1. 1.
  1740-1814 yılları arasında yaşamış fransız yazar marquis de sade'ın literatüre kazandırmış olduğu ve kendi adından türemiş olan kavramdır, bir nevi rahatsızlıktır. fiziksel şiddetle acı çektirerek zevk almayı temsil eder.
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  Romanlarında sadik diye nitelenen birtakım cinsel sapıklıkları anlatan Marquis de Sadein adından türetilmiş olan ve, kişinin, cinsel anlamda birlikte olduğu eşine acı çek­tirmek suretiyle, haz elde etme sapıklığını ya da başkalarına acı vermekten, acı çektir­mekten ya da başkalarının acı çektiğini gör­mekten haz duyma sapıklığını, kişinin karşı­sındakine ıstırap çektirmek suretiyle cinsel doyuma ulaşması durumunu tanımlayan deyim.

  Sadizmin, yani kişinin başkasına acı ver­mesinden zevk duyma halinin, mazoşizmle, yani kişinin kendisine eziyet edilmesinden zevk alması durumuyla birleşmiş olmasına ise sadomazoşizm adı verilmektedir. Başka bir deyişle, sadomazoşizm, kişinin başkası­na acı çektirme ve buna bağlı olarak da, kendisini cezalandırma gibi, hem dışa ve hem de içe yönelik iki sapkın faaliyet ya da hareketin birleşimi veya karşılıklı ilişkisin­den doğar.
  4 ... nirvana
 3. 3.
  Hükmetme, kullanma, karsisindakini aci sınırlarında sistemeatik olarak seyehate cikarma, sabrini olcme, cezalandirma gibi bir hakimiyet ve itaat ilişkisidir.Psikopatlik degildir, aksine ince ince calismaktir kendisine teslim olan beden ve ruh uzerinde. Hatta bedensel kisim isin sadece gorsel yönüdür, onemli olarak ruhsal olarak ele gecirmedir sadizmde.
  (bkz: bdsm)
  2 -1 ... papaya
 4. 4.
  (bkz: sade cılık)
  1 -1 ... bubble
 5. 5.
  "elezerlik" olarak türkçeleştirilen sözcük.
  3 ... huruf
 6. 6.
  sadisme-elezerlik bedensel boşalma eksikliğinden ötürü biriken cinsel enerjinin başkalarına eziyet etmekte kullanılmasıdır.*
  ... demester
 7. 7.
  (bkz: ideal sadizm)
  ... ditty
 8. 8.
  (bkz: krafft ebing)
  1 ... ditty
 9. 9.
  kişinin bir başkasına verdiği rahatsızlıktan,çektirdiği acıdan zevk almasına sadizm, faaliyete geçirene de sadist denir. öncülüğünü marquis de sade yapmıştır. marquis de sade'in sadizmını de, onun hayatını ve sadizm anlatan film olan Quills'de görmek konunun özetleyicisidir.
  1 ... rebelheart
 10. 10.
  boş havuzun içine binlerce civciv doldurup üzerinde konser veren hasta ruhlu rock gruplarının yaptığı şeydir.
  1 ... ancuez