bugün

hiç bir yerde bulamadığım mükemmel bir credits müziğine sahip olan oyun. bir de chapter 2de çocukların şu repliğiyle ben de hasar bırakmış oyun: "....the meat must be destroyed, so the seedlings can grow. we are all mother's seedlings."
oyun tarihinin en iyileri arasında her zaman kendisine yer bulacak olan aşmış oyun.
--spoiler--
bir bölümünde kahramanımızın oyuncak bebeği bulup kız kardeşine verme anında ağlamayan çok az kişi vardır sanırım.
--spoiler--
uzunca bir süre Sanatoryum kelimesinin yerine kullanılan sözcük.
hoş bir bullet for my valentine cover'ı da bulunan şarkı.
şu apokaliptik ağada kavırlamıştır bu metalik ağa parçasını.. güzelde olmuştur. metallica kadar sert (çellonun tellerı koptu kopucak)değildir mamafih otur dinle.. ayrıca bu parçadan sonra apocalyptica'nın yorumladığı bir başka parça daha dinlersen tam olur diyor isviçreli bilim adamları.. misal olarak life burns.
heh heh hadi bakalım!..
metallica'nın güzel bir parçası olup, dinlendikçe kendinizi daha bir deli hissetmenize neden de olabilir. **
insanda lsd etkisi yapan aşmış metallica şarkısı.

müziğin tanımı böyle bir şey olsa gerek.
fade to black ile aynı komposizyona sahip bir başka metallica şarkısı.
seneler olmuş çıkalı ama yeni keşfetmeye başladığım oyun. oynarken deli olmama rağmen bayıla bayıla deliriyorum. ana sayfasındaki "new game" "load game" diyen kızın sesi pek bir hoş ve ürkütücü. seneler önce çıkmış olmasına rağmen hala harika bir oyun.

(bkz: beynimin çalıştığını hissediyorum kardeşim)
gelmiş geçmiş en iyi "adventure" türü oyunlar arasında gösterilen, oynayan oynamayan herkesin saygı duyduğu, konusu itibari ile çok farklı yerlere götüren şaheser.
bilgisayar oyun dünyasının gelmiş geçmiş "en iyi senaryo" ve "en sayko oyun" kategorilerinde ödül verilmesi gereken bir kült oyundur.

http://www.youtube.com/watch?v=gL2957zF36w

http://www.youtube.com/watch?v=C-ZXUERQi2U&feature=related
.........
Zamanın durduğu yere hoş geldin
Kimse ayrılamaz ve ayrılmayacak da
Dolunay var, hiç değişmiyor bu sanki
Az önce akıl hastası damgası yedim
Her gece aynı düşü görüyorum
Özgürlüğümüzü görüyorum
Kilitli kapılar yok, parmaklıklı pencereler yok
Beynimi yaralı gibi gösteren şeylerin hiçbiri yok
..
limp bizkit tarafından da coverlanan şarkıdır ve limp bizkit orjinalinden daha iyi ve daha gaz çalmaktadır.
metallica'nın muhteşem ötesi bir şarkısıdır. master of puppets albümünde yer alır.

(bkz: metallica)
hastasıydık, damage inc co; lepper messiah, filan falan.
Nick altımı şenlendirerek, beni sözlüğe sen adapte etmiştin tam 3 sene önce gül-i zar. Aklıma geldin. Seni bilinçsizce seviyorum.

En tabii duygu ve muhabbetlerimle yavyum.
harika..
Bugün, Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir. Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür.

Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle şükran ve rahmetle anıyoruz.
ve bu yazara sevgilerimi gönderiyorum.
metallica versionu için (bkz: welcome home sanitarium)
grafiklerinin berbatlığına rağmen gerçekten mükemmel olan oyun. bulabilirsem çok güzel olur hatta ama windows 8de olur mu bilmiyorum.
Metallıca'nın bestelerını yapıp harmanladıgı hayalımsı gercek, mukemmel mekanın adı...
bir zamanlar çok iyi sohbet ettiğim bir abimdi, şimdi nerelerde bilmiyorum ama unuttuysa bile beni hatırlatırım ona kendimi.
efsane metallica şarkısı.
no more can they keep us in
listen, damn it, we will win
they see it right, they see it well
but they think this saves us from our hell

kısmıyla beni benden alan metallica şaheseri.
Metallica'nın, insanın ne kadar içine işleyen ve ciddi anlamda sanatsal düzeyi yüksek sololar yazdığının kanıtı niteliğinde diğer bir başyapıtı.
Ayrıca (bkz: fade to black)