1. 1.
  jason newsted'ın kendi isteği ile gruptan ayrılmasından yaklaşık iki sene sonra metallica'ya dahil olmuş ve aynı gün hesabına $1.000.000 para yatırılmıştır. parmaklarını kullanarak bas çalar...
  (bkz: metallica)
  1 ... beelzebub
 2. 2.
  upuzun saclari insani kiskandiran basci. siki headbang yapar.
  1 ... aftermath
 3. 3.
  gereksiz bascı. Buna nasıl basscı diolar anlamıyorum. kafa sallamak basscı mı yapar insanı ya da parmaklarını kullanarak bass calması? bana sacma gelıyor bu adama iyi basscı demek. iyi bir basscı icin (bkz: john myung)

  bu adam showman basscı değil.
  6 -5 ... hendrix
 4. 4.
  berbat bir bassci.metallica ya yakismiyor.maymun gibi yerlerde surunuyor.metallica nin karizmasini dusurmustur.ayrica penasiz calmak iyi bir bassci oldugunu gostermez.jason ondan daha iyi bassci.robert asla my friend of misery deki gibi giris yapacagina inanmiyorum.kesinlikle metalliica dan atilmasi gerekir.ozzy malina geri donse keske.
  4 -8 ... hexagram
 5. 5.
  newsted*'den kat kat iyi bir basçıdır, çok yetenekli ve hızlıdır, metallicanın son konserlerindeki bass soundunun rahatlıkla duyulabilmesinin yegane nedenidir. ancak şu da var ki tipi metallica'dan çok korn da çalmaya uygun, sahne performansı bir jason gibi değil, james*'in yanında punkçı gibi kalıyor. o yüzden newsted'in her ne kadar daha yeteneksiz olsa da metallica için çok daha uygun bir basçı olduğu aşikardır, gerek tipi gerek back vokalleriyle.
  5 -3 ... imac
 6. 6.
  kesinlikle jason newsted la yarisamayacak basscidir.ayrica onun gibi kafa sallayamaz,onun gibi creeping death die die diye brutal vocal yapamaz.metallica nin verdigi en kotu karar.hip hop ciya benzer.
  2 -4 ... hexagram
 7. 7.
  sahne performansında kesinlikle jason'la yarışamayacak basçıdır. ancak iş mmüzikaliteye gelirse jason maalesef robert'a rakip olamaz. jason'ın karizmasının onda biri yoktur bu adamda ancak yine de sevimlidir ve iyi bass çalar. ancak metallica için her zaman en baba basçı cliff burton'dur. (bkz: rest in peace)
  4 -1 ... imac
 8. 8.
  aynı jason gibi geldiği gün bir başkasıyla karşılaştırılma hatasına ugramıs insan.çöl kertenkelesi gibi yürür,sahne de hiç gaz değildir ama o da bir insandır..
  3 ... turbulans
 9. 9.
  metallica ya gelmeden dave lombardo ve birkaç aynı camiadan elemanla çaldığı battery cover ını dinledğimde çok beğendiğim,zaten suicidal tendencies te kaldığı süre içerisinde kendini kanıtlamış çok yetenekli ama jason ın yanında üretkenlik bakımından koskoca bir hiç olan back vocalini de pek beğenmediğim bir bass gitarist.yine de metallica gibi james hetfield denen beste makinasını barındıran bir grupta kirk gibi görev adamı olabilir;olabilirse de birkaç bass solo yazıp bizleri şaşırtabilir.
  1 ... disco inferno
 10. 10.
  daha önce uzun bir süre ünlü hardcore/crossover grubu suicidal tendencies ve bir proje grubu olan infectious grooves ile hayli ilgi çekici çalışmalar yapmış, daha sonra ozzy osbourne'un davetini kabul ederek ozzy ile turlamıştır. sağ el tekniği çok iyi bir basçıdır, slap'leriyle ayrıca göz doldurur.

  tam adı: Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz

  takma adları:
  roy
  Whiskey Warlord

  doğum tarihi ve yeri: 24 ekim 1962, Los Angeles, California, USA

  boyu: 1.75 m
  4 ... ditty