bugün

Bir erkek ismi.
ruh anlamında da kullanılabilir
can çıkar huy çıkmaz
ingilizcede teneke anlamına geldiği gibi aynı zamanda yetenek belirtmekte kullanılan bir kiptir
yeni bir sözlük yazarı. *
çocuklara konulan ek isimlerden grubuna dahil hödö.abdülkerimsucanhangül..vb
besiktasli, antifenerli yeni uuser.. hosgelmis..
çok populer bir erkek ismi. Kadıköy'de 10 cocuktan 9.5 i candır.

yoğun talep uzerine soran arkadaslara cevap.

Neden 9.5?
Çünkü diğerlerinin isimlerinin bir tarafından da can çıkmaktadır.

nasıl mı?

örnek:

Berkcan
Canberk
Alican
Cankat

aynı mahallenin sakini olmamıza rağmen bir tesadüf eseri sözlükte tanıştığımız yazar arkadaş.
doğum günü çocuğudur. istanbulda olsam kesin yanına uğrardım. neyse affetsin. telafisi 1 nisan.
Beşiktaş'lı olupta beşiktaş maçlarına gitmeyen veya gidemeyen yazar**
Yakışıklı, iyi niyetli, güler yüzlü, delikanlı yazar.
Fikir alışverişi yapabildiğim, beşiktaşlı *, tenis oynayan ama erkek tavlasını bilmeyen, tavlayı öğrenince benimle kapışacağına söz veren, benim gibi nilüfer hayranı yazar. iyi ki buralardaymış ve karşıma çıkmış dediğim yazarlardan biri.
uludag sozluk bursa kaynasalim zirvesinde benimle tavla oynayacak olan uuserımız. ben kendi gururu için sizin gözlerinizin önünde ona yenileceğim ama bir başka masaya çekip oynayacağımız tavlada kendisini yeneceğim. aha bu da benim sözüm olsun. bak şuraya yazdım. * * *
gerçekten iyi bi yazar
dün kullandığı 1198 oyla rekor kıran, oha oha, helal olsun dedirten yazardır.aslında belliki daha çok okurdur.seçmendir.örnektir.elleri dert görmesindir
uludag sozluk ankara kaynasalim zirvesi konusuna kafasını takmış yazardır. sebebi anlaşılamamış olup gelecek de davet bekliyor imajı uyandırmaktadır. e gel baba sen de gel... geldin de yok mu dedik?
yazdıkLarını eğLenerek okuduğum yazar...beşiktaşLıdır...bu nedenLe ona karşı sevgim+saygım büyüktür...aLemin kraLıyız...çarşıyız...

Tribünden küfreder, yaklaşamaz Çarşıya
Bizi görünce kaçar, fener delikanlı ya
Al bunu alamaz mısın, sen ne biçim delikanlısın...
oylama konusundaki duyarlılığı ve gayretiyle dikkat çeken yazar.
oyluyor efendim durduramıyoruz.
beşiktaş fanatiği olmasından dolayı kendime yakın gördüğüm yazar.
(bkz: beşiktaşlı beşiktaşlının kardeşidir)
istatistiklere bakılırsa yiyip, içmek, gezmek yerine oylayan, oylayan ve oylayan yazar.
benim gözümde can, ben çekip gittiğimde bile, çıkıp gelendir, dosttur, kardeştir, abidir, babadır, kocaman bi adamdır, fizigiyle de, yüregiyle de.
"yahu ben seni bir yerden tanıyorum" dediğim ikinci yazar..*
bowling deki "eveett, kopmadı..ben de varım dedi!!" nidaları hala kulağımda olan yazar..komik bir adam..sevdim seni * *
tanıgıma menmun oldugum sıcak kanlı kardesim ayrıca kendisi zirvede laf arasında bana ayar vermiştir intikam yemini ettim...
'ben de varım diyor'
'kopmadım diyor'
beyanatları ile bizi bowling boyunca koparan, her dem mütevazi, her dem neşeli, hafif top-ağır top karmaşasını oyun sonunda çözerek bir sonraki bowling zirvesine hazır ve nazır olan şahsiyettir, iyiki zirveye gelmiştir ki tanımışımdır. *
bowlingde aynı grupta olsak topu eline vereceğim yazar.kaçarak uzaklaşmıştır... bursa istanbul ikileminde kalmıştır ayrıca. araya bir ankara soksa üçgen yapabilir...
EK BiLGi:OEH OYLANMIŞ ÖNCE KIZDIM AMA HARBiDEN OEH YANi ESPiRiLi BiŞi BULAMAMIŞIM.YAZIKLAR OLSUN ONA...