bugün

whoami filminde çatır çatır içilen ilaç. uyanık kalmak için filan uyarıcı bir etkiye sahip olduğu için. doktorumdan istedim ancak yazmadı reçetesini. kara borsadan almak lazım. sonra rehabilitasyona mı yatarız bilinmez, neler tetiklenir acaba?
Bu ilacı kullandığımda kendimi biraz olsun normal hissediyorum.
Oradan oraya atlayan düşüncelerimi sakinleştiriyor resmen. Odaklanmak ne büyük nimet kullanınca daha iyi anlıyor insan.
Alenen uyuşturucu bu kırmızı reçeteli madde.

sokakta satılan haplardan farkı yok zaten. Onların bir çeşidi sadece.

Uzun vadede beyni ve bedeni yıprata yıprata eritir mahveder.

Zengin bebeleri özel psikiyatriste gidip al gülüm ver gülüm yazdırıp içiyor uyuşturucu niyetine zaten.

Tanıdığım içen kişiler başka uyuşturucuları da alenen kullanan mal mal tiplerdi cidden.
bir uyarıcıdır. dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğunda kullanılır.
10 mg sharingan. 30 mg mangekyo sharingan.

https://tenor.com/view/gh...to-shippuden-gif-23019113
Dehb hastalarının çoğunda demir ve çinko eksikliği görülmüş ve bu da ilacın etkinliğini azaltıyormus.

Ilacı ara verip kullanmanıza rağmen hala etki etmiyorsa demir ve çinko değerlerinize baktırın.
keşke sadece ergenler için olmasaydı. bir denemek isterdim.
ben gençken yoktu böyle şeyler. ders çalışırken arabica kahve bulunca kendimizi şanslı sayardık.
yazar çizer tayfa arasında bir dönem, ezerek burundan çekilmesi pek popüler ilaçtı. yakmayın kendinizi.
Arvelesten sonra dünyanın en güzel hapıdır zannımca. Az önce aldım bi tane, az sonra limitless filmindeki bradley cooper gibi olup sabaha kadar ders çalışacağım.
ramazanda içilmemesi tavsiye edilir çünkü sigara ve su istettirir.
benim gibi ders calisamayan arkadasimin onerisidir oda bi kere gitmiş baska bi ilac vermis gidelim diyor ya bilmiyorum basarisiz egitim hayatımız belki duzelir.
Seninle baya özleşmiştik sayın ilacım , neredeyse bi 10 ay falan oldu ayrı düşeli . Bugün yine yokluğunu fark edip çekmeceden çıkarıyorum seni . Özlem giderelim istedim .
concertanın en yüksek dozlarını kullanmış ve ritalinin düşük bir dozunun etkisini dahi görememiş ben için şifadır.
Ha birde,
Concerta ve ritalin arasındaki farklar:
Ritalin etkisini yaklaşık 4 saat boyunca korur sonra yeni bir tane içmeniz gerekir.
Concerta yavaş salınım tabletlerden oluşur bir tanesi 8-9 saat boyunca sizi idare eder.
Ritalin etkisini yoğun ve hızlı gösterir,concerta daha soft kalır bunun yanında.
ikisinin de düşüşü adamı perişan eder depresyonlara sokar öldürür ta ki sabah kalkıp yeni dozunuzu alana kadar.

ve şunu da belirteyim concerta beni robotlaştırırken ritalin hiperaktivitemi ikiye katladı.hiperaktivite bir hastalık değildir benim için.götünüzün başınızın atmasını garipseyen sıkıcı insanları siktir etmenizi öneririm.Sınav dönemi iyi giden ilaçlardır dinlediğiniz ve okuduğunuz derslere olan odağınızı güçlendirir.
Yaklaşık 3-4 yıldır kronik yorgunluk ve odaklanamama problemi icin kullandığım ilaç.

Kullanan veya kullanmayı düşünen arkadaşlara tavsiyelerim:

+iştahsızlık yaptığı için yemek yemeden önce alırsanız, yemek saatiniz geldiğinde açlık hissetmezsiniz fakat açsınızdır ve midede kramp, tansiyon düşüklüğü tarzı seyler yaşayabilirsiniz. o yüzden mutlaka yemeklerden sonra alın

+ilaç yaklaşık bir yarım saat sonra etkisini göstermeye başlar fakat bu süre içinde baska bir şeyle ilgilenirseniz ona odaklanır ve farkına varmadan saatler geçirebilirsiniz ya da farkına varsanız bile o ise odaklamışsınızdır artık baska bir şeye dönmek sizin için zor olur. O yüzden alır almaz masanın başına geçin.

+içtiğinizde uykunuzu açacaktır fakat uzun süre sonra uykusuzluğa karşı direncinizi düşürecek. Uykunuzu almadıysanız sabah alsa uyanamayacaksınız. Geç saatlerde almamaya uyku düzeninizi bozmamaya dikkat edin.

