bugün

her şeyden önce huzurdur, sonra da her şeydir.
insanı etkileyen ve o sırada insana umarsızlık katan bir müziktir. güzel melodiler ve ezgiler barındıran bir müziktir. bu müziği dünyaya en iyi tanıtan kişi olarak bob marley gösterilebilir. dinlerken insanı kendine bağlayan hoş ritimleri de ayrı bir durumdur.
dün gece taksimde bu tarz müzik yapan bir mekanda sabaha kadar dans etmemize * * * * sebebiyet veren;bunun yanı sıra dinlerken en çok keyif aldığım; kafa dumanlı olsun olmasın, bünyede alkol bulunsun bulunmasın, kesinlikle sabaha kadar dans etmekten sıkılmayacağım;huzur, neşe, sükunet, dinginlik ve mutluluk tohumlarıyla içimi şenlendiren ; beni hoş duygulara gark eden bob marley jamaica ve rasta üçlemesinin bütünleyicisi, tamamlayıcı unsuru olan; müthiş tınılı müzik. * *
(bkz: sattas) isimli bir grubumuzun türkçe olarak da icra ettiği müzik türü.
insanı uçuran müzik türü. genelde müdavimleri esrarla coşarlar.
hacı sen bu kadar saf duygularla yapılmış bişey gördünmü. dünya barışı, sevgi, mutlulukla yoğrulmuş insanların ortak mesajlarını böyle masum ezgilerle sunması. ah hayat güzel be arkadaş.
marijuanayla dinlenesi orgazmik müzik türü.

(bkz: hanım marijuanamı getir)
(bkz: alborosie)
(bkz: ras matthew)
(bkz: ganja in my brain)
ruhu mayıştıran müzik. kızgın kumlardan serin sulara atlamış hissi veriyor bünyeye. Ohş
rastafari dinine bağlı olan insanların ilahilerinde kullandığı ezgilerin çeşitli etnik melodilerle birleştirilmesi sonucu ortayan çıkan müzik türü. bu müzik dinlenildiğinde insanı mutlu eder ve dünyadan bir süre uzaklaşmanızı sağlar. yani bir tür ilahi gibidir. dünyada özellikle jamaika, amerika ve etiyopyada yaygındır. en ünlü temsilcisi bob marleydir.
reggae = bob marley. böyle bir şeydir işte benim gözümde.
otçu müziği. *
lokum gibi müzik.
(bkz: habib koite)
(bkz: batoumambe)
alborosie'nin de dini içerikli sözlerle yaptığı müzik.
ustasının bob marley olduğu tür. günümüzde ise sean paul *, shaggy gibi başarılı isimler tarafından icra edilmekte.
alintilayarak bir cümle ile örnek vermek istenirse:

" burasi alkol, uyusturucu, reggae ve seksin harmanlandigi kötü adamlarin cennetiydi. " *
ismi en çok yanlış yazılan müzik türü. bob marley iyi ilerletiyordu. ölünce bitti mi? hayır. reggae ruhu hala devam ediyor:
şimdiki müzisyenler.
julian marley
stephen marley
ziggy marley
locomondo
cultura profetica
israel vibration
ben harper
jack johnson
alborosie
capleton
dancing mood
damian marley
buju banton
reggae müziktir, rock, pop vs. müzik türüdür. bunu ayıralım evvela.
(bkz: macka b)

http://www.youtube.com/watch?v=twZ9K8a5zc4
(bkz: little hero)

http://www.youtube.com/watch?v=jRJK1rjw69g

bence müthiş şarkı. bi de koltuk değnekleriyle dans eden adamlar var resmen klipte
(bkz: peter tosh)

http://www.youtube.com/watch?v=4oD63-EJW5Y

R.I.P.
aslında muhteşem bir müzik türü olabilir ki öyle de ama bazı kendini bilmez müzisyenler arkaya 3-5 tekno ritim koyup yaptıkları müziğe reggae diyorlar e tabi ki modern reggae çoluk çocuğun eline oyuncak oluyo. halbuki bi bakın peter tosha bakın bob marleye bakın burning speara yaptıkları müzikte basit bir reggae ritminden çok daha fazla şey var. duygu mu ararsınız, enstrümantal müzik mi ararsınız. ayrıca reggae beni her zaman mutlu edebilen tek müzik türüdür. tanrıların müziğidir.
almancası da hiç çekilmiyor, ben bugün bunu gördüm.
fransızcası da hiç çekilmiyor, ben bugün bunu gördüm.
elfçesi çok güzel lan. ben bugün bunu gördüm.