1. 1.
  bir dönem (bkz: fransız komünist partisi) genel sekreterliği yapmış olan daha sonra (bkz: islam)'ı seçen bir dönem (bkz: Fransa)da kitapları yasaklanan kitaplarını kendi bastıran ve kitaplarının satıldığı kitapçıların camekanları taşlanan fransız yazar.. (bkz: o bir müslüman)..mimlenesi yazar..

  birkaç kitabı için (bkz: israil mitler ve terör) (bkz: amerikan efsanesi) (bkz: abdnin çöküşü) (bkz: hatıralarım)

  unutmadan amerikan ve siyonist düşmanlığı yaparak durduğu yerden sevap kazanan bir yazardır.. (bkz: kalp ile buğzetmek)
  11 ... rasko
 2. 2.
  2. dünya savaşısırasında öldürülen yahudi sayısı 6 milyon değil, daha azdır dediği için fransada kitabı topaltılan; aihmtarafından tazminat ödemeye mahkum edilen düşünürdür.
  6 ... registerlater
 3. 3.
  şu an hapisde olan muhalif..kaleminden dolayı içeri atılanlar sadece bizde yok demek ki..ay ne kibarlar , insan haklarına ne de çok ehemmiyet veriyorlar dediğimiz fransızlar da işlerine gelmeyen sözler eden ağızları meşru! yollarla kapatmasını biliyorlar..
  8 ... rasko
 4. 4.
  Roger Garaudy, 17 Temmuz 1913'te Marsilya'da doğdu. 1952 yılında Sorbonne Üniversitesi'nden edebiyat dalında,1954 yılında da SSCB Bilimler Akademisi'nden bilim dalında doktor ünvanını aldı. Fransa Komünist Partisi'nin zirvesine yükseldikten sonra bu kuruluştan ayrıldı. Fransa Parlementosu'nda milletvekili, meclis başkan yardımcılığı, milli eğitim komisyonu üyesi ve senatör olarak görev yaptı.Daha sonra profesörlüğüne devam etti. Emekliliğini, yeni yeni eserler yazarak değerli hale getirdi.ilerlemiş yaşına rağmen, tükenmeyen bir inanç ve güçle çalışmalarına devam etmektedir.
  Ünlü düşünür, müslüman olup Roje Garodi adını almıştır. Filistinlileri desteklemeye başladıktan sonra Batı basın-yayın organlarınca dışlanmaya başlanmıştır. Eskiden her hafta en az bir programa çıkan düşünür, müslüman olduktan sonra programlara çıkamaz olmuştur. Emperyalizm,kapitalizm,ABD hükümranlığı ve israil'e karşı net düşünce ve tavırları vardır.*

  dilimize çevrilen kitaplarının listesi için:
  http://www.ideefixe.com/K...p/urun_liste.asp?kid=2509

  (bkz: kafka nın evreni)
  4 ... meister writer
 5. 5.
  --spoiler--
  îslam, ilmi hikmetten, hikmeti de imandan ayırmaz. müslüman ilim, kurtuba üniversitesi'nin en parlak döneminde. sebeplerin araştırılmasıyla gayelerin araştırılmasını birbirinden ayırmıyordu. bu da ilmin ve tekniğin, ilim ve teknik bürokrasisine; politikanın makyevelizme dönüşmesini engeller. sadece "nasıl" değil, "niçin" sorusunu da sormaya zorlar.

  --spoiler--
  7 ... imper
 6. 6.
  1982 yılında Müslüman olan Fransız Komünist Partisi'nin eski Siyasi Büro Şefi. Siyonistlerin ikinci Dünya Savaşı'ndaki Yahudi soykırımını siyasi amaçları için kullandıklarını söylediği için 20 bin Dolar para cezası ve ertelenmiş hapis cezasına çarptırıldı. ifade özgürlüğünün kısıtlandığı gerekçesiyle davasını Avrupa insan Hakları Mahkemesi'ne götürdü ve mahkemenin de kendisini reddetti.
  6 ... acz ve fakr
 7. 7.
  şimdiki ismi raci carudi dir...
  3 ... demolay
 8. 8.
  (bkz: jean paul sartre ve marksizm)
  1 ... vernon sullivan
 9. 9.
  Fransız düşünür ve yazar, 1913'te Marsilya'da doğdu. Sorbonne'dan mezun oldu.1954 yılında SSCB Bilimler Akademisi'nden doktorasını aldı. Fransız Komünist Partisi üyesiydi. Marksizm kuramı üzerine çok sayıda çalışmaya imza attı. Jean Paul Sartre'a yakınlığıyla biliniyordu. 1980'den sonra soykırım üzerine çalışmaya başladı. ilk bulguları onu hayrete düşürdü. Bütün çalışmalarını bu konuya yöneltti. Anti-semit ve faşist suçlamalarından kurtulamadı. 1982 yılında Müslüman oldu. Yazdığı 'israil Mitler ve Terör kitabı'nı Avrupa'da bastıramadı.

  kaynak: akşam gazetesi.
  1 ... otherside87
 10. 10.
  (bkz: qu est-ce que l anti americanisme)
  2 ... la paz