bugün

maçlarını 2907 kapasiteli fatih stadı nda yapmaktadırlar. forma renkleri kırmızı-beyaz dır.
eski trabzonsporlu oyuncularla takım kurarak süper ligde boy göstermiştir..
süper ligdeyken bursaspor'un lig a deykende mersin idmanyurdu'nun düşmesine sebep olan * *takım..
2005-2006 sezonunda türk telekom lig a da mücadele eden iki ilçe takımından birisi,diğeri için, (bkz: karşıyaka).
Türk telekom lig A'da zor bir dönem yaşayan karadeniz temsilçisi. Son çağre olarak Roman Abramovich'den yardım istemekten geri kalmamış spor klubü.

"Türk Telekom Lig A'da zor günler geçiren Akçaabat Sebatspor, Chelsea FC Kulübü'nün Sahibi Roman Abramovich'den yardım istedi. Maddi sıkıntı yaşayan ve gelecek ay olağanüstü genel kurul gerçekleştirecek kırmızı-beyazlı kulüpte başkan yardımcısı Hacı Osman Arslan, Chelsea Kulübü'nün sahibi Roman Abramovich'e dün bir elektronik posta mesajı göndererek Rus işadamından yardım istediklerini söyledi.

Arslan, Abramovich'in Chelsea'ya maddi anlamda büyük katkı sağladığını ve bu kulübü dünyanın önde gelen kulüpleri arasına soktuğunu belirterek, ''Ben de
E-maili bize de bir ışık tutar, yardım eder diye gönderdim'' dedi.

Gönderdiği mesajda Akçaabat' Sebatspor'un zor durumda olduğunu ve ekonomik sıkıntı yaşadıklarından bahsettiğini dile getiren Arslan, ''Trabzon'da futbolun ne kadar sevildiğini ve Trabzon halkının futbol sevgisini anlattım. Trabzon'unRusya`'ya coğrafi konum olarak da yakınlığından bahsettim. Şu ana kadar bir yanıt gelmedi. inşallah bize de destek olur'' diye konuştu. "

Bizim karadenizli iş adamlarımız görsün bu yardım çağrısını da el atsın bu Trabzonspor'un gölgesinde kalmış anadolu kulübümüze.

Haber kaynağı Mynet:
link: http://spor.mynet.com/spo..._news&date=27Ekim2006
istanbul-ankara-izmir takımları haricinde 1. ligde yer almış ilk ilçe takımıdır. 2 sezonluk süper lig macerasından sonra 2. lig a kategorisine düşmüş, şu sıralarda buradaki yerini korumak adına mücadele eden takımdır. ayrıca patlak veren şike hadisesinin ilgili takımı da yine bu takımdır, gökdeniz karadeniz haricinde ceza alan diğer oyuncular olay tarihinde bu takımda forma giymekteydiler.
2003 yılında 1. lige çıkmış ancak 2004 - 2005 yılında küme düşerek süper lige veda etmiştir. 1923 yılında kurulmu$tur.
taraftar grubunun adı lazutlar dır. ayrıca stadını * 1.ligde oynarken değilde türk telekom lig a dan düşmek üzereyken bitirmeleride enteresandır.
trabzon sehrinin üvey kardesidir.su anda tff 2.lig 4.klasmanda yer almaktadır.
her zaman dikkat edilmesi gereken tehlikeli bir ekiptir. olympique marseille karşısında aldığım 3-1'lik galibiyetin ardından, deplasmanda 2-0 kaybettiğim kulüptür.

erzurumspor'u çalıştırıyorum.

edit: tabi fm'de oluyor bunlar.
sert vuruşlarda topun denize uçtuğu stadda maçlarını oynayan futbol klübüdür.
orhan kaynak da son demlerinde* bu takımda forma giymiştir.
ilk adı sebat idman yurdu olan, daha sonra 1947-1986 arasında sebat gençlik olmuş takım. ayrıca 1. ligde oynayan ilk ilçe takımı değildir. o şeref, 1978-79 sezonunda 1. ligde oynayan kırıkkalespor'a aittir *. bu ligde oynayan 2. ilçe takımı da 1993-94 sezonunda kardemir karabükspor olmuştur *. kardemir karabükspor daha sonra 1997-1999 arasında bu kez karabük takımı olarak yeniden birinci ligde oynadı.
1923 yılında kurulan Trabzon temsilcisi. trabzon'un ilk futbol takımıdır. ilk kurulduğunda adı sebat idman yurdu olarak kabul edilmiştir. takımın adı 1940'da akçaabat gençlik, 1947'de sebat gençlik ve son olarak 1986'da bugün olduğu gibi akçaabat sebatspor olarak değişmiştir. 1999-2000'den itibaren 5 yıl içerisinde 3 şampiyonluk yaşayan sebatspor, 2003-04 sezonunda süper lige yükselerek bir ilki gerçekleştirmiş ve anadolu'dan süper ligde mücadele eden ilk ilçe takımı olmuştur. bugün bank asya 1.liginin alt kategorisi olan türk telekom 2.liginde mücadele etmektedir.

(bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Ak%C3%A7aabat_Sebatspor)
görsel
üzülerek söylüyorum ki bir kaç sezon içinde kocaelisporla amatörde karşılaşacak olan takımdır. *
türk futbolunun sistemsizliği ve tesadüfiliğini belgeleyen kulüplerden biridir.
aylar evvel düşmeyi garantilediği üçüncü lig'de son üç maçına çıkmayacağını açıklamış olan kulüptür...

edit: böyle bir entry bile eksi alabiliyorsa kesinlikle sözlüğe beynini dışarıda unutup girenler var demektir...
(bkz: işsizlik)
1923 yılında kurulmuş Trabzon'un ilçe takımıdır. Ayrıca ismet inönü'nün fahri başkanlığını yaptığı kulüptür. Maçlarını mükemmel deniz manzaralı Akçaabat Fatih stadında oynayan akçaabat sebat spor 2003-2005 yılları arasında süper lig'de mücadele etmiş daha sonra Merhum başkan Selami yardımın vefatının ardından maddi sıkıntılar nedeni ile amatör kümeye kadar gerilemiştir. Kuruluşu cumhuriyet ile aynı olan yaşta olan akçaabat sebat spor, trabzon taraftarından bile yeterli desteği bulamamıştır. (bkz: ankaragücü)
En son 2004 yılında süper ligde gördüğüm takımdır.
birinci lige çıktıkları günü yas ilan etmiştim. düşdükleri yılı ise bayram. aynı yıl chelsea'nin sahibi rus işadamı abramovich'e bizi kurtar diye çağrı yapmışlardı. semavi adında da bir sol bekleri vardı oda çin'e gitmişti..
herkese renkli günler
şuan bölgesel amatör lig'de orta sıralara oynamaktadır.
türkiye liginin başına gelmiş en büyük felaketlerden biridir.
Süper lige çıktığı yıl adeta akçaabat bayram havasındaydı, lan acaba trabzonspora rakip mi geliyor demiştik.

Bu yükseliş uzun sürmedi ve bir anda çakıldık. Tepetaklak olduk, teknik direktörlerin "önümüzdeki maçlara bakacağız" demesinden bıkmıştı halk. Sonra borç yapıldı, borç ödenmeye çalışıldı, olmadı. Borcun silinmesinin yolu amatör lig'e düşmekti, akçaabat sebatspor'da bunu yaptı.
güncel Önemli Başlıklar