bugün

entry'ler (184)

hz muhammed in fotoğrafı

fotoğraf değildir, çok güzel çizilmiş bir resimdir. Genç Muhammed'in, peygamberlik gelemeden önceki dönemine ait olduğundan çizilmesinin günah olmadığı söylenmektedir. iran'da camilerde Hz. Ali'nin resmiyle karşılıklı asılıdır.

(bkz: #15568842)

başbakanın 10 kasım törenine katılmaması

vakti azaldığı için, bişeyleri değiştirerek bişeylere zemin hazırlama gündemi kapsamındaki takvimini revize edip faaliyetlerini hızlandıran bir başbakanın, atatürk'e atarlanma çalışmalarını öne alması sonucu, 2012'den itibaren milli bayram ve anma günleri çerçevesinde gözlemlediğimiz genel tutumuna devam ettiğini gösterir durum. ama işte sen takvimi hızlandırırsan o atatürk gelir seni öyle bir ısırır ki, attan değil, eşşekten düşmüşe dönüverirsin. hayırnısıynan o günleri beklemekteyiz efendim.

chun li

Zamanında street fighter 2'de oynadığım tek karakter. Aryuket ve ooryuket çekemediğim için seçtiğim ve ken'lerden ryu'lardan dayak yiye yiye zamanla uzmanlaştığım dövüşçüdür. Bi de milletin Chun Li'yle oynadığını görüp acemi sanarak yanına girdiğinde yediği dayaktan sonra bir göt oluşu vardı ki en çok o zevk verirdi.

Çok hareketlidir. Buna alışana kenmiş ryuymuş ağır çekim gibi gelir. Zıplayınca karşılık olarak gelen ooryuket'e karşı en etkili silah olan topuk basma (çivi) hareketini yapar. Bu hareket çok can götürmez ama çoğu zaman oooryuketi keser ve kızımız adamın kafadan sekerek geri veya ileri kaçabilir. Ekranın yan kenarlarından sekip bir kademe daha yukarıya zıplayabilmesiyle, Vega ve galiba bi de bison hariç diğerlerinin ulaşamayacağı yüksekliklerde gezinebilir. En kral hareketlerinden biri, topuğu bastıktan sonra yukarı zıplayıp, düşene kadar tekmeye çata çata seri basarak yepyepi harekete geçirmek ve tek hareketle rakibin canının yarısını almaktır.

seçilme yaşının 18 olması

meclisin Hakan Şükür gibi *, "ben bilmem büyüklerim bilir" diyen vekillerce dolmasına sebep olacak hamledir.

18 yaşındaki çocuk neyi ne kadar bilebilir ki ülke yönetimi hakkında? ve kaç tane 18 yaşında genç, sahip olduğu yeteneklerine göre ve geçmişte yaptıkları, başardıkları dolayısıyla seçilebilir, geçmişi ne ki çocukcağızın? kaç genç, arkasında bir tarikatın, bir grubun, örgütlü ve 18 yaşında bir çocuğu meclise göndermeye niyetli bir kitlenin desteği olmadan, kendi öz nitelikleri ile seçilebilir? yanıtlar malum.

bu sorular eşliğinde son soru ise şudur: akp'nin bu konuda bu kadar ısrarcı olmasının sebebi nedir?

akla ister istemez akp tüzüğündeki 3 dönemden fazla seçilememe, aday gösterilememe maddesi geliyor. http://www.sabah.com.tr/m...;albumId=42415&page=1 linki incelenirse partinin neredeyse bütün ağır toplarının bu maddeye takılacak insanlar olduğunu görüyoruz. tamam, bu kişiler belediye başkanlığına kaydırılacak falan ama belediye başkanı seçilmesi garanti mi? hayır. artı, bir sonraki yerel seçimlerle genel seçimler arasında süre farkı olacaktır, o arada bu vatandaş ne yapacak? genel seçimler sırasında mevcut başkanın yerine bu isimlerden bazılarının ilgili parti kurullarınca yeni belediye başkanı olarak atanması konusunu bilmiyorum, hiç kasamıycam da şimdi araştırmakla, bilen varsa aydınlatsın, hangi şartlarda gerçekleştirilebiliyor bu iş? istifa yetiyor mu? artı, seçilemeyecek durumda olanlar, belediye başkanlığı gibi istanbul, Ankara, izmir haricinde önemsiz sayılabilecek bir pozisyonu da bir başka gölge operatöre devredip, veya kısmi zamanlı olarak yürütüp mecliste, ülkeyi yöneten karar organı içinde aktif kalmayı isteyebilirler.

