bugün

Tüm zamanların en iyi grubudur. Vokalisti tüm zamanların en iyi Vokalisti olan freddie mercury'dir. Gitaristi brain may, davulcusu Roger Taylor ve bassçısı da John deacon'dur.
Boş beleş grup.
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
Tüm zamanların en iyi Rock gruplarından biridir.
Vokalistliğini tüm zamanların en iyi vokali olan freddie mercury yapmıştır.
dünyada müzik adına bir araya gelmiş en güzel dört insandır.
Önceki hayatımda olduğum kişinin ingilizcesi.
görsel
Kulaklarınıza, çalınan bir kapıdan bayram şekeri değil para kapmış, kaptığı gibi de torpil alıp patlatmış çocuk kadar şen şakrak olacağının müjdesini veren melodik topluluk.
Bu grubu diğerlerinden farklı kılan tartışmasız freddie mercury'dir.
Adamın öyle güzel ses tonu var ki Ajdarın şarkılarını bile söylese herkes dinler.
Freddie Mercury ile dünyayı sallayan, her şarkısıyla ayrı bir düş kurduran, ilk video klibi sahip BohemIan rhapsody si ile kendine aşık eden bir rock grubu.
Keşke birebir tanışma imkanım olsaydı bu abilerimiz ile.
Bu grubu diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliklerden biri de tek kalıpta sıkışıp kalmamasıdır kanımca.
Her türden şarkılar yapmışlar. Hepsi de başarılı olmuştur.
En iyi tarzı da Şüphesiz opera - Rock olmuştur.
Müziğin bu yerlere kadar gelmelesinde Queen'in çok büyük rolü olmuştur.
Çoğu müzik türünün öncüsü olmuştur.
Konser verdiklerini ülkede tatil ilan edilmesi bile bu grubun nasıl üst seviye bir grup olduğunun göstergesidir.
Hiç şüphesiz müzik tarihinin en iyi 2 grubundan biridir.
Diğeri için:
(bkz: led zeppelin)
Bazı bebeler bilmez heavy metal ve trash metal' in mucidi black sabbath ve motörhead' dir. işin bokunu çıkarmaya gerek yok.
en sevdiğim müzik grubudur. tüm şarkılarını severim de radio gaga ayrı bir güzeldir.
http://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY
Bok gibi grup. Müzikleri bir halta yaramıyor. Freddie mercury'nin de çok iyi bir sesi yok.

Bi judas priest bunları yirmiye katlar amk.

Gelsin eksiler...
cought on a landslide
No escape from reality...
gözümde her ne kadar pink floyd hayranı olsamda pink floyd'dan daha çok sevdiğim tek grup. her şarkısına bayılıyorum.

too much love will kill you,love of my life,ı want to break free,show must go on,who wants to life forever parçalarında gözlerimin dolmasını engelleyemiyorum.

mesela love of my life'ı brain may'den ayrı freddie'den ayrı dinliyorum. ikisi de inanılma etkiliyor beni.ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.

açık ara dünyanın en iyi grubusun sen queen!
dünyanın en iyi sesisin sen freddie mercury!
dünyanın en iyi gitaristisin sen brian may!

her şeye inat show must go on ulan!
http://zihninarkasokaklar...digim-20-queen-sarks.html
Adını hak edecek bir Opera-Rock grubudur. Kurucusu Freddie Mercury'dir ki kendisi çok iyi bir tenordu. Buna örnek olarak Under Pressure'u dinlemenizi tavsiye ederim o yüksek notalara çıkan kişi yine aynı şekilde Freddie Mercury 'dir. Ve çok bilinmeyen gerçeklerden bazıları ise şunlardır:
-Freddie Mecry müslümandı
-Gitaristleri astrofizik doktoru (hala yaşıyor)
Grup şu anda Adam Lambert ile müzik yapmaya devam ediyor.
Pink floyda kıyasla daha çok reklamı yapılan fakat bir dark side of the moon kadar kalıt bir albüm bırakamamış olan müzik topluluğu dünyanın en iyi ikinci grubu olarak lanse edilir ki gerçekten de öyledir yiğidi öldür hakkını yeme demişler günümüzde mercury olmasa bile hala yıkılmadım ayaktayım derler 1971 de kurulmuştur.
Show must go on ile beni kendime getirmiştir.Sanırım hayatımın şarkısı bu. Güç verdi bana.
Saçma bir şekilde pink floydla karşılaştırılan grup hayır hayır pink floyd ile karşılaştırılamaz çünkü pink floyd dünyalı değildir.
Freddie mercury olmadan sıfır olan gruptur maalesef ki yine freddie mercury nin yaşantısından dolayı popüler kültürün ağına düşmüş gruptur.
verdikleri mesaj hayranlık uyandırıcı.

hayır eşcinsel olmalarından değil, özgürlük vurgularından bahsediyorum. hoşgörü ve özgürlük vurguları var bol bol.

(bkz: ı want to break free) gibi bir klibi 60 ingilteresinde, o yer ingiltere olsa dahi çekmek yürek isterdi doğrusu.