Grubu'nun oluşturulmasıyla, ortaklık dünya çapındaki operasyonları kapsayacak biçimde genişletildi.
  Ortaklık bugün de sürmektedir. iki ana şirket, kendi işlerini ayrı ayrı yürüterek %60'ı Royal/Dutch Petroleum'a, %40'ı ise Shell Transport and Trading Company'ye ait olmak üzere 1700'ün üzerinde aktif şirketin bulunduğu grubu oluşturmaktadırlar.
  http://www.shell.com **** *
  2 ... freedean
 5. 16777213.
  dünyanın en büyük petrol şirketleri arasında önde gelen petrol firması .
  turcas anonim şirketi ile birleşmesinden sonra shell and turcas petrol larak ismini değiştirmiş hemen hemen dünyanın her bi tarafına acılmıs petrol devi .
  ... zehir
 6. 16777214.
  199 litre mazot + 40 ytl karşılığında verecekleri dijital fotoğraf makinası kampanyasından ne hikmetse caymış kuruluş. 16 temmuz-16 ağustos arası devam edecek denen kampanya süresi bir anda 15 gün geriye çekildi. bayilerde broşürler yırtıldı, televizyonda o şak şak flaşların patladığı reklam dönmez oldu. ne halt ettiler bilinmez ama "stoğumuzda makina kalmadı, veremeceyeğiz" diyen pompacıyı dövmeden önce bana danışın yaparız belki birşeyler yah.
  1 ... arjen robben
 7. 16777215.
  (bkz: shall)
  ... meister writer
 8. 0.
  maximum kart ile 1-30 eylül arası 75 ve üzeri ilk alışverişinizde 10 tl maximum puan veren şirket...
  ... erme1984
 9. 1.
  (bkz: Royal Dutch Shell)
  ... dalton ana
 10. 2.
  dünya üzerindeki bütün markalar arasında logosuna rastlanıldıgında güvenilebilirlik acısından ikinci sırada bulunan dev petrol sirket.birincisi icin (bkz: coca cola)

  http://www.pr-ac.ca/image...userimages/Shell_Logo.jpg
  1 ... and the oscar goes to