bugün

Akıl sağlığımı kaybetmeme sebep olabilecek kadar *muhteşem kurguya ve müziklere sahip adventure oyunu.
çoook eskilerden güzel bir adventure oyunudur kendileri.
"key hides to" şeklinde şifresiyle beni ağlatan oyun. "bu kadar da zor yapılır mı kardeşim?" dedirten ve çıldırtan oyun.
dibine kadar yüzüp oynaya oynaya son bölüme geldiğiniz ama bir türlü çıkışı bulamadığınız için kaldırıp bir kenara bıraktığınız allahın belası zorlukta olan oyundur.
daha 3.bölümde su borularını birleştirmeyi becerememiş ben için şu an yeniden kabus olmuş oyundur. *
Muhteşem bir atmosfore sahip, o dönemde oynadığımda beni şok eden harika adventure oyunu. Oyunu çözümüne baka baka oynamama rağmen gene de kasa kasa bitirmiştim. Gene de büyük haz almıştım. Ama yakın bir arkadaşımın elinde ki kendisinin ingilizcesi bile yoktu, çözüm olmadan bitirdiğini söylemesi üzerine kendimi hafiften aptal gibi hissettiğimi seneler sonra bile hatırlıyorum, bu da ufak bir not.
harika kurgusu olan oyun. acayip zordur, bir bakıma korkutucudur, sizi çoğu zaman aptal yerine koyan ama işi çözdüğünüzde "alt edemedin beni lan hahahaha * " dedirten leziz bir adventure oyundur. oynamayanlara şiddetle tavsiye edilir.
lise yillarima gobekten giri$ yapmi$, mukemmel kurgulu, mukemmel atmosferli fakat zannedilenin aksine cok zor olmayan oyun.
efsane niteliginde sayilan oyunlar listesinde ust siralarda yer alir. bu oyunu oynamadan advanture oynuyorum demesin kimse..
* dördüncü nesil, ne zaman geldiği belli olmayan ve an itibariyle 151 entry'si mevcut yazar. *
yazdıklarında kimseye birşey ıspatlama kaygısı bulunmayan, madem yaşıyorum benim de tuzum olacak bu çorbada düşüncesiyle fikirlerini özgür bir biçimde vurgulayan; ve çoğu zaman toplumun aksaklıklarına değindiği için eleştiri almış olan yazar.
hoşgelmiş ve pes etmemesi gereken yazar. devam diyoruz kendisine, fikirlere saygı gösteremeyen, ortak tartışma zeminini baltalayan insanlara inat devam hocam...
akpartili yazarların tepkisine yol açtığına göre doğru yolda olan yazar.
hoşgelmiş, yolu açık olsun.
*yaran minibüs diyalogları* başlığına girdiğim entry çok beğenip kendine aitmiş gibi kullanan kopyacı yazar.hoşgelmiştir...
kullandığı rumuzun son 3 rakamından * kıllandığım yazar. *
yaran minibüs diyalogları başlığındaki entryleri henüz hiç okumamış yazardır. ayrıca delicekirge nickli arkadaşın bahsettiği entry i kendisinden değil de; yerel bir radyo kanalında yayın yapan bir şahsın yaptığı espriden alıntı yapmış yazardır.*
insana oynarken kafa yedirten, bazen saatlerce bir bölümde takılı bırakan gece uyku uyutmayan, kafa çalıştıran, bulmaca çözdüren, çok eski, amiyane ifadeyle; kült olmuş bilgisayar oyunu.
inanılmaz karanlık, ve başarılı bir adventure oyunu, belki de gelmiş geçmiş en iyi adventure.. oyunun en başında, bir deliler hastanesinde uyanıyorsunuz, kim olduğunuza dair en ufak bir fikriniz yok, loş bir mekan, adamın biri sürekli gülüyor, bir yerlerden çığlıklar geliyor, bir başkası başını üst üste duvara vuruyor, duvarda kocaman bir kan izi kalmış, ama tekrar tekrar vurmaya devam ediyor, ve binanın ısıtma sistemi patlamak üzere..

tempo bir dakika yavaşlamıyor.

kim olduğunuzu ve neler döndüğünü bulmalısınız.

her karakter ayrı bir sanat şaheseri, her diyalog ayrı akıllıca yazılmış.. seslendirmeler, bölüm tasarımları, senaryo..

kesin oynayıp arşivlemek gerek..

(bkz: başyapıt)
dördüncü nesil bir yazardır, "hoş gelmiş" demeyeceğim, yeni değil zira.
bir bilgisayar oyunu. adventure tarzda olmasına rağmen içerisinde insanı oldukça geren bölümler de yer almaktadır.

köy gibi bir yerdesinizdir. burada bir sürü küçük çocuk, ama bir şekilde mutasyona uğramışlar ve son derece korkutucular. ebeveynlerinin nerede olduklarını sorduğunuzda ise hangisine sorarsanız aldığınız cevap "anne, onları cezÂlandırdı" oluyordu. "kim lan bu anne" diye ürperirken en sonunda bu "anne"nin bir ahır büyüklüğünde yaratık olduğunu görüyordunuz... elektriği basıp öldürüyorduk...
benim entry'lerimi sayacak kadar ev sahibi,hoş yazar.*hoşbulduk...
adımı bilen, adıma entry yazan yazar. hoşbulduk. *
adımı yanlış tahmin eden, hoşgeldinine hoşbulduk karşılığını vermek istediğim yazar.
gece gece beni güldüren yazardır. teşekkür edilesidir, nitekim etmişimdir. *
entrylerini genellikle çok beğendiğim, dalyan gibi olduğunu düşündüğüm dördüncü nesil yazar*, hoşgelmiş.
The Innocent Abandoned bölümündeki atmosfer inanılmazdır.

http://www.sanitarium.lob.../TheInnocentAbandoned.jpg