bugün

entry'ler (1181)

anksiyete bozukluğu

Dogru doktor ve ilac kombinasyonu haricinde, bu illetten kurtulma istegi ile kurtulmasi zor olmayan beyin kemirici hastalik.

Hic bir ilac yoktur ki tek basina islevi olsun. Ilac, bir baston gorevi gorur. Yurumek isteyene yardimci olur.

Diyaframdan derin nefes alip verirseniz, kandaki saturasyon degerinizin artisi ile rahatladiginizi hissedersinjz.

yazarların şu anki kafalarının tek cümlelik tarifi

Etrafa zarar vermeyen, sadece tepkisini ortaya koymaya calisan, hic bir art dusunce ile sokaga cikmayan kisi ve kisiler ile bu kalabaliktan yararlanip etrafa zarar veren, polisleri iyice azdiran, farkli dusunceler ve amaclar icine giren kisi ve kisileri nasil ayirt edebiliriz? Gercekten bu ayrimi nasil yapabiliriz...

insanlarin "sokaklarda birlik berabelikle" tepki vermesinden dolayi hem guruluyum hemde sevincliyim. Daha da kalabaliklasacagiz.

türkiye ye neler oluyor

Turk baharinin tohumlari ekiliyor.

Baskici, zorbaci, yargiya dahi mudahele eden, insan haklarinin hice sayildigi, kibirli yonetime ve bir cok karsitliga tepki veriliyor. Yeter ylan artik amina koyduklarim deniliyor. Yeter be!!!

ezel

ituneste dizi müziklerine rastladığım, üzerinden çok zaman geçmiş olmasa da, izlememiş olsam da müzikleri harikulade olan dizidir.

15 mayıs 2013 thy grevi

ana bacı kelimesini sadece klavye üzerinde yazacak troley iticilerini barındıran grevdir.

en yakın zirvede jagermaister ısmarlamaya davet ediyorum. kendini bilen şahsın yüreğiyle buyurup gelmesi temennisiyle.

15 mayıs 2013 thy grevi

gördüğü varlık yıllık ortalama bazda aylık 5-6 bin olan aç köpeklerin söylemlerinin dolup taştığı eylemdir aynı zamanda da.

keyif için mi havadan kaç km yukarda troyler itiyorsun orospu çocuğu,

maneviyatını tamamlamak için mi hizmet ediyorsun bana,

varlık içersinde yüzdüğünden dolayı mı uçakta seni azarladığımda yüzüme değil de arkamdan küfür ediyorsun,

yine uçak içerisinde yüzüme diyemediklerimi arkada gidip amirine anlatmak zırlamak hobilerin arasında mı, gibi soruları sorarlar adama aslanım.

senin çıktığın yolu sikeyim derler, para için çıkmadım diyorsun da işin içinde para yok mu, revizyonu derdiniz eyvallah ama para hiç mi derdiniz değil ? (bkz: bak sesli güldüm piç)

15 mayıs 2013 thy grevi

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

vay be kimsenin kimseye kuruş vermediği zamanda birbirlerine yardım edeceklermiş. birbirlerinin araba, ev kredilerini ödeyeceklermiş. la bi siktirin gidin amına koyim.

tanım: maaşlar kesilince herkesin birbirine maddi destek yapacağı söylenilen grev-miş. (bkz: götümle gülüyorum) (bkz: hayal kurmak bedava)

aynı zamanda geçmişimi okuyup thy çalışanı olmadığımı anlayan orospu çocuklarını barındıran grevdir.

15 mayıs 2013 thy grevi

8 haziran gunu atmye giden grevcilerin yuz ifadesini merak ettigim grevcilerin sozum ona 1.500 kisilik kofti grevidir.

Her ayin 8 i maas gunudur.

Thy calisani degilim sevgili picler.

15 mayıs 2013 thy grevi

--spoiler--
Arkadaşlar, Grev haktır doğru kesinlikle katılıyorum ama bir thy çalışanı olarak söylüyorum ki sendikaya güvenemiyorum ! Sendika, çalışan haklarını savunmak için değil de bir inatla, bir sidik yarışı ile sanki ego tatmin etmek, thy ye karşı üstünlük sağlamak istiyor. Grev iyi organize edilmeliydi,basın desteği ve hükümet desteği alınmalıydı. Korkarım ki devir o eski devir değil. Hükümet ve Basın bu işin arkasında durmazsa bu iş sonuçlanmaz. Bu noktaya gelene kadar o kadar çok mitingler yapıldı o kadar çok boğazlar patlatıldı ki bu ülkede şimdi bu greve katılanların hiç biri yoktu o grevlerde, mitinglerde. Torba yasalar çıktığı zaman bu ülkede kimsenin sesi çıkmadı.. Suç hepimizde... Bu adamları yönetime getiren zihniyeti yönetime getirdiğimiz için tüm türkiye halkı suçludur !
--spoiler--

bir internet sitesinde rastladığım grevi tanımlayabilecek harikulade bir yorum.

