bugün

internet hayatımıza girdi gireli var olduğunu söyleyenlere şaşırıp kaldığım bir kavramdı.bazı şeyler yaşanınca anlaşılırmış, bazen insanların hiç tanımadıkları kişilerin de düşüncelerine ihtiyacı varmış.hayatımın en zor kararlarından birini almama sebep olan bir olaya sanal olarak şahit olan ve elinden geleni benim için hiç çekinmeden yapan canım yazar arkadaşıma ithafen yazılan bu başlık altından onu çok sevdiğimi duyurmak istiyorum.*
daha pek çok kişiyi altına sığdıracağım başlık.
(bkz: armyy)
(bkz: pencaplı yeşil panter)
(bkz: dokuzhanım)
(bkz: majikdaimon)
(bkz: salça)
(bkz: jagatai)
(bkz: kevin)
(bkz: don santino corleone)
(bkz: sohodo)
bazenleri en yakınlardan daha yakın olur. insan kendine bile şaşırır hale gelir. bu kadar yabancı biriyle bu kadar samimi olmak şaşkınlığa düşürür insanı.
bir akşam msn'de sohbet etmesen, online listesinde adını görmesen eksiklik hissedersin. bütün gün yaptıklarını klavye yardımıyla olsa da anlatmak, birilerinin herhangi bir yerde seni anladığını önemsediğini hissetmek aynı şekilde de sevmek önemsemek kelimelere dökülemeyecek bir duygudur. öyle bişeydir işte.
an itibariyle africa nın da nasibini aldığı dostluk şeklidir.
yeşimimbenim gibilerle yaşandığında sanal ortamdan öte gerçek hayatta da nasibini aldığınız insan gibi insanın sanal ortamda da,yüz yüze gelinmemiş hatta yeni tanışılmış bile olsa insanlığıyla kendisine hayran bırakabileceğini anladığınız dostluğun beyaz camdaki yansıması.
sözlüğümüzde ziyadesiyle irdelenmiş olan "kızdan erkeğe/erkekten kıza dost olur mu sorunsalı"nda akla gelmemiş olmasına rağmen,konuyla ilgili olumsuz düşünceye sahip olanların savunduğu "ateşle barutun yanyana durmaması" (bkz: cinsellik)etkenini etkisiz hale getirmesiyle mevzuya daha ılımlı yaklaşılmasını sağlayabilecek belki de tek * *dostluk türüdür.
tanımadıgın birinye sadece onun anlattıklarıyla yetinmem gerekn,hatta inandıgını bile kabullendigin arkadaslık turudur.
guvendigin,derdini,sırrını hatta hayatınI anlattıgın seviyeli oldugu surece muhabbetten zevk aldıgın arkadaslık turudur.EŞiNE AZ RASTLANABiLiNEN KARSILIKLI iLETiŞiM TÜRÜDÜR.
aslında hakkında baya metiyeler dizilebilir bu başlık için...
ben de arkadaşlık sitelerinden nefret eden,bir erkek olarak kendilerini "elin şımarık kızlarına" beğendirebilmek için türlü maymunluklar yapan "zavallı" hemcinslerimi görünce "allah belanızı versin...netten arkadaş mı bulunurmuş" düşünceleriyle uzun süredir uzak durduğum bir kavramdı sanal dostluk...
ama sonra forumlar,sözlük formatı gibi nette beraber bir oluşumun parçası olunduğunu gördüğüm siteler öğrendim.internet denen bu koca alemde altına sığınabileceğim bir yerdi böyle yerler...evet bazı uyuz olduğum yazarlar olmasına rağmen burası internet alemindeki evimdir diyebiliyordum artık.
sonra mesajlaşmalar falan derken yazılarından "asalet" akan bazı kişiler tespit ettim...ve ayıldığım vakit,şu an kalkıp gitsem örneğin izmir'de 10 kişilik bir grubumun oluştuğunu öğrendim.
liste yazacaktım ama hem çok uzun olur hem de yazmayı unuttuklarım olabilir...onlar kendilerini biliyorlar zaten...
ilk başlarda mantığıma çok ters gelmekle birlikte,daha sonraları en yakınlarıma anlatmadığım şeyleri paylaştığım,herşeyini bildiğim,bir gün konuşmasak eksiklik duyacağım,zaman zaman tartıştığım,zıt düştüğüm ama beni her zaman anlayan dinleyen,samimiyetini hissettiğim bir insanla arkadaş olduktan sonra fikrimin tamamen değiştiği dostluk çeşididir.
kesinlikle yalan olan olay..her iki tarafta kendini yüceltir durur..bir ara bu tür işlere bende dalmıştım.tanıştığım herkezin metal grubu vardı falan.alayı gitarist..alayının aşk,sex hayatı süper..gerçek hayata dönmek lazım
(bkz: sanaldan dost peynirden tost olmaz)
bitmesi engelle demekle sağlanabilen ucuz dostluktur.
Dostluktur. Düşüncelerin paylaşıldığı bir dostlukta gerçek bir dostluk olabilir
sıkıcaktır.
Gerçek dostu olamayanların yanlış yerde dünyaya gelenlerin edindiği dostluklardır güzeldir.
yüzyüze konuşulmayacak şeylerin paylaşıldığı bazen gerçek dostluktan daha samimi olduğunu düşündüğüm durum.
sözlük için dikkatli olunması gereken dostluktur.
malum tenhaya çekerler.*
derdinize derman bulduğunuz, eğlendiğiniz, güldüğünüz dostluklar da olsa unutulmaması gereken bir şey var.tek tuşla insanlar sizi silebilir.gerçek arkadaşlıktan silmekten çok çok kolay bir işlem.sadece tek bir tuşla bütün iletişiminiz bitebilir.buradan çıkarılacak ders insan ilişkilerini fazla sallamamak, eğleniliyorsa eğlenmek, ağlanıyorsa ağlamak, sonrasında da siktir olup gitmektir.fazla dalgaya alıp karşıdakini sıkmamak gerektiği gibi fazla ciddiye de alınmaması gereken arkadaşlıklardır.
Gerçek dostluklardan daha samimi olması muhtemeldir. Zira maddi bir menfaat söz konusu değildir.
Gerçek hayattaki çoğu dostluktan daha iyidir.
Daha sığ kaldığından daha uzun süre korunabilen dostluktur.
Ayrica sanal hayvan diye birşey de vardi ya. Ay onu hatirdim ben.
reel dostluğun önüne bile geçebilmektedir.
En yakın dostumun canımın ciğerimin sanal olup reel oldugunu düşünürsek reelimin önüne geçecek kadar önemlidir benim için.
bazen insanı mutlu eder ama dikkatli olmak lazım tabi.
bunun adı afedersiniz sanal cinsellik değil mi? aynı evde oturmalar buluşmalar falan filan. uzak mesafe ilişkisinin kertenidir bu.

en iyisi siz bir tane sanal bebek falan alın, en azından masrafı yok.

https://s-media-cache-ak0...bedceac9a600dec39d21c.jpg