bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  metallica'ya cliff burton'ın ölümüyle girmiş sürekli headbang eşliğinde bass gitar çalan bi eleman. zamanında aşağılanmış, hırpalanmış ama yine de karizması sapasaglam duran bir abiydi yillar evveliyatıyla. and justice for all albümünde dikkat ederseniz bass gitar sesi duyulmaz. hatta grup kıllık olsun diye jason'ın evine üstünde "bass sesi de içeriyor" başlıklı bir and justice for all albümü göndermiştir. 2001 yılında dayanamayıp ayrılmıştır gruptan.
  5 -1 ... orion
 2. 2.
  metallica'dan ayrılma sebebi olarak "kendi kişisel sebeplerinden ötürü müziği bırakma kararı" olduğunu söylemiş ancak birkaç ay gibi kısa bir sürede (daha önceden planlanmış bir proje olan) echobrain adlı pop(!) grubuyla yoluna devam etmiştir. yerine 2003 yılında son olarak ozzy osbourne'la çalan robert trujillo girmiştir.
  (bkz: echobrain)
  (bkz: metallica)
  1 ... beelzebub
 3. 3.
  yakışıklı çocuktu...
  yazık oldu jason'a
  (bkz: jason un derdi beni gerdi)
  3 -2 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  metallica dan ayrılmasıyla metallicanın agzına sıcmıstır.
  3 ... hendrix
 5. 5.
  metallica dan ayrildigi icin baya uzulmustu.simdi kim konserlde creeping death i solerken okuz gibi die diye bagircak.metallica icin buyuk bir kayip.
  3 ... hexagram
 6. 6.
  gunun birin de insallah yine metallica ya doner dedigim adam.
  3 -2 ... hexagram
 7. 7.
  "jason is here and he is ready to kick your ass? and are you ready to kick mine?" tümcesinde james'in seyircileri düzmesi için önerdiği isimdir.
  2 ... arcadian
 8. 8.
  sadece metallica konserlerinin arasında çaldığı bass sololarını dinleyek bile bir ömürlük müzik ihtiyacını giderebileceğimiz ailemizin basscışı, güzide metal insanı.

  "cliff burton gitti, metallica bitti" sloganı benimsemiş kitlenin düşüncesinin aksine metallica, metallica olma sebebi olan şarkılarının çoğunu jason newsted döneminde icra etmiştir. jason'ın bu parçalara katkısı minimum seviyede olsa bile öyle denk gelmiş bi şekilde. metallica efsanesinin en iyi günlerinde jason vardı, metallica sonlanırken de jason grupda olmalıydı. ama olmadı. bu durumda bizlere "so fuck you james" demekten başka bişey kalmıyor.
  10 -5 ... zall
 9. 9.
  bir usteki entry e ek olarak jason newsted in bestesinin az olmasinin sebebi lars g.tu yuzundendir.ayrica gruptan ayrildiktan sonra herkese laf sokmustur.ancak james hetfield e bir bok solememistir.james in dunyanin en iyi besteci oldugunu soylemistir.ayrica james hetfield ile birlikte gruptan ayrilmayi kafaya koymustur.ancak james hetfield niyetini degistirmistir.jason in james hetfield icin soledigi tek kotu soz "beni satmiycakti" olmustur.ayrica su aralar pantera ile surekli calisiyor.
  3 ... hexagram
 10. 10.
  niye metallica dan ayrıldı?
  (bkz: baterist istemesse basın sesi çıkmaz)
  (bkz: basçı yakışıklıysa baterist kıskançlıktan çatlar)
  (bkz: bateristle vokalist kanka olursa basçı ezilir)
  (bkz: gitaristin karısı çok güzel olursa basçının halini sallamaz) *
  7 -1 ... cassandra