bugün

bu gece kadıköy Şifa hastahanesinde yoğun gazdan etkilenmiş ve fenalaşarak hayatını kaybeden vatandaşımız. kronik kalp krizi olduğu söyleniyor. shaft çalışanıymış.
polisin yavşaklığından nasibine düşeni almış güzel insan.
simdi burdan gosteri olmasa olmuyecekti hep direniscilerin sucu diyenlere soyluyorum. gecen gunki eylemlerde polis durduk yere sebepsiz sokakta kimse yokken sıkıyordu. amac halka eylemcileri kotu gostermek ama bu sefer basaramayacaksınız .
ulan üç aydır cana doymadınız, her ölümde insanların içindeki kini biraz daha artırıyorsunuz.
bırakın insanlar ecelleriyle ölsünler, sebep olmayın, çok ah alıyorsunuz, bunun acısı mutlaka çıkar, unutmayın bunu.
bırakın bu ülkenin geleceği olan insanlar size olan kızgınlıklarını dile getirsinler, belki etkilenirsiniz, etkilenmeseniz bile "yav he he" deyin geçin, ölümlerine sebep olmayın.
güzel bir atasözümüz var bilirsiniz, korkunun ecele faydası yok, ölen gençler bunun idraki içinde bu dünyadan göçtüler. korkarak bir yere varamazsınız. acılar arttıkça tepkiler güçlenir, sonunda önüne geçilemez bir hal alır. o zaman çok pişman olursunuz ama iş işten geçmiş olur, korkmayın bizden sizi öldürmeyiz, ama bizi öldürmekten vazgeçin. bıçak kemiğe dayandı.

tanım: devlet terörünün son kurbanı.
umutlu bir sabaha gözümü açayım artık diye kendimi zorladığım şu günlerde,sabah sabah ofise gelip,bu masaya oturup bir kez daha içimdeki tüm iyi duyguları hayal kırıklığına teslim ettiren dosttur kendisi. o ölürken,ben uyuduğum için bile günlerce ağlayabilirim.

haykırıyoruz; kimyasal silah kullanımına hayır!
Katil devletin son kurbani olmustur.
allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun. sebep olanların da belasını versin.
nefes alabilme hakları için sokağa çıkanlara nefes aldırmayanların son kurbanıdır.

katil bellidir ve aynıdır. evinde oturanları dahi ölüme sürükleyen katiller yine ortadadır.

not: nefes alanlardan rahatsız olan ya da beynine oksijen gitmeyenleri kızdıran bir yazı yazmışız yine. sağlık olsun ama onlara değil nefes almak isteyenlere.
"eyleme katılmadığı" iddia edildiği halde facebook sayfasından bile hayatını "eyleme adadığı" görülebilecek kişi. sen kalp pili taşıyorsan oraya gitmen kendini boğaziçi köprüsünden atmakla eşdeğerdir. ama polis gaz atmasın yeaaa diyen ergenler önce ellerindeki taşları bıraksınlar.
Hem doğum günüm, hem de istanbul ve Kadıköy'e gelişimin 20. yılında güne gözleri dolu başlamama sebep olan hemşerimdir. Ülke o kadar çığırından çıktı ki, evli ve çocuklu bir
emekçi insan, işi başındayken ölüyor. Muhtemel sebepleri arasında maruz kaldığı kimyasal silah etkisi de var.

ihtimallerden gidelim mi? Serdar'ın çalıştığı yer, işlek birkaç mekanın bulunduğu bir sokağın başında. Karşı çaprazında CHP ilçe Merkezi var. Çalıştığı yere plastik mermi geldiğine ilişkin Facebook durum bildirimi var.

Şimdi, bu genç adana çamur atmaya daha bu aşamada başlayan zavallılara haykırmak istiyorum: Eğer Serdar'ın ölüm sebebi biber gazı solumak ise, ona laf etmeye cüret eden taş kalbiniz, eşine kocasının kimyasal silahla devletin polisi eliyle öldüğünü anlatırken azıcık olsun yumuşar mı? Korku ve gerilim filmIerinde, insanların sıradan giden yaşantılarına canavarlar girer. 3 akşamdır Kadıköy'de günden güne bekledikleri nokta sayısı ve nüfusu artan polisler geliyor. Ben onlara görev yapıyor gözüyle bakmaya çalışıyorum. Ama onlar gelip eşi ölen hanımefendi için acaba öyle mi?

