bugün

entry'ler (282)

eski sevgilinin sizin çektiğiniz fotoyu koyması

hala sayfası kurcalanıp, böyle bir detay farkedilebildiğine göre ''eski'' değil ''eskimeyen'' sevgilidir.

ben bu yazıyı eski sevgilime yazdım

Aslında ”sen”i sevmiyordum. Toprağıma ayak bastığındaki toz pembe o havayı seviyordum. Midemden, evet tam da midemden başlayıp beynimin en uç noktalarına kıvılcımlar taşıyan kelebekleri seviyordum. Avuçlarımda ki teri seviyordum veyahut. Ama kesinlikle seni değil. Kırmızıya bulanmış bir kadehi ya da ellerimde kalan sigara kokusunu, kavga ettiğimiz gecenin sabahları. Ama, ”sen”i değil. Aşk’ı bedenime giydirişini seviyordum nakış nakış. Hayal etmeyi başım ne zaman yastığa düşse.

Korkum ”sen”i kaybetmek değildi. Bir daha böyle hissedemeyecek olmamdı belli ki.

Sevgilim, aşk… Aşk, bireyden özerktir.

regl döneminde trip atınca ayrılan sevgili

trip atmak için regl olmaya gerek duymayan, bu konuda her dakika hazır ve nazır olan türk kızlarının sevgilileridir.

3-5 gün regl oluyoruz 1 hafta trip yapıyoruz. 9 ay hamile kaldığımızda ömür boyu da bunu başa kakarız dediğimdir.

futboldan anlayan kadın

bir yılı geçkindir sözlükteyim.ikinci kez entry girmemi sağlayan başlıktır kendisi.

şurada bir anlaşalım. nedendir bilinmez. futboldan anlayan kadın deyince insanların gözünde, erkek gibi, bakımsız, salaş, her iki kelimesinden biri küfür olan kaba saba tiplemeler belirmiş. bütünüyle yanlış.

birçok erkeğe itici gelebiliyor olabilir yine de. saygı duyarım. belli ki onlar, beraber maç izleyebilip, ''penaltıyı vermedi yaa'' , ''bariz ofsayttı işte'' , '' 4-4-2 yanlış taktik bu maç için'' diye yorum yapabilcek kadınlar yerine, ''hıaaağğ bence futbol çok manasıııız, onca adam bir topun peşinde, hadi kapatıp film izleyelim'' diyebilen kadınlardan hoşlanıyorlar.

futboldan anlayan kadın

''futboldan anlayan kadın yoktur. anladığını sanan kadın vardır. '' diyen adamdan daha iyi anlayan kadındır. o net. kadınlar futbolu anlamaz değiller. sadece ilgi duymazlar. dahası, genele bakıp, bunu herkes için böyleymiş gibi göstermek de ayrı bir saçmalık.

biz, ön liberoyu ofansif orta saha sanan erkekleri de gördük. yani bunun cinsiyetle pek alakası yok.

aykut demir

1988 doğumlu, komando lakaplı gençlerbirliği oyuncusu. Tam anlamıyla, stoper teriminin ligimizdeki karşılıklarından. takımdaki ilk yıllarında, biraz agresifti.bize ismail güldüren'i hatırlatmıştı o dönem. neyse ki, şimdi daha kontrollü.

Hedefi premier ligmiş. ondan önceki durağı -ki muhtemelen seneye- 3 büyükler. Ahanda buraya yazdım.

artun akçakın

ısrarla her gençlerbirliği maçında yedeklerde gördüğümüz 1993 doğumlu forvet.bu çocuk cidden yetenekli oysa ki.
muhtemelen, mustafa kayabaşı gibi bir takıma kiralanıp, dönüş yapıp, as kadroya o vakit geçecek.

gençlerbirliği

Öyle bir taraftar düşünün ki; en saçma hakem kararlarında bile küfretmesin. Haftalarca üst üste yenilse, yine de ''moralinizi bozmayın çocuklar'' deyip kalkıp deplasman yolu tutabilsin. Ziraat maçlarında bir elin parmak sayısı kadar da olsa stadda ki insan sayısı, işi gücü askıya alıp kalkıp gidebilsin.

Hepsini geç, benim gibi bir kadına futbolu sevdirip, onun için atkı bere ördürebilsin.

Şehrimin tüm griliğine inat...

