1. 1.
  sinema veya tv dizilerinde bir mekandaki ses kalabalığıdır. ana karakterler konusurken arkadan gelen diğer insanların konusmaları veya mekanda çalan müzik rabarbadır.

  rabarbanın kaydediliş şekli, 1 den fazla insanın stüdyoda sırasıyla konusmasıdır. bunlar üstüste bindirilir ve ses kalabalıklaşır. kayıtta konusmalar anlasılamadığından bazı elemanların stüdyoda ana avrat düz gittiğine bile rastlanmıştır.
  10 -1 ... kansob
 2. 2.
  ve önemli bir edit olarak, rabarba adında istanbul'lu amatör bir protest rock grubu vardır. liseli elemanlardan oluşan bir grup olmasına rağmen işlerini profesyonellikle ilerletmektedirler. helal olsundur.
  -1 ... kansob
 3. 3.
  rock fmde haftaiçi her sabah yayınlanan program. işe gidişteki uyandırıcı etki.
  2 ... superinsan
 4. 4.
  94.5 rock fm 7 ile 10 arası programın adı. mesut ve dinar. kulaklıkla radyo dinliyorsanız, ağzınızın çevresini atkı ile sarın ki manyak gibi gülümserken, kahkalarınızı tutmaya çalışırken sizi görenler deli mi lan bu demesin.
  4 ... rana macrocnemiss
 5. 5.
  http://www.myspace.com/rabarbasyon
  ... kansob
 6. 6.
  28 aralıkta taksim "pulp" barda sahne almış çok yetenekli 4 arkadaştan oluşan amatör bir gruptur.

  isteyenler yukarıdaki linkden dinleyebilirler.
  ... edippo
 7. 7.
  6 şubat cuma günü taksim ekşi limon da sahne alacak grup.
  1 ... kansob
 8. 8.
  isyan adlı parçalarıyla, günümüzün bastırılmış duygularını gün yüzüne çıkartan genç ve yetenekli gurup.

  http://www.youtube.com/watch?v=wPmN_O_urwE+
  1 -1 ... edippo
 9. 9.
  sadece sinema veya televizyonda değil, tiyatroda da gereksiz söz kalabalığı, gürültü ve repliklerin üst üste binmesi anlamına gelir.
  1 ... hoppipolla
 10. 10.
  sabah 7-10 arası vapurda,minibüste,dolmuşta,motorda durup durup kopan insanları görürseniz işte onlar o anda başka bir boyutta,rabarba dalar.mesut süre de şu cümleden 10 dakikalık geyik çıkartmazsa ben de odun olayım espirilerine gülemeyim..
  2 ... sophie kowalski