bugün

görsel
işler güçler dizisini aklıma getiren film serisi.
an itibariyle atv'de serinin ilk kan 2 filmi var ayrıca karate kid'de danielsana düşman olan dövüşçü elemanda oynuyor.
John Rambo Sylvester Stallone'ın oynayarak efsaneleşmiş film karakteri. Vietnam gazisidir ve tek başına bir orduyu öldürmesiyle bilinir. Ama asıl amacı haksızlıklarla mücadele etmektir. Bu karakterle ilgili 4 film çekilmiştir ve filmleri gişe ve en çok adam öldürme rekoru kırmıştır. Rambo: ilk Kan 2 filminden sonra Rambo 3 filminden itibaren savaşmayı bırakmaya çalışır ama yine de savaşmaya kararlı olarak gözükür.
güçlü adam
çok güçlü.
gördüklerimin en güçlüsü.
demek sen ölüme meydan okuyorsun.
Edriyıııaaaığğğnnnn'dır.
görsel
Silveston mu ne adını bir türlü yazamadığım taş. Ben bu adama aşıktım resmen.rambonun bütün filmelrini en az birkaç kez izlemisindir.bilmiyorum çok seviyordum ben bu adamı.cocukluk aşkı sanırım benim için.
Silveter Stallone. Adamin parmaklari bile steroid bu ne lan.
amerikanın vietnamdan çekilmesinin bir tezahürü, çekememezlik unsurudur.

işgalci abd bir işgal hareketini vietnamda başlattı ve en sonunda topuklaya topuklaya kaçtı ve savaşı kaybetti ahajahahahahha.

rambo filmini de bu hezimeti kapatmak için çektiler, ya teselli ya da gerçeği budur anlamında.
ilgilenirseniz ilk kan (first blood) adlı bir romandan uyarlamadır. Yazar David Morrell. Filmin kitabından fersah fersah iyi olduğu nadir vakalardan.
Ilk film aslında alt metni olan bir filmdir ama devam filmlerinde "hepiniz bir ben tek" standart aksiyon filmine dönmüştür . Son film ise keşke hiç çekilmeseydi.
albay.
joohn.
görsel

Karizmatik adamdır.
Gerçek bir savaşçı.
Bir asker türü.
Müthiş şekilde savaşan asker.
vietnam'da agır bir yenilgi ve utanc yasayan amerikalıların uydurdukları sahte kahraman. bizim lise caglarımızda buyuk bıcaklar bu kadar kontrol altında degildi ve tablacılarda bile rambo bıcagı diye turtıklı komando bıcakları satılırdı hem de deri kılıfıyla birlikte. hepimiz rambo karakterini yenilmez sanırdık oysa amerikalılar portakal gazından tutun napalm bombalarına kadar her seyi denediler ama vietnam'a diz cokturemediler. savas 23 yıl surdu binlerce amerikan askeri olduruldu bir cogu vietnam sendromu denilen psikolojik travmaya dayanamayıp intihar etti.
Rambo ilk kandır filmiyle senaryosuyla müziği ile ticarileşmiş Rambo 2- 3 -4- 14 değil. .
iyi bir savaşçıdır.
görsel
Filmde hiçbir militarizm övgüsü savaş çığırtkanlığı yok birader nerenizle izlediniz aksine tepedekilerin hırsları yüzünden savaşa gönderilen insanların hayatının karardığını, ABD'nin vietnamlılara yaptığı kadar kendi halkına da zulmünü anlatıyor Rambo karakteri.
güncel Önemli Başlıklar