1. 1.
  bursada az rastlanan bir inanç.
  9 -2 ... msn
 2. 2.
  hem allah(c.c.)'nun varligina, birligine inanip hem de onun yarattigi seytan'a iman eden celiskili, bunalimli insanlarin dini.
  25 -27 ... abdulkadir gumus$u
 3. 3.
  (bkz: satanist)
  3 -1 ... redwinemania
 4. 4.
  aslinda ilk kullanisi hristiyanlar tarafindan tipki bizim gavur dedigimiz gibi,onlar in da hristiyan olmayanlara soylenen kelimeydi.sonra ise seytana tapmak olarak kullanildi.sonra anton szandor lavey denen kisinin hedonizm ve egoizm den etkilenerek yarattigi bu inanc.hayati boyuncu yasadiklarindan ders alip,insanlarin davranislarini gozlemleyip su fikre sahip olmustur.insanlar ikiyuzludur.ve bu karar dogrultusunda guya insanliga bir katkida bulunmak istedi.dünyanın dört bir yanındaki cadıların walpurgisnacht'ı kutladığı o akşam kafasını kazıdı, kara cübbesini giydi ve şeytan a bağlılık yemini etti. 'kara papa' unvaniyla 'ikiyuzlulugun temsilcisi' dinlere karşı savaş açtı.ayni zamanda satanist olmadan once bir kilisi de rahiplik yapiyordu.gercek ismi ise howard stanton levey.ortacagda kiliseye karşı gelenler ve de karanlık sanatlarla ilgilenenler rahipler tarafından seytana tapmakla suclandılar ve satanizm böyle ortaya cıktı.günümüzdeki satanizmin kurucusu olarak ortaya çıktı. Büyü ve esrarengiz ritüellere duyduğu yoğun ilgi ile tanınan LaVey önceleri, Hıristiyanlığa karşı çıkan 'Magic Circle' (Büyü Dairesi) isimli bir grup oluşturdu. Daha sonra içinde ünlü 'dokuz şeytani ilke'nin de bulunduğu Satanic Bible (Şeytan incili)'ni yazdı ve oluşturduğu grubu 'Şeytan Kilisesi' olarak adlandırdı. Bu kilisenin görüşleri, yine Anton Szandor LaVey tarafından yazılan The Satanic Rituals, The Satanic Witch, The Devil's Notebook ve Satan Speaks (Şeytan Ritüelleri, Şeytani Cadı, iblis'in Defteri ve Şeytan Konuşuyor) isimli kitaplara dayanmaktadır. Yalnız Kuzey Amerika'da yaklaşık 10 bin takipçisinin olduğu tahmin edilen Şeytan Kilisesi, son derece sapkın görüşlere sahiptir. Amerika Dinler Ansiklopedisi'nde LaVey'in sapkın dini şöyle anlatılır:

  LaVey'in satanizm uyarlamasındaki temel temalar, belirli bir kiliseye ait olmama ve insanın fiziksel ya da zihinsel yapısından zevk almadır. Şeytan, insanın bir tür hayvan olduğu fikrini ve fiziksel ve zihinsel zevk almanın başını çeken günahı temsil eder. LaVey'e göre şeytan bu değerlerin kaynağını temsil etmektedir. Ritueller, geleneksel büyü ayinlerinde olduğu gibi psikokinetik güç üzerinde odaklanan eylemler olarak düşünülür. Satanik felsefe Aleister Crowley'nin 'The Book of the Law' (Kanun Kitabı) kitabındaki öğretilerine oldukça yakındır. Her insan kendi kurallarına göre yaşıyor olarak kabul edilir.

  Kuşkusuz satanizmin temel ögelerinden biri din ahlakına ve bu ahlaka dair herşeye karşı olmasıdır. Üstelik bu karşıtlık yalnız fikri alanda kalmaz. Satanistler hem ateisttirler hem de her türlü dini değerle mücadele ederler. LaVey'in satanizmi de Hıristiyanlıkla mücadeleyi asıl hedef olarak görmektedir. LaVey din düşmanlığını şu şekilde ifade eder:

  Satanizm yalnızca ateist bir oluşum değil, aynı zamanda, anti-teistik (Allah'a karşı) bir oluşumdur. insanoğlu hızla bu evreni kirletmektedir; varlık sebebi olarak dini görmek artık kabul edilebilir bir durum değildir... Hayatta kalabilmek için 2000 yıldır süregelen bu pasifliği ve ölüm tutkusunu yıkmalıyız. Hemen uygulanabilecek realistik çözümler var önümüzde. Hıristiyanlık her zaman olduğu gibi, ilerlemenin önündeki en büyük engel olarak duruyor.

  Dikkat edilirse LaVey'in bu sözleri 19. yüzyılda gelişen materyalizm kaynaklı dünya görüşü ile büyük paralellik göstermektedir. Ve bu durum, dinin toplum hayatından çıkarılmaya çalışılmasının ne kadar büyük bir tehlike olduğunu ve böyle bir girişimin toplumları ne büyük felaketlerin içine ittiğini bir kere daha bizlere göstermesi açısından ibret vericidir. Dinin olmadığı yerde her türlü sapkınlığın ve vahşetin yaşanacağı, Allah korkusunu bilmeyen insanların kan dökmekten zevk alan birer canavara dahi dönüşebileceği satanizm örneğinde en çarpıcı şekilde görülmektedir. Bugün başta gençler olmak üzere pek çok insan satanizm belasının içine sürükleniyorsa, bunda din dışı bir yaşamı öngören ideolojilerin doğrudan payı vardır. Bu nedenle, 'kötülüklerin özgürce ve sınırsızca yaşanmasını' savunan, 'kural tanımazlığı ve kanunsuzluğu' temel ilke haline getiren, ahlaki her türlü değere savaş açmış olan satanizmin öngördüğü yaşamı ele almadan önce, satanizmin ideolojik bağlantılarını incelemekte fayda vardır.
  24 -2 ... hexagram
 5. 5.
  ayrica ayinlerini bilindigi gibi kedi kesmek,bakire kiz kesmek degildir.sadece bir cember in etrafina dolanilir.tipki biz muslumanlar gibi dua ederler.
  15 ... hexagram
 6. 6.
  şeytana tapıcılık.ya aklı olmayan, her şeyden çabuk etkilenen, bugün için yaşayan ya da aklını inançlar konusuna fazla yormayan bireylerin mensubu olabileceği din.kendi içindede çeşitleri vardır.bazılarında kedi ya da bakire kız kesilir bazılarında ise hexagramın dediği gibi sadece zarasızca dualar edilir.
  5 -3 ... kekistanlihobbit
 7. 7.
  bi ara türkiyenin gündemini meşgul eden saçma sapan görüş
  5 -2 ... armi
 8. 8.
  bir nevi kendi yaptıkları heavy metal müzige tapmaktır.
  2 -20 ... martyns
 9. 9.
  (bkz: satanik ritueller)
  3 ... lilithhh
 10. 10.
  (bkz: 666)
  2 -1 ... gerko