bugün

buz grubunun mükemmele yaklaştığı şarkı.

sözler

vadettiğin herşey gibi
korkularım da senin eserin
yalanlarla sakladığın
benim bilinmeyen kaderim

beni getirdin bu dünyaya
ama kaçtığım herşey burda

yok mu sonu?
başka yolu? bu kaderi ben mi ben mi çizdim?

öğrettiğin tüm bilgiler
neden asılsız ?neden sonu keder?
kapladığın bir gökyüzü
o gökyüzünün altı daha beter

beni getirdin bu dünyaya
ama kaçtığım herşey burda

yok mu sonu?
başka yolu? bu kaderi ben mi ben mi çizdim?

herşey gibi,herkes gibi,hepsi gibi
sen de gitme.
(bkz: bir de sen gitme)
ayla kutlu'nun "sen de gitme triandafilis" adlı kitabından senaryolaştırılan film. filmi tunç başaran ve macit koper senaryolaştırmış, tunç başaran yönetmiştir.
grup buz'un söylemediği şarkı. grup buz olsa olsa "sen de gitme" şarkısını söylemiştir.
başrollerini ışık yenersu , zeynep eronat , fikret kuşkan , ışın karaca'nın paylaştıkları mükemmel bir cast'a sahip film.
ruhum üşüyor.. titremem durmuyor.. kokun eksik kalıyor.. ağzım tatsız, uykum kabus, suskunluklar keskin, geceler lacivert, sabahlar yorgun, güneş hiç yok, ay başını öne eğmiş, yalanlar tatlı, gerçekler buruk, ev soğuk, yatak mezar, hayat boş, ölüm kesmiyor, ağlamak yetmiyor.. gitsem ya gelirse diyorum.. kalsam ya gideceğim yerdeyse.. sensiz kendimsizim en çok, kendimin sebebi sen..şimdi yoksun ya.. bilmediğim karanlıklarda bir köşede pantolonun belinden düşmüş , titreyerek zayıf omuzlarınla ağlıyorsun ya.. ben burada sadece üşüyebiliyorum sevgilim.. gözyaşlarından battaniyeler yapsan bana ılıklığı yeter mi yağmurun ruhuma.. nolur geri dönsen.. nolur yeniden başlasak.. nolur yeniden çocuk olsak.. sana yemin ederim bu defa çaldığım eriklerin hepsini sana verirdim.. babanın pabuçlarını birbirine bağlamazdım inan.. nolur geri gelsen. nolur ölmesen..
beni bu kadar caresiz
beni bu kadar nacar birakti herkes
bari sen de gitme

- dur be bir yere gittiğim yok herif kenefe gidiyorum altima sicacam yoksa.
(bkz: sen de gitme triyandafilis)
bir de sen de başını alıp gitme, ne olur tut ellerimi... diye devam eden şarkısı var bunun....
kendini kabullenmeyen dünyalara yabancı yalnız bir adamın son isteği.. ne yazık ki son istek olduğu için ardındaki bir yığın ayrılığı kaldıramayacak bu istek ve bu haykırış alay konusu olacaktır..
Olivia Bonamy hayranlığı oluşturan güzide film.
Çok güzel dizi. Sinan Albayrak ı ekranda gormeyi özlemişim. Kadro çok güzel, replikler güzel...
trt 1'de pazartesi günleri yayınlanan dizi.
oyunculuklar başarılı. hikaye sağlam. sıcak bi dizi. kanal d'de yayınlansa yaprak dökümü izleyicisini kazanabilir.
bana yıllar önce yine trt 1'de yayınlanan yeditepe istanbul dizisini anımsattı.
yönetmeni türkan derya. yine yıllar önce ikinci bahar'ın yönetmenliğini yaptı. belki de sıcaklık buradan geliyordur bilemiyorum. sinan albayrak ve sezin akbaşoğulları başrol oyuncuları.

izleyiniz, izletiniz.
son bölümü itibariyle house m.d nin taklidi olduğundan emin olduğum dizi . severek izlerken bunu farketmek epeyce soğuttu beni açıkcası. tamam hastalıkları aldınız ama bari hasta yakınlarının repliklerini değiştirseymişsiniz bu kadarı da olmamış, yakışmamış.
Trt 1'de pazartesi akşamları yayınlanan dizidir. Başrollerinde (bkz: Sezin Akbaşoğlu), (bkz: Sinan Albayrak) ve (bkz: Alican Yücesoy) yer alır. Ayrıca oyunculuğunu çok beğendiğim (bkz: Ayşenil Şamlıoğlu) 'da oyuncular arasında yer almaktadır.