En hafifinden ve kibar'ndan böyle ifade edeceğim. Yoksa, başta biber gazı ile ilgili dalga geçen herkesin kendisinden girip, yedi sülalesinden çıkasım var.

edit: serdar'ın çocuğu olduğunu zannediyordum, arkada bıraktığı insan olarak onu yazmıştım, eşini onun yerine yazıp devam ediyorum.
bir ak partili olarak söylüyorum ki, her ne kadar çapulculara biber gazı sıkmak şart olsa da polisin görevini yaparken hassas davranması gerekir. oradan geçen ben de olabilirdim, ya da çocuğum gazdan etkilenip ölebilirdi. evet çapulcular insanı canından bezdiriyor olabilir ama masum vatandaşlar için daha iradeli olmak lazım.

biber gazıyla gerçek mermiyi geçtim kimyasal silahı kıyaslayanlara da selam eder, gözlerinden öperim.
katili devlettir, akpdir, cemaattir.

üçü ile de barış yapmayacağız.
arkadaşımın abisidir. 35 yaşlarında idi kendisi. evet taksime de çıkmıştır ama aktif bir direnişçi değildir. ölümünün sebebi sadece kadıköyde sokağa çıkmış olmasıdır.

senin gibi hükümet senin gibi devlet olmaz olsun. hepiniz katilsiniz hepinizin elleri kirli. zerre kadar vicdan kalmamış sizde ulan.
Padişahım, bir dirahta döndü kim güya vatan
Daima bir baltadan bir şahsı hali kalmıyor
Gam değil amma bu mülkün böyle elden gitmesi
Git gide zulmetmeğe elde ahali kalmıyor

(bkz: şair eşref)
ahmet atakan tutmadı sıra buna mı geldi diye düşünmeme sebep olan şahıs.
Bazı şerefsizlerin ölümünü sadece propaganda aracı olarak gördüğünü ortaya çıkaran bir can. 35 yaşında ulan, evli hayalleri var adamın. Suriye'de kimyasal kullanılıyor diye götünü yırtan devlet büyükleriniz gözünüzün önünde kimyasalla insanları öldürüyor. Biraz insan olun lan, azıcık vicdanınız olsun. Etrafımın sizin gibi insanlarla dolu olduğu gerçeği cidden çok korkutuyor artık.
Biber gazından ölmemiştir, nefesini tutup intihar etmiştir.
ölümüne nasıl bir kılıf uyduracaklarını merak ettiğim, görevi vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak olan polisin görevini 'fazla iyi' yapmasının son kurbanı. kulağımda 'barda çalışıyormuş, aşırı alkolden ölmüştür' zırvaları çınlar gibi oldu. ne derseniz deyin gerçeği bilenler biliyor, diğerleri de demokrasiyi sandığın içine tıkmış bir adamı peygamber ilan edip ona tapmaya devam etsinler.
http://webtv.hurriyet.com...-son-anlari-kamerada.aspx

oturduğu yerde vefat etmiş kişi. ne gaz var ne başka bir şey. yazık değil mi bunca yalana? neden her ölümde devlet suçlu?
başlığı boş kalmış kişi. ne oldu lan iftira attınız polis öldürdü diye.
iktidar yalakalarının ölümüne henüz bir kulp takamadığı, akp'nin kara siciline düşülen son cinayetin kurbanı vatandaşımızıdır.
barda yemek yerken eceliyle ölen vatandaş.10-15 saat kadar birilerine göre şehit mertebesindeydi.kamera görüntüleri gelince normale döndü.teknolijinin zararları işte.
Gezicilerin nedense çabuk unuttuğu "devrim şehidi". Çok bekledik biraz daha sallasalar polis öldürdü bıdı bıdı diye ama bu sefer kazı yanmadan çevirdiler.
he canım he polis gazıyla ölmüş...
edit: Kalp krizi sonucu ölmüş bir vatandaşımız.