+Bir süre sonra vücut alışacak toleransınız yükselecek eğer daha fazla almaya başlarsanız (günde 2 ve daha fazlası) sizi bön bön bakan, tepkisiz, akıl yürütemeyen, harekete geçmeyen uyuşuk biri yapacak ve yine çalışamamış olacaksınız hatta eskisinden de kötü olacak. ilaç etkisini yitirmeye başladığında yapmanız gereken dozu arttırmak degil ilaca biraz ara vermektir.

+Çarpıntı yapabilir o yüzden ilaç içtiğinizde kafein almamaya çalışın.
bir tür amfetamin, kokain türü bir nevi uyuşturucu ilaç, kısaca yasal koko. ilaç alındıktan yaklaşık yarım saat veya bir saat sonra etkisi başlar ve üç-beş saat kadar etkinliği devam eder. tamamen vücuttan atılması sekiz-on beş saatlik bir sürede gerçekleşir.normal bir kişi alırsa o kişide aşırı enerjik bir durum oluşur. ancak dehb olan bir kişi ilacı aldığında dikkati toplama ve sürdürmede artış olur. ritalinin yol açtığı en sık yan etkiler uykusuzluk, iştah azalması, karın ağrısı, kalp atışlarının hızlanması, baş ağrısı ve kilo kaybıdır. özellikle doktora görünmeden alınmaması gerekir, zira herhangi bir sizin bilmediğiniz psikolojik bir rahatsızlığınız varsa psikoz nöbetleri geçirip halüsülasyonlar görebilir hatta intihara bile kalkışabilirsiniz.
Dikkat dağınıklığı, çabuk sıkılma ve kronik yorgunluğum için kullandığım ilaç.

Önceden sabah sınavım varsa gece içiyordum saatlerce ayık tutuyordu hatta ilacın etkisi içtikten yarım saat sonra başladığı için icip yatıyordum ve kendiliğinden uyanıyordum.

Bugün biraz az uyudum ama çok da uykusuz degildim. Ictim ve 1 saat sonra inanılmaz bir uyku bastırdı ve saatlerce uyudum. Sanırım ara vermem lazım vücut alıştı artık etki etmiyor.

Ama anlamadığım odaklanma konusunda hala çok iyiyken uyku konusunda nasıl etkisini yitiriyor. Vücudum alıştıysa tamamen hiçbir özelliğinin etki etmemesi gerekmez mi?
kaliteli uykuyu sonlandırmak istiyorsanız buyurun bir dal alın dediğim ilaç. şahane bir şey ama çarkları bir anda terse çeviremezsiniz. amanda ben ne kadar zekiymişim amanda aman havasına kapılmayın. duduf duf duduf.
istanbul'da elinde olan varsa bir şey sormak istiyorum..
Şu sıralar özellikle tıp ve diş Hekimliği okuyanların sırayla düştüğü bir çeşit batak. (Malum hafta geldi)

Ölen dedesiyle sohbet edenler bile var, böyle etki etmemesi gerekiyordu sanki (?)

Alan rahatlıyor, kokain ile benzer farmakolojik etkisi olduğuna inanıyorum, kullanmaya başlar başlamaz burayı editlerim.
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda kullanılan ilaç.
Bağımlılık yapıcı etkisinden ötürü kırmızı reçeteli satılıyor. Bende de var birkaç tane, dikkat eksikliği problemi çekmiyorum artık. Yine de saklıyorum bir gün yine başıma bela olur bu lanet diye.
Bir de Bunu ezip burundan çeken tıpçılar varmış. Etkisi çok daha hızlı başlar tabii böyle, burun mukozasından direkt beyne geçiş yapar. Ama daha kısa sürer. Fikir vermiş gibi olmayayım da..
Ayrıca gerçekten etkili. Kitaba bakıp yazıları okuyamıyordum bir zamanlar, kullandığımda ise yazılar beni okuyordu sanki.
Fakat kahveyle kullanmayın, önemli tavsiye.
Ileride pisman olacaklar.
Tanim: okulumdaki rekabetci ogrencilerce bir bozuklugu olmadigi halde sinavlardan daha yuksek almak icin final donemleri kullanilan ilac.
açılın 2018 eylülden beri kullanıyorum;

prozac, cipralex, selectra kullanımıyla değişmeyen dikkatimi belirttikten sonra eylül 2018de dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısı aldım. şöyle bir bilgi vereyim adhd 3 tipe ayrılıyor:
tip1 dikkat eksikliği daha ağır basan
tip2 hiperaktivitesi daha ağır basan
tip3 karma
ben adhd tip1'im.

ilk verilen ilaç strattera oldu. 25mg sonra artacak dendi. ilk 2 gün facia oldu benim için. tansiyonum düştü, bütün ışıklar aşırı parlıyordu, başım dönüyordu, ne görsem kusacak gibi oluyordum. strattera atomoksetin etken maddeli uyarıcı olmayan snri (serotonin-noradrenalin gerialım inhibitörü). hemen gidip ilacımı değiştirmek istediğimi söyledim.