http://www.airporthaber.c...nin-kararina-ne-dedi.html

pazartesi sendromu olmayan adam

işini hobi gibi gören, zevkle yapan, düşünen, akıllı adamdır, insandır.

sözlük yazarlarından aforizmalar

kadının olduğu yerde istikrarlı, sürekli gelişen bir mutluluk yoktur.

15 mayıs 2013 thy grevi

kim hangi davayı savunursa savunsun, karşıt görüşle nabzı yükselmeden konuşabiliyorsa konuşma çok güzel bir hal alır. amma velakin bazı pantolon giyen hemcinslerimiz bunu beceremiyor tıpkı her ehliyeti olanın otomobil süremediği ve de her siki olanın iyi sikişemediği gibi. neyse dağılmayalım.

bölüm 1

çalışanlarının yarısından fazlası kadın olan bir şirketten bahsediyoruz. kadınlar geneli değil elbette ama çoğunluğu bu gibi kararları almakta bir çok kişiye danışır, araştırır, sorar dinler, kararsız kalır en sonunda kafası karışır hiç bir şey yapmaz.

thy çalışanlarının şu andaki davranış misyonu ne şiş yansın ne kebap. sendika üyesi ama greve katılmıyor işine gidiyor, sendika üyesi değil şirketine inanmış aynı hakları alacağını umut ediyor. efelik yapmak kolay iş icraata geldiğinde zortluyor. toplumun çok çok büyük kesimi yalancı ve iki yüzlü olmuş iken thy çalışanlarının da çok dürüst olması ne kadarlık bir yüzdedir? o yüzden sevmediği sendikaya sırf daha fazla hak alabilmek için girebilir. sendikayı maşa olarak kullanabilir. sendikaya üye, hakları da dibine kadar kullanıyor diye greve katılmak zorunda mı? ha şimdi köylü edebiyatı yapıp vicdandan dürüstlükten bahsedersiniz şimdi. vicdandan bahseden yine bu kişiler uçağın içinde bir kişi su istediği zaman, ardından 3-5 kişi daha su istediğinde o suları içlerinden hangi küfürleri ederek getirdiklerini o hassas ve narin vicdanlarına soruyorum. iki yüzlülük hayatın her alanında dostlar.

ucuz oduncu gömleğini sırtına geçirip üzerine de işçiler gibi yelek giyip gariban rollerine bürünen sendika başkanını seçmek siz uçuş personelinin beceremeyeceği bir iş. peşin hükümlerini içinde tut, bak açıklıyorum hemen.

ayın 7-8 günü boşsunuz. hepiniz yorgun argın geliyorsunuz. zaten seçim zamanı yine bir çok çalışan mesaide! mesaide olmasanız bile özel işleriniz var sosyal hayatınız var kim sikine takar sendika seçimini? yukarıda sıkça bahsettiğimiz vicdan kelimesini hatırlayalım tekrardan. hanginiz halkalıdan, yeşilköyden oy atmaya gider? insan en güzel kendisini kandırır, unutmayalım. maalesef bu böyle. yineliyorum, bu grevler olmasa kaç kişi tanıyordu oduncu gömlekli sendika başkanı amcayı?

o yüzden işi havada değil yerde olan insanların seçtiği kulüp başkan olaylarını emsal almıyoruz. alamıyoruz.

bu grevler de olmasa hangi biriniz tanıyacak sendika başkanını? haa bir de sendikaya üye olup greve katıldınız diye iki yüzlü olmaktan kurtulamazsınız yok öyle…

305 konusunda thy'nin 2 seçeneği var. hangisini isterse onu uygular. tazminatlarını verip yollamayı tercih edecekler diye düşünüyorum. maalesef. maalesef diyorum çünkü sendika bu olayı inat haline getirdi. yoksa çalışanına bu denli kıyım yapmaz kimse. işe alacak diye bir zorunluluk yok ayrıca!!!

sendika, 305 kişinin lehine bir sonuç olmamasını elbette koz olarak kullanabilir. bu bir avantaj. ama sendikanın bir şey yapamadığının da bir göstergesidir bu. iş yapabilme kabiliyeti yok, iş bitirme yok, sonuç elde edemiyor, her ne sebepten olursa olsun netice yok! çalışanının yanında sadece 'manen' tıpkı onlarca akıl veren aptallar gibi! bu da çok büyük bir dezavantaj yaratıyor. insanların sendikaya olan inancını ve güvenini derinden sarsıp var olan grevin cılız olmasını sağlıyor. şimdi düşünün bakalım avantajı mı yoksa dezavantajı mı daha karlı bir hareket!

