bugün

cok salak modellerinin yaninda harikulade islere de imza atabilen italyan menseili giyim markasi. kotlari olmasa bile ayakkabilari ve tisortleri super tasarimlara sahiptir. kardesi guess'tir.
ingilizce bir kelimedir. anlamı ; yeniden oyna(t)maktır.
Ken Grimwood'un bir kitabının adı. Konu itibariyle ilgi çekici bir romandır. Bende bir gün uyansam da gözlerimi geçmişti bir günde açsam ve herşeyi tekrar yaşama şansım olsa neler yapardım sorusunu sordurtur.

--spoiler--
43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığındaysa takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Herşey eskisi gibidir... tek bir fark dışında: Jeff geleceği avucunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından, at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street'te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini...Yalnız bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?
--spoiler--
mükemmel bir animasyon kısa filmi. sekiz dakikalık bir şheser kanımca.

sanıyorum ki dünyanın belirli bir evresinden sonra yaşanabilecekleri anlatıyor. dünyada gaz maskesiyle yaşıyorlar.

filmde verilen mesaj şu: hayallerinizin, mantığınızı ele geçirmesine izin vermeyin.

benim fikrim, hayallerin daha önemli olduğudur her zaman ama bu film fazla abartmayın diyor sanki. güzel işlenmiş konu.

çok konuştum ben. hadi izleyin bence.

http://www.youtube.com/watch?v=g-cFHeoXAw8
Ken Grimwood'un pek bir merak ederek aldığım kitabıdır. Öldükten sonra geçmişindeki bedenine giren bir karakterle 200küsürüncü sayfalardan sonra kendisi gibi birini bulduktan sonra takıldıkları romandır. Kendisi gibi birini bulduktan sonra okumayı bıraktığım kitaptır ayrıca. Hayır güzelim kurguyu neden mahvediyor ki.
(bkz: isyanım büyüktür sığmaz içime)
ken grimwood diye bir abiminizin yazdığı türkçeye sil baştan olarak çevrilen sürükleyici bir kitap. kitabın konusu kısaca; 43 yaşında kalp krizinden ölen jeff abinin öldükten sonra sürekli 18 yaşına geri dönmesi ve hayatını tekrardan yaşaması... okuyun olm çok güzel...
redbull çakması bir ambalaja sahip pek tercih edilmeyen enerji içeceği.
http://image5.sahibinden..../33/39/30/21333930je2.jpg
ken grimwood'un, kelebek etkisi ile %87 benzer* kurgu ve konuya sahip kitabı.
Ters etki yapan enerji! içeceği.
haftasonumu rezil etmiş, hala bozuk mide ile işe gelmeme neden olmuş rezalet içecek.

Not: almamanız şiddetle tavsiye edilir.
bir ölümlüye bahşedilmiş sınırlı ölümsüzlüğü anlatan kitaptır. sürükler, götürür. "keşke gerçek olsa" dersiniz, biraz daha okuyunca "aman aman eksik olsun" dedirtir. aşk vardır içinde bir de amerikan ın unutulmaz olayları.

ken grimwood
teması kelebek etkisifilminin yandan yemişi, ancak anlatılan aşk hikayesi, gözlemler ve karakterlerin güçlü betimiyle kendini bir solukta okutabilmeyi başarmış, son günlerde kitapçılarda çok satanlar raflarında baş sırayı çeken ken greemwoodromanı. "anın tadını çıkarın" mesajı oldukça etkili bir biçimde verilmiştir, ancak; bari olayların sebebi mantıklı bir çerçeveye oturtulsaydı diye eleştiri oklarımı çıkarmadan edemiyorum. uzaylılar, falan... yine de tavsiye listeme ekliyorum kendisini. yazarın eline koluna sağlık.
ken grimwood tarafından yazılmış bir insanın ölümden sonra tekrar eski hayatına dönüp yaşadığı olayları değiştirmesiyle oluşan bir kitaptır.
ucu açık biten ama yazarın ölümü nedeniyle devamını asla öğrenemeyeceğimiz güzel bir ken grimwood romanı. keza yazar devamını yazarken kalp krizi geçirerek ölmüş.
inanılmaz derecede sürükleyici bir kitap. bir anda bitirebilme ihtimaliniz çok yüksek. sonuna daha gelemedim ama 90 dakikada 120 küsür sayfa okuttu kendini meret.
inanılmaz derecede sürükleyici bir kitaptır. sözlük yazarlarının da bahsettiği gibi bazı sorularınız yanııtsız kalabiliyor. * *
Ken Grimwood'un yazmış olduğu arabamda judy'ler için mendil gezdirmeme sebep olan kitaptır.
hayatımın filmidir..aşkın hafızasızlığını anlatır.. onu aklınızdan sildiniz peki ya kalbinizden sözleriyle beni benden almıştır ..hele bir de şarkısı muhteşem ötesidir..
hayatını bi şekilde sil baştan yaşamak zorunda kalan bir insan,, gercekten sürükleyici bir kitap ama nedense sonunda bi eksiklik varmış gibi gelir insana bir şeyler yarım kalmış gibiidir.
çok güzel bir iyaz şarkısıdır. Featuring sean kingston. Dinlenesidir.
iyazın hareketli muhteşem şarkısı.
1986 yılında ken grimwood tarafından yazılan ve dilimize yakın bir zaman önce çevrilen çerezlik bir kitap. kurgu ve konu harika o ayrı.
ken grimwood adlı kalemin en başarılı kitabıdır.

hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız...

bir solukta okudum kitabı. öneririm.
maç izlerken önünden geçen kadın yüzünden görülemeyen golü görebilmemiz için icat edilen olaya replay denir...
Ken Grımwood'a ait olan, olağan üstü, en sıradışı, en sürükleyici bir roman.
Ken Grimwood'a ait olan, şu ana kadar okuduğum en güzel kitap. Çok sürükleyici okurken aynı şeyleri ben yaşasaydım neolurdu demeden edemiyorsunuz. Aynı zamanda konusu çok olağanüstü ve ilgi çekici. Aynı zamanda kitabın devamı olan Kayboluş da çıktı biranönce alıp okumak istiyorum.