10mg medikinet yazıldı, sonra 20, sonra 30, sonra 40a geçildi. 40 kiloma göre ideal dozum ve diğer dozlar az geliyordu. bunu beklemek zorundasınız yapacak birşey yok. 40mg'ı aralığa kadar kullandım ve etkisinin azaldığını farkettim. yanına 10mg ritalin eklendi. medikinetin etkisi 6-8 saat aralığındadır, sonraki doktor randevumda bu saat aralığının bana yetmediğini söyledim ve concerta'ya geçmek istediğimi söyledim. ilaç değişimlerinde yine doz ihtiyacınız olandan bir tık az verilir ve yine beklemeniz gerekir. 1 ay 36 sonra 54mg concertaya geçildi. aralıktan mayıs'a kadar kullandım fakat yanetkileri çok fazlaydı. 55 kiloydum 48e düştüm. iştah falan yalandı öyle birşey yoktu. ve concerta etkisi biterken bana çok fazla baş ağrısı verirdi. concerta'nın etkisi 10-12 saattir.

mayıs'ta yeniden 40mg medikinet'e geçmek istediğimi söyledim fakat normal etki süresi 6-8 saatken bende 5-6 saat arası olmuştu. doktor bunun yanına günde 2x10mg ritalin ekledi. ritalinin etki süresi 2-4 saatir. bende yaklaşık 3-3.30 saat sürüyor. mayıstan beri bu düzende kullanıyorum.

şimdi neler değişti artıları ve eksilerini anlatayım.
ihtiyacın olduğunda iç diyen doktordan bir daha randevu almayınız torbacılıktan başka birşey değil bu tarzda içmek.

bir kere dikkatim gerçekten arttı. cipralex , prozac ,selectra tamamen boşa kullanmış onca süre boyunca.
hafızam çok kötüdür bir nebze olsun arttırdı. duygularınızı az kullanıyorsunuz. ilacı yanıma almayı unuttuğum zamanlarda yaklaşık 40 dakikada 3-4 sayfa kitap okuyabiliyorum.

çok fazla çişe çıkartıyor. metabolizmayı hızlandırdığı için büyük tuvaletinizde bir şekil artıyor. bazen etki bitişlerinde baş ağrısı oluyor fakat concerta kadar değil. eğer ilacı içip yapmanız gereken şeyi yapmayıp televizyon, bilgisayarla uğraşırsanız başında çok uzun süre kalıp farketmiyorsunuz. ilaç ilk başladığım zamanlarda uykumu açardı fakat artık öyle birşey yapmıyor bünye alıştı.

dehb'niz varsa ilaç gerçekten işe yarıyor. ilaçsız olduğum zamanlarda kafam şöyle çalışıyordu kısa bir şekilde: aynanda 10 kitap okumak, film izlemek, dışarda gezmek, belgesel izlemek, yazmak, birileriyle konuşmak, şarkı dinleyip söylemek, yaşadığınız bir olay veya okuduğunuz birşeye karşı 10 farklı açıdan yaklaşabilme özelliği fakat o düşünceler o kadar kompleks şekilde ki sonunda herşeyi unutmak, lan ben bu işi neden yapıyorum düşüncesi, herşeyi yapmak ama hiçbir şey yapamamak, beyninizin bir türlü susmamasından zor uyumak.

fakat şöyle bir artısı var; olaylara 10 farklı açıdan yaklaşabildiğiniz için gerçekten harika ve özgün şeyler çıkabiliyor fakat bunları tutabilirseniz.

11.06.2019
4 yıldır kullanmama rağmen hala da işe yarıyor doğrusu.
"realist hayat" bakış açısı sağlıyor efendim.
editliycekmişim, unutmuşum. editliyorum.

(bkz: overrated)

nokta.
DEHB çocuklara verilen ritalin,concerta,focalin,adderall gibi ilaçların çok zarar verici, çok çeşitli tahrip edici etkileri vardır.
bu ilaçların ne kadar kötü olduğunu göstermek, ne kadar iyi olduğunu göstermekten çok daha kolaydır.
herşeyden önce bu ilaçlar büyümeyi bastırır. bunuda bazı doktorların dediği gibi sadece iştahı bozarak yapmazlar.
bu ilaçlar normal büyüme hormon devirlerini bastırarak bunu yapar.

