1. 1.
  dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu olan çocuklarda ve ergenlerde kullanılan ilaç. sigortalıların alabilmesi için devlet hastanelerinden rapor alınması gerekmektedir. rapor iki yıl süre geçerlidir.
  6 ... telashe
 2. 2.
  insanı aldığı andan itibaren uykusunu kaçıran, iştahını kesen ve yaptığı iş ve derslere tam konsantrasyonla sarılmasını sağlayan bir antidepresandır.
  8 -3 ... purplepain
 3. 3.
  birden kahkaha atarken birden ağlayabilme potansiyelini size sağlayan ilaçtır.dalıp dalıp uzaklara baktırır adamı.ve siz farkında bile olmadan bağımlısı olursunuz.bırakması çok güç olmakla beraber bağımlılık yapıp bıraktığınızda da kilo almanıza neden olan ilaçtır.
  5 -1 ... sunkissedmoon
 4. 4.
  antidepresan değildir. mss - merkezi sinir sistemi stimülanı(uyarıcısı) dır. dehb tedavisinde kullanılır. yavaş salınımlı metil fenidat içerir. konsantrasyon süresini arttırmada dikkati arttırmada kullanılır.
  5 ... siriusx
 5. 5.
  11 mart 2011 itibari ile devletin ödeme yaşının 18 den 25 e çıkardığı ilaç. zira sadece dehb da değil eab * tedavisindede kullanılmaktadır. lakin ülkemde sadece çocuk dozları bulunduğundan erişkinler bir seferde 2şer 3er tane leblebi misali almak mecburiyetinde kalmakdadır. sanki yetişkin birisi hastalanamaz.
  5 ... kerter
 6. 6.
  Uzun süre boyunca kullandığım, uyku kaçırıcı, iştah kesici ve bağımlılık yapan bir ilaç. Konsantrasyon kısmından pek emin değilim. iştah kesme konusunda üzerine yoktur - özellikle prozac ile birlikte alındığında - en son 41 kiloya düşürerek bağışıklık sistemimi çökertmiş ilaçtır. Kullananlara allah sabır versin diyelim.
  5 ... brokoli corbasi
 7. 7.
  Daha dikkatli olmanizi saglayan ilactir. 18, 36 ve 54 mg ligi vardir. 36 ligi 97, 54 lugu 118 tl dir. Devlet odemez sayet 25 uzeri iseniz.

  Kilo verdirir, yani hic bir sey yiyemediginizden dolayi epey verirsiniz. Saatlerce (12-14 kadar) hic birsey yemeden durabilirsiniz. Hatta gunde tek ogune bile dusebilirsiniz. Belki de yarim...

  Yemek yiyemedigini icin agziniz camur gibi olur, dudaklar desen lipstickle dolasir hale getirir.

  Propektusunu okuyan ilacin yanindan gecmez. Ama iciyoruz yinede amina koyim. Sabahlari 1 tane icilir hep. Uyutmaz bide. Uyumak icin baska bir seye ihtiyaciniz olabilü..
  4 ... king of kings
 8. 8.
  kullandıktan 2 saat kadar sonra insanın üzerine bir ağırlık çöküyor. gündelik hayatta yapılan hareketlerde yavaşlama olduğunu bizzat fark ediyorsunuz. enerji kaybı gibi birşey söz konusu değil elbette. hareket yavaşlamasından bu anlaşılmasın. gayet enerjiksiniz. bu enerji ile 5 er dakika arayla tam 5 saat ders çalışabildim. hiçbir şekilde yorgunluk hissetmiyorum şuan. yan etki olarak mide bulantısı ve hafifte olsa görmede bulanıklık yaşıyorum. tabi bu etkiler kişiden kişiye fark ediyormuş. şimdilik mutluyum.
  5 ... tidal
 9. 9.
  Ritaline göre bir eksisi olarak; bunalıma sürükleme riski olan metilfenidat etken maddeli DEHB ilacı.
  3 ... biseyyokki
 10. 10.
  kimseye tavsiye etmeyeceğim eksisi artısından kat be kat fazla olan uyuşturucumsu ilaç. Bu şerefsizi aldığınızda 12-13 saat hiç bir şey yemeden durabilirsiniz. Kan şekeriniz düşer, başınız döner, ağzınız çamur gibi olur öyle farkedersiniz yemek yemeniz gerektiğini. Erkekseniz ereksiyon olamassınız, kız arkadaşınız sizin için adeta himmet abi olmuştur. Sporcuysanız kaslarınıza ve performansınıza veda edin. Şahsen beni en çok etkileyen nokta bu olmuştu. Ulan ilaç hem iştahı kesiyor, hem testosteron seviyesini düşürüyor. 2 ayda 4-5 kg kas kaybettim ben bu ilaçla. 86 kilo six pack sahibi birisiydim, iki ay sonra 81 kilo ve dayı göbekli birisi oldum. Bırakınca daha da kötü oldu bu sefer kuş kadar yemek yemeye alışmış bünyem, normal beslenme düzenine dönünce daha da yağ depolama ihtiyacı hissetti, 89 kiloya kadar çıktım. Evet yalan değil, bu amınakodumunun ilacı 8 yaşından beri spor yapan insanı 3-4 ay içerisinde hantal bir yağ tulumuna çevirdi. Üzerinden yaklaşık bir sene geçti ve fiziksel anlamda yeni yeni toparlanıyorum. (tabi haftada 5 gün antreman yaparak). Dikkat anlamında insanı robota çeviriyor. Tamam ne iş yapıyorsan yapmaya devam etmeni sağlıyor ama onu aldığın gün ölü gibisin, makine gibisin.

  Ritalin daha iyi.
  8 ... frisco danconia