nihayetinde, bu durumda ne yapılabilir? seçilemeyen akplilerin adeta seçilmiş gibi olacağı bir yöntem bulunabilir. Bu da bu kişilerin çocuklarını mecliste kendi yerlerine milletvekili yapmaktır. bu temsil başka biri tarafından yapılsa, anlaşmanın bozulması ve temsil eden kişinin ben birey oldum deyip bağımsızlığını ilan etmesi ihtimali her zaman vardır. ama 18'li yaşlardaki kendi oğlu/kızı, aday olamayan milletvekilini hiçbir sorun çıkarmadan temsil edecek, koltuk dolduracaktır. bir seçim dönemi daha geldiğinde koltuğu sorun çıkarmadan anasına/babasına bırakacaktır. mecliste olduğu süre içinde de perde arkasında ebeveyninin işgal ettiği pozisyonu yönetmesine kayıtsız itaat edecektir.

haa neden 18 yaş diye sorarsanız, derim ki 18 yaşı civarında çocukları olan ağır toplar olması kuvvetle muhtemeldir. tutup da araştırmadım kimin kaç yaşında çocuğu var diye ama pek çoğu o kadar da yaşlı değiller. birkaç tanesinin bile çocuğu 18 civarındaysa yeter zaten, hangisini feda edecek erdoğan? kolay mı bütün örgütün en tepesinde yer alan insanlara 4 yıl gez dolaş, sonra gel demek? mümkün değil.

umarım ben yanılırım, umarım gelecek dönem meclisimiz 3 dönemdir akp milletvekilliği yapan insanların çocuklarıyla dolmaz. bu kadar da aşağılanmayalım be milletçe. babadan oğula makam geçirecek kadar düşmeyelim.

savaşa evet diyeni cephede görememek

Savas sonrasinda ganimet toplarken gorulebilir lakin.

türkiye nin rahat alabileceği ülkeler

2012 yılında hala "ülke almak" tabirini kullanan, savaş propagandacılarının hesabını yaptığı ülkelerdir. Dayıoğlu, bir kıbrıs vardı noldu, aldık mı biz orayı?

türkiye de çıkması beklenen ekonomik kriz

zamanında hitler'in iyileştirdiği ikinci dünya savaşı öncesi alman ekonomisiyle kıyas yapıldığında, bugün geçmişe bakan aklı başında herhangi bir alman'ın, savaş öncesinde bir ekonomik kriz olsaydı da nasyonel sosyalistler iktidardan düşseydi fikrine hayır diyeceğini sanmıyorum. gerçekleşirse, ehven-i şer bir kriz olmaya adaydır.

siyonizmin uşağı olan tarikat lideri

siyonizmin her türlü arzusunu yerine getirmekle görevli, kendi tarikat örgütlenmesini de yahudiliği örnek alarak oluşturmuş din bezirganıdır. görevi, müslümanı müslümana kırdırmak da dahil, ortodoks yahudiliğin bekası için verilen her türlü vazifeyi ifa etmektir. okyanuslar ötesidir ve çok kötü kalpli bir "insan" olduğu izlenimi uyandırmaktadır.

istiklal marşlı thy reklamını eleştiren tip

Milli duygularin somurulmesini elestiren tiptir.

akp iktidarından sonra ateistlerin çoğalması

Dogru bir tespit olabilir. Cahilin iktidarina karsi olusan tepki, o iktidarin en belirgin ozelligine yonelir.

sözlükte savaş propagandası

Aniden dozunu misli misli arttirmis durum. Dugmeye basildigi cok belli.

akp yi savunanların mal olması

Oy veren maldir savunan degil. Savunanlar icin daha baska seyler soylenebilir, mal kesmez.

kemalistlerin savaşı kazanırız korkusu

Sozlukte bombardiman seklinde acilan savas propagandasi amacli basliklardan bir digeri.

3 ekim 2012 türkiye suriye savaşı

Hicbir sekilde yemeyecek olan savastir.

obama nın köpeği

Seytanin yer yuzunde cisim bulmus halidir.

türkiye de çıkması beklenen ekonomik kriz

iyiden iyiye kendini hissettirmeye baslamis krizdir. Tahsilat yapilamiyor, piyasada para donmuyor. herkes kriz geliyor diyor. Ciksin diyorum ben de. Akp'yi goturecekse devaluasyon olsun %100 vallahi raziyim.

aziz yıldırım

Cok degil, az bir zaman sonra ruh hali, sovyet ordusu tarafindan isgal edilmis berlin'deki siginaginda kafasina sikan evil incarnation'in ruh haliyle tam olarak esitlenecek zat

fenerbahçe

hitler'in eline düşmüş almanya gibi takım

medyum süleyman hoca

Bugün Uludağ sözlük'e girdiğimde, üye girişi yapmadan önce gelen ana ekranda reklamını gördüğüm hoca. önce şakalı resim falan sandım, tıkladım hakkatten de hocanın sitesi açılıyor.Bu da ekran görüntüsü:

http://img805.imageshack....5/7008/uludagprntscrn.png

ancak burada benim asıl takıldığım nokta şu: be ne amına koyayım lan? nerede yazıyorum ben?

akp deyince akla gelenler

türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük kadrolaşması, akla gelen ilk şeylerden biridir