'''''ÖYLEKi; HORMON SEViYELERiNi GÖSTEREN BiR KAN TESTi YAPARSANIZ, VE BÜYÜME HORMON SEViYESi NORMAL ÇIKARSA ''BU ÇOCUK iLAÇ ALMIYORDUR.'''''

buda demektirki bu dehb ilaçları alan herhangi bir çocukta beyin olmak üzere tüm organlar normal biçimde gelişmiyordur.

aşşağıdaki linkteki 2 adet videoda psikiyatrist dr.peter breggin bunları detaylı bir şekilde anlatıyor. mutlaka izlenmelidir. çünkü çocukların hayatı söz konusudur.

https://www.youtube.com/p...kyto8FH1wdQEoTArsnyATJ3ch

dehblere verilen uyarıcı ilaçlar DEA'nın 2.listesinde (tıbbın en bağımlı yapıcı ilaçları) yer alır. DEA'ya göre morfin ve kokain ile aynı katagoridedir.
eğer bir ilaç sizi bağımlı yapıyorsa, beyninizi ağır şekilde etkiliyor, aynı zamanda beyninizi değiştiriyordur.

metaanaliz sonuçlarına göre ilaç kullanmış ve kullanmamış dehb çocuklar 20 yıllık takip araştırmasındaki sonuç; 20 yıl sonra bu dehbler bulunuyor, ilaç kullananlar , kullanmayanlara kıyasla 2 misli oranda madde bağımlısı

(ritalin gibi ilaçların etki olarak kokaine ne kadar benzediğini anlatmama gerek yok sanırım. (kokainman birilerini bulup şunu denetebilirsiniz) ritalini toz haline getirip burundan çekerseniz coco etkisi yaşarsınız, concerta'nın etki süresi 8 saat civarı zamana yayarak olur, ilacı kazırsanız 2 renk ortayan çıkar, zaman kısmı çöpe atılır gerisi burundan toz haline çekilir. uçuşa geçersiniz ve bu uçuş kokain gibidir)

uzun lafın kısası ilaç şirketleriyle var olmuş ve tamamen bu sektörün elinde olan sahte bilim psikiyatri sonuçlarından sadece biridir. (bahsedilen beyin aktivitesi görüntüleme sistemi emekleme aşamasında bile değildir) norokimyasal veya biyokimyasal dengesizlik ise tamamenilaç şirketlerinin müthiş pazarlama yöntemidir, çünkü metaanalizler bunun aksini ispatlar.
youtube'da güven kendine kanalındaki videolara bakabilirsiniz.

ayrıca Bu ilaclari alan bircok cocuk depresif olur. Bir cok cocuk.. ayrica bu ilaclarla uykusuzluk ve anksiyete ve obsesif kompulsif bozukluk yasarlar.

Ortalama cocuk doktorunuz veya dahiliyeciniz veya psikiyatristiniz tum bu yan etkileri ya bilmiyor ya da bunlarla ilgilenmiyor olabilir. Apati, uykusuzluk, anksiyete , depresyon hatta intihar yatkinligi gibi durumlarin Ilacin etkileri oldugunu farketmek yerine,
Siradan doktor bu durumlari cocugun problemleriyle iliskilendirir.

Ornegin cocugunuzun daha iyi notlar almasini
isteyip ona Ritalin , Adderall vermeye baslarsaniz ardindan cocuk uykusuzluk yasayabilir ve doktor cocuga clonodine gibi bir ilac verebilir. Bu ilac asla cocuklara verilmemelidir. Asla ritalin ve adderall'e birlikte de verilmemelidir.

Cunku kalp krizine sebeb olabilir ama doktor yinede ilaci verir. Artik cocuk iki tane psikiyatrik ilac aliyordur.
Uyku ilaci + apati ve umursamazliga sebep olan uyarici aliyodur.

Simdi cocuk depresifte gorulur ve ona bir de Antidepresan verilir.

Artik cocuga onu delirten 3-4 tane psikiyatrik ilac veriliyordur.

Birde cocuga anti psikotik ilac verilir, cunku psikiyatrik ilaclar cocuklari delirtir.
Uyarici ilaclar psikoza neden olur. 2-3'unu birden verirseniz cocuk oldukca ciddi problemler yasar.

(Dr. peter breggin)

(Psikiyatri denen seyin aslinda yarim asirdan fazla zamandan beri tamamen ilac sirketlerinin elinde olmasi ve o sektorun ezberlettigi egitimleri gorup psik.doktor yetismesinden oturu sasirilmayacak bir durum. Ama peter breggin gibi vicdan sahibi , ilaclara tamamen karsi cikan psikiyatristler bizleri (kotulukleriyle degil, iyilikleriyle ve cesaretleriyle) sasirtiyorlar.)
güncel Önemli Başlıklar