önceki yazımda grev diye yazmışım bir yanlışlık olmuş, mayıs 2012 yılında yapılan kanuni bir grev değildir. grevin kanuni hükmü olabilmesi için buyrunuz
--spoiler--
2822 Sayılı Toplu iş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu Grev ve lokavt kararlarının tebliği:  
Madde 28 - 27 nci madde uyarınca alınan grev ve lokavt kararları, karar tarihinden  itibaren  altı  işgünü içinde karşı tarafa tebliğ edilmek üzere notere ve kararın  birer  örneği görevli makama tevdi edilir. Grev ve lokavt kararı işyerinde veya işyerlerinde kararı alan tarafça derhal ilân edilir. 
--spoiler--

şu anda bir çok polisin olmasının sebebi uçuş personeline saldırılması, yine thy personelinin işe gitmelerine tacizle engel olunması ve bir sürü çirkin olaydır. geçen yıl ki grev değil çünkü işverene herhangi bir bildirim yok. o yüzden hazırlıksız yakalandılar ve sıçtılar. ne polis vardı ne grev kırma hareketleri ne de planları.

yine anayasanın 54. maddesinin b- grev hakkı ve lokavt açıklamasında 'Greve katılmayanların işyerinde çalışmaları, greve katılanlar tarafından hiçbir şekilde engellenemez.' yazıyor. geçen yıl işi engellenen videolara dahi çıkan bir sürü kişi var.

305 kişi için diretmenin dışında başka ne yapmış sendika? hay amına koyayım ya! kimin avukatlık ücretini üstlenmiş? madem bu millletin ağzına sıçtın, kendi kendini siktin o halde sadece manevi olarak değil yetebildiğin kadar madden de yanında olacaksın çalışanın! bedava sendikacılık yok arkadaşım! o insanları sen getirdin o hale!!!

bölüm 2

Görüş, iki temel esasa dayanir. kişinin Kendi dusuncesi ve tarafsiz dusuncesi. Kisiler objektif goruslerini de sunabilirler. kendi görüşünü beyan ederken subjektif görüş oluyor da objektif görüşünü beyan edince objektif armut mu oluyor? (bkz: bsgçk) Hic suphesiz ki bu farklari ayirt edebilmek icin iyi bir dusunme kabiliyetinin yaninda baska seyler de gerekiyor.  herneyse sapmayalım.

Olayi kisisellestiren orospu cocuklari da yok degil goruldugu uzere. Lakin ruzgar kayadan ancak toz alir. Aldigi toz'un yaninda bir de kayayi yalar. 

grev tam gaz full gaz full depo gidiyor nidalarına anırmalarına gerek yok. görünen köy kılavuz istemiyor zaten. bu denli yırtınmalar grevin cılızlığını destekler nitelikte yırtınmalardır. gerek yok.

Bazi sorular vardir, cevaplari kendimiz bulabilecegimiz. çok uzakta da değiller, ha biraz üşengeciz o da ayrı! Fakat israrla cevap almak isteyen beyin, sorar cevaplar apaçık ortada oldugu halde. beyin işte!

bölüm 3

thy geçen yıl uğradığı zararın bedelini ödeyecek kişi ya da kurum isteğinde direttiği için ve sendika da bu bedelden kaçtığı için fatura 305 kişiye kesilmiştir. thy'nin sendikadan istediği bedel, yönetimin ve başkanın değişmesi yönünde olduğunu düşünüyorum. kalkıp milyon dolar ödeyecek değil ya!

greve takılmış gidiyor herkes ama unutulan bir çok konu var.

thy'nin ilk olarak geçen yıl işe aldığı part time'ların bir çoğu 1 mayıs'ta full time'a geçtiler. bu adımın part time'ların gerçekten düşünüldüğünden değil de grevi kırma yolunda bu vesileyle çalışanlarında full'e geçtiğini düşünüyorum. haliyle parttan fulle geçen çalışan sendika üyesi değil. sendika üyesi olsa dahi daha yeni full olduğu için işini kaybetme korkusunu iliklerine kadar hisseder böylelikle de grevi kırar, amına bile koyar ki koyuyor zaten.

sonra, bir çok yeni alınan part time'ların mayıs ayında uçacak şekilde hızlı ve planlı şekilde eğitildiklerini böylelikle grevi kırma yoluna girdiklerini düşünüyorum.

eğitimde olan full'ler o hafta pazartesiden sonra eğitimleri yarım bırakılarak hemen uçuşlara verildi.