Kırmızı Kara!

sözlük yazarlarının tumblr sayfaları

Çok çok yeni ama... sizi şöyle alalım;

http://itzjsoul.tumblr.com/

başlık sıçmak

başlığı gördüğünüzde, kesin şu yazarlardan birine aittir tahmininde bulunmanızı sağlayan vukuat.dahası, bu gerizekalılar yüzünden, sözlüğün kalitesi gün be gün düşmekte.
moderatörleri uykularından uyanmaya davet ediyoruz. iş başına bir zahmet.

önünde yürüyen daracık kotlu kıza bakmayan erkek

ibnedir diyen erkekten daha ''adam'' olan erkektir.net.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

yüzyüzeyken konuşuruz- konuşulacak şeyler

jeremih

zevkle dinlediğim, iyiki babam ingilizce bilmiyor dediğim sanatçı. herşey iyi güzel de, bu kadar cinsel içerik az fazla sanki.

kepçe kulaklı kıza kulakları kaça taktırdın demek

senin vızıltını anca bunlarla duyabilirdim, diyip savuşturulası insan tipi icadı.

atatürk ü sevmeyenleri yobaz ilan etmek

atatürk ü sevmeyiş nedeni olarak, şeriat sisteminin devre dışı bırakılması, laiklik anlayışının getirilmesi ya da kadın- erkek eşitliği gibi radikal değişimler gösteriliyorsa, az bile söylenen ilandır!

atatürk ün bir tanrıya inanıp inanmaması, içki içip içmediği, ya da ask mesk hayatı yüzünden mi sevmiyorum diyeceksiniz? ne diyeceksiniz cidden merak ediyor insan. sanane kardeşim? sana rahat mı batıyor?

evet.eşim, birden fazla eş edinebilir, dinimizce bu helaldir diyip de onursuz , gurursuzca, basın- yayın organlarında basbas bağıran kadınlar var. şeriat istiyoruz diyen erkekleri yine anlayabiliyor insan. istedikleri düzen, öyle bir düzen ki herkes kendine özgü bir harem ağası gibi dolanacak etrafta da kadınlara ne oluyor?

seçme- seçilme hakkı istemiyorum.verilmesiydi bana diyen kadınlar görüyoruz sonra.seni, adam insan yerine koyan da kabahat zaten.

birde atatürk ü mason ilan edip, hatta bizim gözümüzde de sözde onu put görüyormuşuz gibi gösterip bu yüzden sevmeyen insanlar var. sen bir müslüman olmadan önce git, insan olmayı öğren. vefa nedir? insaf nedir? vicdan nedir? git ve sorgula.

evet. siz atatürk ü sevmeyin. hatta adını ağzınıza bile almayın. nitekim, oda sizin gibiler tarafından sevilmek istemezdi zaten.

şimdi çanlarınızı boynunuza geçirin ve dağılın.

fotoğraf çekilirken başını yana eğen kız

fotoğraf çektirirken dudaklarını büzen kız, bir ayağını havaya kaldıran kız, gözlerini kısan kız, saçını tutan kız... türünden fotoğraf karesinde ki her hali eleştirilen hemcinslerinden biri daha.

ne var? N'apalım? amuda mı kalkalım?

alışveriş manyağı olmayan kadın

eşittir pipisi olmayan erkek. eşittir boş küme.

jaheim

Put that woman first, ghetto love, anything gibi rnb soul müziğin dibine dibine vuran parçaların sahibi, 1978 doğumlu şarkıcı.

nat king cole

o harika elleriyle piyanoya başka anlamlar yükleyen, sesiyle şaşırtan müzik dehalarındandır o.ancak yaşamı boyunca ırkçılığın kurbanı olmuştur hep.o kadar ki, sırf siyah olduğu için programı iptal edilir.sahnede şarkı söylerken bile saldırıya uğrar.kaçırma girişimlerinde bulunulur.çıkmak istediği sahnelerden eli boş döner.
tüm bunları at bir kenara,öyle güzel bir sesi vardır ki.beyaz olduğun için kendinden bile nefret ettirir.

--spoiler--
L is for the way you look at me
O is for the only one I see
V is very, very extraordinary
E is even more than anyone that you adore
--spoiler--

dean martin

kışın adamı. evet evet. cidden öyle. her parçası benim için buram buram kış kokar. uyanırsınız. pencereden dışarı beyaz ötesi.göz görebildiğine, doğa alabildiğine kar. haftasonudur belki. tam duruma içerlenip küfretcekken, bir ''let it snow'' çalar. aşık olmak için asıl mevsimin kış olabileceğine bile inanabilirsiniz. ne diyeyim daha?

buyrun burdan yakalım:

http://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE