1. 1.
  dikkat eksikligi bozuklugunda* kullanilan tek esasli ilac. faydalari, zararlari hala ciddi anlamda tartisiliyor olmasina ragmen, kayda deger bir rakibi olmadigindan peynir ekmek gibi gidiyor. cocuklarda uzun sureli bir kullanim gerekirken, yetiskinlerde kisa sureli, sadece konsantrasyon gerektiren durumlarda * tavsiye ediliyor. ha tabi hic bir ilac gibi, ozellikle de hic bir norolojik/psikiyatrik ilac gibi masum degil.
  8 -1 ... confusedy
 2. 2.
  methlyphedinat hidroklorur iceren bir ilactir. yasal olan tek uyaricidir. ruhsal bagimlilik yapabilir. adhd (attention deficit hyperactivity disorder) (dikkat eksikligi sendromun)kullanilir. novartis firmasi firmasina aittir. kirmizi recete ile satilir.
  3 ... yafem
 3. 3.
  sinir hucrelerinde dopamin mekanizmasini etkileyerek dolayli yoldan damarlarda daralmaya sebep oldugu bulunmustur.* *
  2 ... yogurette
 4. 4.
  yan etkisi istahsizliktir.
  1 -1 ... yogurette
 5. 5.
  kimse beni anlamıyor abi gençliğine şiddetle tavsiye ettiğim, onun dışında uzak durulması gereken amfetaminimsi.
  4 -3 ... that one more kid
 6. 6.
  orta 2 - lise 1 yılları arasında kullandığım ilac. lakin zehir miydi panzehir miydi emin değilim. hiperaktivite tedavisinde kullanılır. hiperaktiviteyi hastalık sanan bireyler içmeye devam ederken, hiperaktivitenin bir özellik olduğunu keşfedenler ellerinin tersiyle iterler. *
  7 -2 ... brunglace
 7. 7.
  dikkat eksikliği bozukluğu tedavisinde pharmaton ile birlikte en popüler ilaç kategorisinin vazgeçilmez elemanı.

  burada benim en çok takıldığım nokta, kilo aldırıyor olup olmamasıydı. fakat sorduğum psikiyatr abi aksine iştahsızlık yapar diyince denemeye karar vermiştim, o gün bugündür deneyeceğim.
  2 -1 ... lumpiya
 8. 8.
  bir dönem çok moda olan, annelerin azgın çocukları ile başa çıkma yöntemi. amerika'da yasaklandı ya da tavsiye edilmiyor diye biliyorum ben.

  hatta the simpsons'ta bununla ilgili bir bölüm vardı bart'a annesi veriyordu ve çocuk tosmu$ birden bire dahi olmuştu fakat boku çıkınca annesi vermeyi kesmişti sonra yine bildiğimiz bart.
  5 -1 ... doctrine
 9. 9.
  bazı kişilerde işe yaramayan ilaç. kalıcı olarak dikkat eksikliğini gidermeye yardımcıdır. fakat hastalığı yenmenin en iyi yolu egzersiz vb. yöntemelrle beyni geliştirmektir. düzenli kitap okumak bu açıdan çok faydalıdır.
  2 -2 ... kekistanlihobbit
 10. 10.
  doktor amcalarımın hiperaktif diye kırmızı reçeteyle küçük yaşta bana verdikleri ilaç. Annemin bana dort beş saatti bir yuttururdu. üniversitede düzenli olarak kullandığım ama şu sıralarda aklıma bile gelmeyen her ay düzenli olarak yazdırsam dahi kullanmadığım ilaç. Sosyal hayatta sizi sıkıcı biri yapar, etrafınızdaki insanlar ilacı kullandığınızı anlar, sessiz ve sakin bir kişilik olursunuz. arkadaşlarınız, ilacın etkisinin geçemsi için sabırsızlanır, bitince o eski esprili muhabbet adam oluverirsiniz.

  ilacı kullanarak girdiğiniz bir sınavdan, kullanmayarak gırdıgınız sınava gore cok ama cok daha başarılı olursunuz. kendimden biliyorum...
  9 ... erjivan