305 kişi aniden gelmeyince anası sikilen thy şimdi 209 kişinin yokluğundan bu şekilde eklenmiyor. 209 kişiyi baypass ediyor. kaç kişiye kadar baypass edecek hep birlikte göreceğiz.

uçanlar uçuş saatlerini daha iyi bilir ben net saatleri bilmiyorum. 500 part time mayıs ayına yetiştirilip, en az 200 part full e geçmiş.

1 gecede kendi adamı hakan fidanı korumak için kanun çıkaran bir başbakanın adamından bahsediyoruz. yani boş konuşuyoruz.

thy ve sendika arasındaki bu savaşın galibini hep birlikte göreceğiz. tek temennim bireylerin zarar görmemesi. gerisi umurumda değil. böyle biline böyle anıla. haydeee...

en iyi işveren, işçisini sendikaya mahrum bıraktırmayan işverendir.

edüt: ekleme

revizyon soruları karşısındaki muğlak ifadeler verip konuyu maddi tatmine çekmek, revizyonu geçiştirmek thy'nin başardığı iş, sendikanın 305'te diretmesi thy'nin ekmeğine trabzon tereyağı sürüyor. bu iş bu sendikayla olmayacak gibi...

ayrıca cnbc-e'de ki konuşmayı izledim de koskaca şirketin en üst yöneticisinin bir sendika başkanıyla laf dalaşına girmesi hiç yakışık değil. keza kravatsız çıkması da. sanki namazdan çağırmışlar gel röportaja diye...

15 mayıs 2013 thy grevi

Tamamen objektif bir gorus yazisidir. Subjektiflikten kurtulamayanlarda sanci yapabilir.

Bilindigi uzere her k/m'u universite mezunu degildir. Her purser her amir de universite mezunu degildir. Halen bile ingilizcesi iyi olup psikoloji sinavini atlatan kisilerin k/m olarak ise alindigi bir kurumdur thy. Universite zorunlulugu şart kosulmamaktadir. Ki meslek yuksek okulu dahi acilmis, ilk mezunlarini vermistir.

Emek, hak, grev, sendika diye yirtinanlar oyle bir psikolojiye burunmusler ki onlarin dusuncelerine karsiysaniz en buyuk orospu cocugu siz oluyorsunuz. En buyuk hak dusmani, emek hirsizi, sendika karsiti siz oluyorsunuz.

ikinci paragrafta yazdigim gibi, bazi egitimlerin eksikligi sorunlar silsilesi olusturabiliyor. Soyle ki;
Greve katilan sayisi 2.000 kisi ve uzerinde deniliyor. Burada baz alinan 2.000 kisinin zaten 305 i onceden atilmis kisiler. Bunlara ilaveten diger sendikalardan greve destek olmaya gelmis insanlar var. Nakliyeciler sendikasi destek icin gelmisti mesela ne alaka? Bunun yaninda yine esini dostunu yalniz birakmayan insanlar var. Oyle sanildigi gibi bin kisilik bir grev toplulugu olusmadi. Olusamadi. Maalesef. Greve katilan her k/m icin neredeyse davul zurna oynatacaklar o kadar katilim az ki. Ve de onlara inananlarin azligi yildirmiyor onlari.

Sagda solda isverenin teklifi ve sendikanin talepleriyle alakali argumanlar dolasiyor. Oyle salak insanlar var ki internette olan herseyin %100 dogruluguna inanabiliyor. Sendika kendisine yanci bulabilmek icin cabaliyor yazik.

Lufthansa grev yapti 1.700 ucusun sadece 32 si gerceklesti. Neden? Cunku insanlarin sendikaya inanclari ve guvenleri tam. Sendikanin arkalarindan is cevirmeyecegini biliyor. Sendikanin rusvet yemeyecegini de biliyor. Bunu bilen alman. Ya turk?

