bugün

entry'ler (174)

gelecekte evlenilecek olan kişiye not

beni her halimle seveceksin ya, sözlükteki halimde dahil mi? cevabın evetse bile yine de beni sözlükte araştırma olur mu?

anadolu efes e yapılan gizli kamera sürprizi

ilk izlediğimde tüylerim diken diken oldu. hele fikri geliştiren kişilerin yer aldığı uzun videoda, onların heyecanı o kadar güzel yansımış ki. birde çakma diyip laf atanlar var. yapmayın yahu, tek ortak nokta klasik müzik konseri olması.
ben buna karşılık yine takımdan bize bir jest, sürpriz bekliyorum.
izlemeyenler için hazırlıkların yer aldığı video.

http://www.youtube.com/watch?v=flITtd5U3qo

öğrencilerin bıkmadan sorduğu sorular

-vize konularından da sorumlu muyuz? *

dark blue

jerry bruckheimer imzası taşıyan cnbc-e'de yayınlanan dizidir. ömrü kısa sürmüştür 2 sezon kadar. gizli görevlerle çeteleri,kalpazanları çökeltmeye çalışan bir ekibi konu alıyor. her bölümde tüm ekip başka karaktere bürünüyor ve yer yer gerçek hayatta bu değişimlerin etkilerini yaşıyorlar. yalnız çok fazla çabalamamalarına rağmen nasıl hiçkimsenin, ekibin gerçek kimliklerini öğrenemediğini çözemedim bir türlü.

yok böyle dans

burcu esmersoya bu gece feci bir makyaj yapmışlar. yakın çekim yapmayın arkadaş.

futoshiki

eşit değildir anlamındaki sözcüktür. şimdilerin hakikaten en eğlenceli oyunlarından biridir.
5x5lik tek bir bloktan oluşan 25 karelik bir tabloya sahip olan bir oyundur. her kutucuğa 1den 5e kadar rakamlar yerleştirilir, aradaki büyüktür ve küçüktür işaretleriyle oyuncuya yön verir.
sudokudan daha eğlenceli bir oyun. öğrendikçe ve çözdüçe sudokuya eskisi kadar takılmadığımı farkettim.

tuvaletten geç çıkana söylenecek sözler

ben yandakine geçeyim en iyisi.

ders çalışırken akla gelen abuk subuk düşünceler

saçımın rengini mi değiştirsem acaba?!

the walking dead

2.sezondaki düşüşü anlamış değilim. oysaki ne güzel başlamıştık geçen sene. resmen 2.sezonu iple çekmiştim. bu sezonki durağanlığı anlamadım gitti. 5. bölümün sonunu izledikten sonra eski günlere döneriz, hareket gelir diye ummaya başladım gerçi.

saçlarını kalemle toplayan kadın

saçlarını bir kalemle nasıl topladıkları merak konusu olan kadındır. *

italya denince akla gelenler

artık ferzan özpetek.

düğünlerden nefret etme sebepleri

sıranın size geldiğinin sürekli hatırlatılmasıdır.

elde var hayat

bir elin parmaklarını geçmeyen güzel lise dizilerimizin biridir. gerçekten o kadar az ki o kaliteli izleyeni ahmak yerine koymayan lise dizileri, var olan iyiler alkışlanıyor tabi.

klima ile ısınmak

izmir civarında da sıkça raslanan bir durumdur. ege civarının kışının çok sert geçmemesine bağlanabilecek durumdur. örnekler güney sahilleri, ege kıyıları olarak da çoğaltılabilir.

sözlükteki uludağ üniversitesi öğrencileri

belki de isme vurulma olayıdır. sonuna kadar uludağlı olmaktır bir nevi. saygıyla karşılamak lazım.

evde geçen yaran diyaloglar

evde tadilat vardır. kapısı kapalı odalardan birine, biri ayakkabılarıyla girmiştir ve bunu farkeden anne çıldırır. sinirle evde bağrınmaya başlar.
anne: hangi hayvan yaptı bunu?
baba: valla ben yapmadım fadime.
anne: sen hayvan mısın rıfkı?
baba: ne biliyim ben?
biz yarıldık devamını pek hatırlamıyoruz. suçlu da bulunamadı zaten. baba değil bundan artık eminiz.*

türkiye de poşetin bedava olması

parayla olsa bu kadar poşet biriktirmezdik evlerde dediğimiz durumdur. bedava olunca b.kunu çıkarıyoruz tabi ki. poşetlik bile kullanıyoruz. parayla olursa isyan çıkar bence.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum sözlük yazarlarının favori sözlük yazarları başlığında bir gün bir arkadaşın benim ismimi yazması beni çok mutlu edecek. hatırlatıyorum tekrar, üye adım sallagitsin şimdiden teşekkürler.

çocuklarla girilen komik diyaloglar

lens kutumu banyoda gören 3 yaşındaki kuzenim annesinin yanına gider
-anne, halayı arayalım
-neden? özledin mi halayı?
-yok, hala gözlerini unutmuş!
evdeki herkes gülmekten yerlerde tabi bu durumda * *

alışverişten nefret eden kadın

baş tacı tapılmalıdır. *.