bugün

ne işe yaradığını okuyunca oha lan çok iyiymiş dediğim ilaçtır. başlamayı düşünüyorum ama daha nasıl satın alacağımı bilmiyorum.
Bi moka yaramiyor.. Rebaund etkileri de girla .. Adami sopa yemis gibi uyandirir.. Doktor olarak soyluyorum bunlari... Siz yine de plasebo, doz asimi takilin.
Ayrica bebelere soyleyelim pazardan domates alir gibi alamazsiniz eczaneden, kirmizi recete ile satilir.
Ilk coNcertayla baslayan tedavimin, agir yan etkileri sonucu psikologun concertanin yerine verdigi ilactir. Daha kullanmadim ama concerta bi boka yaramamisti, bunun da yarayacagini sanmam. (kullanmaya baslayinca yazarim buralara yine.)
çok ihtiyacım olan ama ulaşamadığım ilaç. psikiyatrist veya eczacı bilgisi olan birisi mesaj kutumu yeşillendirirse çok güzel olacak. sorularım var.
ilacı yapan firmadan Allah razı olsun diyebiliriz bu ilacı yazan doktordan da Allah razı olsun mucizevi bir ilaçtır şu an bu metni yazarken bile yoğun bir konsantrasyonla yazdığımı hissedebiliyorum aslında küçüklükten beri dikkat eksikliği ve hiperaktivite vardı bende ancak bunun bir tedavisi olduğunu yeni öğrendim ve doktora durumumu anlattım kırmızı reçeteye yazdı ve verdi ders çalışma oranımı ve verimimi 3 kat arttırdı eskiden kitabın başına yapıştı mı kalkmayan kızları görünce hayret ederdim ben de maksimum dikkat süresi 10 20 dakikaydı bu yüzden hayatım boyunca doğru düzgün derste dinleyemedim keşke eskiden başlasaydım tedavisine diyorum sürekli eğer dehb niz varsa kullanmanızı tavsiye ederim ancak sınavlara çalışmak ve sınav başarasını arttırmak için kullanacaksanız nasıl bir etki göstereceğini bilemem yalnız dehb li birisi sınav zamanında kullanırsa sınavlarda hayatının volesini vuracaktır.
almanyada ileri derece akıl hastalarına verilen, türkiyede ise öve öve bitirilemeyen ilaç.
Bu saatte beni ayakta tutan ilac. 10 numara 5 yildiz dikkat eksikligi - hiperaktivite hastasi cikmistim bundan yaklasik 1 yil once. Concerta ile baslayan yolculugum daha sonra concertanin bi ust dozuna gecti. Bit sure devam ettikten sonra bazi ruhsal sorunlardan dolayi ritaline gecis yapildi. Etkileri tartisilmaz derece de bellidir. Bazilarinda (bkz: ben) carpinti hissi verebilir.
Time clauselarin olmadigi diyarlardan bildirdi.
Sigara, kahve ve diğer uyarıcılarla beraber alınmasını tavsiye etmedigim amfetamin bazlı (kırmızı receteyle satilan) bir ilaç.

Odak problemi yaşıyorsaniz, odaklanmak istediğiniz şeye sizi kitleyebilir. 5 saat kadar etki eder. Nabzı güzel yükseltir. Final donemlerinin vazgeçilmezdir.
Az önce arkadaşım tarafından bana verilmiş ilaçtır. Aşırı derecede ilgi odaklanması filan yaratıyormuş. Henüz yutmadım ve bu yüzden etkilerini bilmiyorum. Sonuçları editlerim....
Hiperaktiviteden dolayı yaklaşık 6-7 senedir kullandığım ilaç, aldıktan 40-45 dk sonra hissedersiniz, 3-4 saat etkisi sürer, iştahsızlık dışında öyle kötü bir yan etkisi yoktur akşam 6-7 den sonra alırsanız uykusuzluk yapar ve concertaya çakar, yetkin bir psikaytra gitmeden alınmaması rica olunur.
Ayrıca burundan da çekilebilir çok ufak bir tutam çekseniz bile kafa yapar sonra yaptığı baş ağrısına değer.
Not : Tehlikelidir, evde denemeyiniz.
5 yaşındayken kullandığım, sadece hiperaktivitemi alıp dikkat dağınıklığımı bırakan amına kodumun evlatlarının insanlara zarar vermek için yaptığı bir ilaçtır*.
sınav için ders çalışmadan önce zamanında aldığım kırmızı reçeteli ilaç. 3 saat full konsantrasyon olmamı sağlıyordu başka bir esprisi yoktu.
3 gündür sürekli içtiğim ve uyutmayan ilaç (eczaneden almadım).
bi dahaki randevuda dozunu azalttıracağım veyahut başka bir şey yazmasını rica edeceğim ilaç. geberiyorum kalp çarpıntısından. diğer etkileri güzel ama bu kalp çarpıntısı nedir usta
Eti negro ile birlikte alındığında (bkz: lucy) filmindeki gibi etkileri olan ilaçtır. Şimdilik %45 e ancak ulaştım ama bakışımla uçakları falan düşürebiliyorum varın % 80-90 a gelince ne olacak siz düşünün.
Hiperaktivite ve dikkat bozukluğu olan öğrencilerde de kullanılır. Dikkatini toplayamayip dersi mahveden çocuk gider yerine uyuşturulmus boş bakan bir bünye gelir. Ben kesinlikle eski halini tercih ederim. O şekilde görmek çok üzücü.
Sınav döneminde daha verimli ders çalışmak için kullanılan haptır....
Sanılanın aksine uyuşturucu değildir ama sakinleştirici etkisi de yok değil. Özellikle yeni başlayan çocuklarda daha cok görülür bu etki. Misal, çocuğun o halini görüp oturup ağlamışlığım vardır.
Yanılmıyorsam 13mg bi hap. Ilk seneden sonra yeterli gelmiyor ve 18mg'lık concerta'ya başlıyor çocuklar. 54mg'a kadar çıkabiliyor.

Hiperaktiviteyle başedemeyen ebeveynlerin kaçışlaridir malesef. Hatta abd'de bazı okullarda girişte her çocuğa verildiği biliniyor. Dikkat artışı ve başarıdan daha çok, sakinleştirici etkisi için yapılıyor.
Yan etki olarak karın ağrısı ve iştahsızlık yapar. Hatta, çocukluğundan itibaren ritalin kullanan kurt cobain'nın intiharında, hiç geçmeyen karın ağrısının etkisi oldugu iddia edilmişti.
Bunun yerine concerta yazarlar genelde.

O da tüm güne yaydığından etkiyi zombi gibi dolaşırsınız ortalıkta... concerta bölen varsa yeşillendirsin.*
Toz haline getirip burundan aldiginizda sizi farkli dunyalara goturebilecek bir sakinlestirici.
--spoiler--
(bkz: who am i)
--spoiler--
etkisini yaklasık 4 saat civarı gördüğüm konsantrasyonu sağlayan güzel bir ilaç.
KULLananların bana lütfen en azından 3-5 tane vermesini istediğim ilaçtır. kargoya falan verin lan acil. ciddiyim. reçetesiz alınmıyor. merak etme intihar etmeyeceğim * ki etsem de sikinizde olmaz ama yine de varsa yollayın brolar.
rivayete göre dikkat toparlıyormuş. bende hiç bir etkisi olmayan ilaç.