1 yil oncesine baktigimizda sendikanin gazina gelenler ne oldu? Hangisinin avukatlik ucretleri ustlenildi? Alana gelen ucus ekiplerine sozlu tahriklerle işe gitmemelerini soyleyen sendika sozcusu işe gitmeyen k/m'nin isten atildigini duyunca ne tepki verdi? Acaba umurumda oldu mu? isten atilanin rahatca oderim diye girdigi ve kendisine bagladigi ekonomik prangalardan nasil kurtuldugunu ya da ne hale geldigi cok merak etti mi sendika? Hic zannetmiyorum.

305 kisi arasinda ne kadari masum ben bilemem. Lakin davalarin dosyalarinda celiskili saglik raporlari olan bir cok k/m var ki bu da onlari art niyetli yapiyor. Elbette bu atilma sebebi degil ama goruldugu uzere isveren acimiyor.

Bugune geldigimizde 16.000 calisani icin masaya oturan isveren, onune sunulan 305 kisinin ise iadesiyle karsilasinca ve de diretildigini gorunce uzlasmadan cekiliyor.

Sendika 305 kisi icin bugune kadar somut ne yapmis? Sendikanin aslinda 305 kisiyi dusundugu bile yok. 1 yil once ayaklar altina serilen sendikanin simdi ayaga kalkma cabasidir bu grev. Eski otoritesini kazanma cabasidir, yitip giden itibarini kazanma grevidir bu grev.

Emege verilen degerden, isciye verilen kiymetten, hakka verilen onemden dolayi degil 27 yildir sendika baskaninin o koltukta durmasinin sebebi.

Yazili mecralara ve tv yayinlarina baktigimizda yine bu grevin cok zayif kaldigini farkedebiliyoruz. Keske daha dik, daha onurlu, daha saglam bir sendika olsaydi da boyle yetim gibi sahipsiz kalmayip herkesler tarafindan sahiplenilseydi bu grev.

Buradaki en buyuk nefretim sendikaya. Ve de sendikanin yalanlarina alet olan herkese.

Ozet gec picciler icin; mevzu derin, okuman lazim sevgili pic.

çikolata yerken dikkat edilmesi gereken hususlar

iyi bir çukulata el sıcaklığında dahi eriyebileceğinden çıplak elle uzun süre tutulmamalıdır.

sözlük yazarlarının itirafları

Benim hatun sözlükte yazar çizer. Nick altına bir yazar arkadaşımız bir kelime yazmış. O kelimeye o kadar takıldım ki adı o kelime olan bir kitap buldum. Hiç üşenmeden aldım okudum. Sırf Ne alaka niye yazmış olduğunu anlamak için.

yalnız yaşamak isteyenlere tavsiyeler

Yalniz yasamayi zevk haline getirip disiplinli bir ev hayati kurarsaniz kral taciniz benden.

Yalnizlik insanin kendi ozsaygisini arttiran bir eylemdir.

Disiplinli olun ve yalnizlikla evlenin.

mustafa kemal atatürk

100 yil sonra olacaklara kafa yormus, dusunmus, ihtimaller uzerine calismis, bu ulkenin basina gelebilecek herseyi yillar oncesinden tahmin etmis.

Yemin ediyorum hicbirimizde beyin yok. -kimse savunmaya gecmesin Hangimizin telefonunda sosyal bok altinda tum uygulamalar yok!!!-

Olan beynimizle de foto cek koy, face ve twitter sayfani f5 e basarak yenile, mekan cekinleri, yemek fotolari zartlar zurtlar!!!

Oncelikle Beynimizi bunlarla isgal etmemizi saglayanlarin amina koyim. Beynimizi isgal etmelerine izin verdikleri icin de herkes kendi cezasini versin sozluk!

Boyle armut pis agzima dus memleketi bize biraktin ya pasam, bizden iflah olmaz. Nur icinde yat. El fatiha.

erdoğan bayraktar

Vicdansiz insandir.

Peygamber efendimiz, sag el ile verdigini sol el gormeyecek diyor. Sen ise onca kameranin onunde nasil bir harekette bulunuyorsun. Sonrasinda da namaza gidiyorsun!!!

Susarak haykiriyorum sana erdogan bayraktar, trabzon'umun yuz karasi!!!

sözlük yazarlarından aforizmalar

inandigin degerler ile yasadigin hayat birbirine uymuyorsa o hayati sikerim.

bekaretini kaybedince herkese veren kız

itinali bir orospu cocugu eseridir.