bugün

ken grimwood un hepimizin düşündüğü o "ulan şimdiki aklımla 20 yaşımda olacaktım ki var ya!" düşüncesine bakış attığı sürükleyici kitabıdır.

vardığı sonuç itibarı ile; değil ekstradan bir hayat 10 tane hayatta verilse insan her seferinde pişman olacak şeyler yapıp ah keşke 11. cisi olsa bak bu sefer her şey çok güzel olacaktı diye düşünmekten kurtulamıyor sanırım? yani yapacağınız şeyleri ertelemeyin, çünkü 3-5 gün sonra yaparım vs diye ertelediğimiz o şeyleri yapmak için belki hiç bir zaman vaktimiz ve fırsatımız olmayacak. sadece tek bir hayatımız var zamanın kıymetini bilin anı yaşayın demek istiyor bence.
memory remains dinlerken hayatını kaybeden tuş. başınımız sağolsun. bu kaçıncı tekrar saymadım.
Kendimden bişeyler buluyorum lan ben bu kitapta. Okuduğum kitapları birkaç kez okuma hastalığım sonucu bu kitabı da defalarca okudum sonuç:

(bkz: Underrated)
ölmeden önce okunması gereken bir psikolojik romandır. kanımca en önemli eseridir. olay örgüsünün akışı, ifade edilişi ve konudaki derinlik sizi etkilemek için fazlasıyla yeterli olacaktır.
Ken Grimwood'un yazdığı etkileyici kitap. hala okumamış olan varsa mutlaka okusun.
kitap vardı bu adla. zamanda yolculuk temalı bir kitap olup sonuyla çok etkilemişti.
Kalitedir fakat cakmasi boldur.
yeni çıkardığı red seal koleksiyonu muhteşem olan italyan giyim firması, duayeni. fiyatları biraz daha cüzi olsa sürekli giymek istediğim marka. ne yazık ki bir kotu maaşımla aynı fiyatta.
bir ken grimwood kitabı. zaman kaybı, okumayın dediğim kitap.
--spoiler--
iyiydi, sürükleyiciydi, güzeldi de konuyu bağlamayacaktı uzaylılara falan.
--spoiler--
ustaca yazılmış bir ken grimwood kitabıdır.

--spoiler--

hatırlayan zihin uyanıktır
ruh'u bilirler
her şeyden bihaber olanlara göreyse karanlık bir gecedir o:
bihaber olanlar kendi hayatlarında uyanıktır
onu gün ışığı sanarlar
geleceği görenler içinse karanlıktır o.

--spoiler--
Çok fazla tasvirin ve hikayeyle alakası olmayan çok fazla bilginin yer aldığı kitaptır.
Konu oldukça sürükleyici olup sonu eksik gibidir.
Hayal gücünüz bu kitabı okurken hep devrededir çünkü bana olsa aynı durum ne olurdu acaba diye kişiye devamlı kendini sorgulatır.

--spoiler--
Ayrıca , Jeff'in son 9 dakikası, en son Jeff'in devamlı ölüp ölüp aynı anda geri dönmesi etkileyici bölümlerdendir.
--spoiler--
yaptığımız seçimlerin her zaman iyi sonuç vermeyeceği malum fakat seçim bir defa ve o anda yapılır. sağol usta ruhun şad olsun (ken grimwood).
ken grimwood harika bi konu işlemiş. işin o kısmına hiç girmicem benim gibi kitap öküzü bi adam bile zevk aldıysa herkes zevk alır şüphem yok. lakin konuyu işlerken 1960'lardan 80'lere kadar amerikanın gerek siyasi yapısı gereksede fiziki yapısını o kadar güzel betimlemiş ki zamanın amerikası kafanızda çok güzel canlanıyo. hani koy amerikaya beni her yeri bulurum istediğim yeri.

rahmetlinin ellerine sağlık diyorum ve kendisi için 3 kuluv bi elham okuyorum.
Ken Grimwood'a ait olan, şu ana kadar okuduğum en güzel kitap. Çok sürükleyici okurken aynı şeyleri ben yaşasaydım neolurdu demeden edemiyorsunuz. Aynı zamanda konusu çok olağanüstü ve ilgi çekici. Aynı zamanda kitabın devamı olan Kayboluş da çıktı biranönce alıp okumak istiyorum.
Ken Grımwood'a ait olan, olağan üstü, en sıradışı, en sürükleyici bir roman.
maç izlerken önünden geçen kadın yüzünden görülemeyen golü görebilmemiz için icat edilen olaya replay denir...
ken grimwood adlı kalemin en başarılı kitabıdır.

hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız...

bir solukta okudum kitabı. öneririm.
1986 yılında ken grimwood tarafından yazılan ve dilimize yakın bir zaman önce çevrilen çerezlik bir kitap. kurgu ve konu harika o ayrı.
iyazın hareketli muhteşem şarkısı.
çok güzel bir iyaz şarkısıdır. Featuring sean kingston. Dinlenesidir.
hayatını bi şekilde sil baştan yaşamak zorunda kalan bir insan,, gercekten sürükleyici bir kitap ama nedense sonunda bi eksiklik varmış gibi gelir insana bir şeyler yarım kalmış gibiidir.
hayatımın filmidir..aşkın hafızasızlığını anlatır.. onu aklınızdan sildiniz peki ya kalbinizden sözleriyle beni benden almıştır ..hele bir de şarkısı muhteşem ötesidir..
Ken Grimwood'un yazmış olduğu arabamda judy'ler için mendil gezdirmeme sebep olan kitaptır.
inanılmaz derecede sürükleyici bir kitaptır. sözlük yazarlarının da bahsettiği gibi bazı sorularınız yanııtsız kalabiliyor. * *
inanılmaz derecede sürükleyici bir kitap. bir anda bitirebilme ihtimaliniz çok yüksek. sonuna daha gelemedim ama 90 dakikada 120 küsür sayfa okuttu kendini meret.