Dizi konu itibariyle ve hiç izlenmeden direk önyargı ile eleştrildiğinde (bkz: Doktorlar) dizisine benzetilebilir. Buna karşın dizide daha çok doktorların, hasta bakıcıların yaşamları ele alınır. Hasta-doktor ilişkisi içerikte pek mevcut değildir. Bu yüzden ön yargıyla yaklaşmamak gereklidir ve gayet başarılı bir dizidir.
daha 5. bölümde alenen house'un 1. mevsim 7. bölümü fidelity'den kopyala yapıştır yapılmıştır.

yalnız onu bile becerememişler. seda akman alenen "ben kötü oyuncuyum" demiş, yönetmen türkan derya da "ben bu işten anlamıyorum" demiştir.

dizinin genelinde ses, görüntü ve ışık konuları büyük sorun. oyunculuklar deseniz bir iki kişi dışında tümü facia.

belli ki trt'nin yandaş varsıllaştırma projelerinden biri. kaderci doktor rôlünde filistin'e giden mavi marmara'daki en ünlü mürteci ve terörofil; sinan taymin albayrak var.

sezin akbaşoğulları'na yazık. bu kadar iş bilmez tiplerle bir arada... ah para ah!

bulut köpük kaza gerçirip ağır yaralandıktan sonra iki bölüm geçmiş olsun mesajı yayınlandı, sonrasında bırakıldı. oysa bulut köpük yaşamsal tehlikeyi atlatabilmiş değil(di).
akla cem karaca nın sen de başına alıp gitme şarkısını getirir.
HAYATINDA HEP BiRiLERiNi KAYBETMiŞ iNSANLARIN BiRBiRLERiNE TUTUNMASINI ANLATIYOR. ÇOK GÜZEL BiR DiZi. YENi KEŞFETTiM AMA MALASEF Ki ÇOK GEÇ YAYINLIYORLAR. KEŞKE DAHA ERKENE ÇEKSELER.

O DEĞiLDE HAYVAN HERiR ÇOCUĞU OLMUYOR DiYE KADINI HABER VERMEDEN TERK ETMiŞ YA O SAHNEDE GÖZLERiM DOLDU. iNSAN BARi AÇIKLAMA YAPAR.
leyla ile mecnun'dan sonra yayınlanan dizi artığı. ulan kumanda da uzakta kalkıp almaya üşeniyorum amk.
hiç şüphesiz ki trt'nin en kaliteli 2. dizisidir. * cast seçimi okadar iyi yapılıyor ki, bütün konuk oyuncular işlerini çok iyi yapıyorlar. ayrıca mükemmel fon müziklerine sahiptir.
house çakması olan dizi. bu diziyi daha önce leyla ile mecnunu beklerken izliyordum. şimdilerde house izlemeye başladım ve farkettim resmen house dan araklama yapmışlar. araklama yapmaları da bir şekilde anlaşılır ama birebir araklama nedir böyle en azından bazı yerleri değiştirilirir, kopyala yapıştır yapılmaz ki.
Trt 1 in geçtiğimizde yıllardaki finali bile olmuş bitmiş dizisi.güzeldi be ailece izlenilebilcek 1 adet doktor dizisi .
gidenden sonra gelenler vardır. giden, yeni gelendir. devam etmeyi bilmeli. yoksa hayat sadece birkaç insandan ve dönemden ibaret olur ki, hayat bunun için çok kısa ve yaşanacak çok fazla şey var dışarda.
Başak burcu iken yeni burç düzeninde aslan burcu olmuş yazarcan. Ay umarım yoktur öyle bişey lütfen olmasın çünkü.
Norm-sözler şerefsiz oldu dinleyin..
güncel Önemli Başlıklar