bugün

(#19138155) artık konuşmadığım küresel gerekli açıklamayı yapmış. kuresel ikinma denen yazarın fake hesabı olduğumu düşünenler moderasyona diledikleri şikayeti iletebilirler. iftira atmakla olmaz, varsa bir şüpheniz ispat edeceksiniz. işte hendek işte moderasyon.
uzun süredir görüşemediğim güzel yazar.
Hala onunla uğraşanları görüyorum.
Böyle önemsiz insanları Kafasına takmamayı öğrenmesi gerekir.
Rivayete göre her yerde savaş ve ölüm olacak. Skoll güneşi ve Hati'de ayı yutacak. Gullinkambi tanrılara doğru ötecek ve ejderharları çağıracak. Jormungand ve Fenris serbest kalacak ve Jormungand Thor tarafından öldürülecek fakat Thor'u zehirleyip onun ölümüne sebep olacak.Vidar Fenris'i öldürecek. Garm ve Tyr birbirlerini öldürecek. Fenrir,Odin'i öldürecek. Heimdall veLoki dövüşecek ve birbirlerini öldürecek. Sonrasında dünya ateşler içinde yanacak. Bazı tanrılar sağ kalacak diğerleri ise yeniden doğacak. Sonunda nefret ve keder kaybolacak ve kalan lif ve lifthasirler mutlu bir şekilde yaşayacak.*

http://www.youtube.com/wa...ailpage&v=UVWTWKgxDfg
yavaş silinmesi gereken yazar. saçı başı dağılır maazallah.
sekizinci nesil silik yazardır. allah rahmet eylesin. özleyeceğiz kendisini. hortlamazsa tabi. *

edit: ruhu şu an buralardaymış. bana metafizik li yollardan meşaz gönderdi.
sekizinci nesil silik.

ara sıra kavga ederdik kendisiyle ama sevimli kızdı. mezarında rahat uyusun.

amaaaan cehennemin dibine kadar yolu var.*
bi ara sevişme arifesinden döndüğüm rahmetli izmirli sarışın yazar"dı".
özlenen yazar. keşke silinmeseydi. az muhabbetimiz olmadı kendisiyle.
max payne de perde arkasından sürekli dokunulan mitolojik zımbırtı.
olaf ın ultisi.
bir kaç güne gerçekleşecekmiş.
son gibi görünsede aslında bir başlangıçtır.

(bkz: tanrıların alacakaranlığı)
(bkz: twilight of gods)
the kezban adında pre-kezban bir yazarın eski nicki.
iskandinav mitolojisinde kıyamet günüdür. hakkında yazılmış, çizilmiştir diye pek uzatmak istemiyorum, tanrıların birbiriyle olan savaşının sonucunda çoğu tanrı ölecek, bazıları yaşayacaktır. kıyametin sonunda, dünyadaki nefret yerini sevgiye bırakacaktır.

bu arada bunu paylaşmadan geçmeyeyim; https://www.youtube.com/watch?v=oJJzIFGiOXk
(#19086586) nihahaha.
iskandinav mitolojisinde dünyanın sonu.
Olaf adlı şampiyonun ultimate skill i.

Aktifken hiçbir cc* Etkisine girmez ve rakibine doğru koşarken hız kazanır.

(bkz: league of legends)
Norveç çıkışlı, köklü black metal gruplarından. ilk dönemlerinde paganizm ve vikingler temalı black metal yaparken, sonradan Hristiyanlık karşıtı ve satanizm temalı olarak devam ettiler. Geçtiğimiz günlerde Non Debellicata isimli bir albüm daha çıkardılar.
Netflix in kaliteli dizilerinden. Gunumuze uyarlanmasiyla guzel kurgulanmis.
Thor ile nasil alakasi olmaz bunun ak.
Magne adamı madam yapar.

spoiler:

O cılız iti ikiye böldüğü sahnede boşalmış gibi gevşedim.
Norveç mitolojisini konu alan, Marvel evreninden aşina olduğumuz konuları işleyen bir netflix dizisi.

Konusu, müzikleri güzel. Fazla gergin bir havaya sahip ki bu da edda şehrinin genel havası olduğundan garipsemiyorsunuz.

Her süper kahraman dizisinde olduğu gibi başrol silik bir tip. Marjinal bir arkadaş, okulun peşinden koştuğu güzel bir kıza olan aşk, güzel kızın sevdiği kötü karakter ve kötülere tabiri caizse ‘yaltaklanan’ bir kardeş (ki büyük ihtimalle loki olacak) çemberinde işlenmesi nedeniyle pek sarmayan dizi aslında.

Çerezlik sayılabilir mi? Çok düşük ihtimalle. Olayların kopuşunu 2. Sezona bırakmışlar. 2. Sezon ise 2020 sonlarında çıkacakmış. Bakalım toplayabilecekler mi?
kız cocukların babacı, oglan cocuklarının ise anneci olması tanrılar aleminde bile degismiyormus bu dizide onu ogrendim. onun dısında ortalama ustu bir dizi diyebilirim.
zaten begenilmis ki ikinci sezonu cekmısler.
iskandinav mitolojisini iyice öğretmeye yemin etmişler. izlerken acaba marvel'in thor evrenine benzer mi olacak diye düşünüyordum ama hem farklı çıktı elbette hem de sardı, sarıyor.
arkadaş tavsiyesiyle henüz izlemeye başlamadığım dizi.