bugün

Öyle kasvetli ve buhranlı bir dili vardır ki en neşeli, şen şakrak anınızda bile herhangi bir kitabını okusanız içiniz burkulur. Güzel betimleme yapabilen, tasvirlerinde farklı açılar bulundurabilen bir yazardır.
paristeler galiba. *
--spoiler--
baş örtüsü gericiliktir.
--spoiler--

--spoiler--
Playboy'a çıkanla, başını örten arasında zihniyet olarak bir fark görmüyorum. kadınlar kendini nesne olarak görüyor kendilerini özne olmaktan çıkartıyorlar.
--spoiler--

önümüzdeki günlerde yeni polemiklere hazırlanın. tartışmanın da spoiler'ını verdim.

edit: ben bu düşünceye katılmıyorum. başa bir şey takmak veya takmamak; gericilik veya ilericilik değildir. playboy mevzusu da ağır oldu. örnek öyle eşeğin şeyinden getirilip verilmez.
Baş örtüsü gericiliktir dedikten sonra özgür bir ülke değiliz diyen acınacak kişilik. Özgürlükten bahsedip insanları giyimleri ile yargılayabilmek nasıl bir mantalitedir. Neymiş efendim kapalılık özgürlük değilmıste bilmem ney. Hadi öyle diyelim. Ne yapalım peki? Çekip çıkaralım mı kafalarındeki örtüleri. "Kapalılara karşıyım" demek ne demek Allah aşkına? Hala böyle insanların olduğunu görmek insana acı veriyor.
islama dair unsurların gözünde ne konumda olduğunu açık seçik ifade etti... sanki o koltukta iyi türkçe bilen bir norveç islamofobiği oturuyor... ben bu kadını türk olarak kabul etmiyorum.
bu modası geçmiş kafa tası ile,bu çağ da hala nasıl yaşayabildiğini merak ettiğimiz yaratık.içerisinde bulunduğu durumatürkan saylan sendromu diyoruz.ondan daha zor ölmesi dileğimizdir.
https://www.facebook.com/...62&type=2&theater
HER DÜŞÜNCEYE SAYGIM VAR AMA YAPTIĞIN KARŞILAŞTIRMAYA OSURAYIM.

dün 10 dakika kadar radyodan dinledim aklımda kalanlar:
- benim anneannem de namaz kılardı ama...
- ben üniversitede öğrencilerime hangi gazeteyi okuyorsunuz diye soruyorum.
Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen davetlere katılmayışının sebebini Abdullah Gül'ün eşinin başörtülü olması olarak açıklarken, "başörtüyü gericilik olarak görüyorum" diyen ve kendisine sözde AYDIN denilen yazarcık.
ülkemizdeki entellektüellik adı altındaki asıl cahilliği ve gericiliği göstermiş kadındır. bu kadının müjde ar lı, aysun kayacı lı programı vardı ve her program aysın kayacı bu kadına bir laf koyar ve bu zat cevap bile veremezdi.
teşvikiye de oturup sosyalizm diye yırtınan bir teyzedir. sallayın gitsin kızmayın ona çünkü onun yetiştiği dönemde eğitim müfredatı çok farklıydı. acıyın gitsin.
dedikleri şunlar:

http://gundem.milliyet.co...detay/1864359/default.htm

"inançta böyle bir şey yok" lafını bir yana bırakırsak, dediklerinin özü doğru değil mi?
dün katıldığı aykırı sorular proğramın da:

kral çıplak diyerek güne damgasını vuran yazar.

ilk konuşmasında rte nın öfkesinden nasibini alacakdır ama olsun.
Tartışılan ifadesinde şöyle bir açıklama getiriyor biri erkekleri tahrik etmek için soyunuyor diğeri erkekleri tahrik etmemek in kapanıyor, bu söylemin doğruluğunu kabul dahi etsek birbirine tamamen zıt 2 gerekçe için kişilerin kapandığını söylüyor kendisi, yani yola çıkış noktaları aynı olsada ulaşmak istedikleri amaç farklı dolayısıyla bu örnek için her ikiside erkekler için böyle birşey yapmış olsa dahi, aynı gözle bakılması tutarsızlık örneği olacaktır. Kaldı ki çoğu tesettürlü ya da kapalı bayan kişi buna bakmaksızın dini inancı gereği olduğunu düşündüğü ya da dayatıldığı için kapanıyor.
tam bir aydin.

babaannesi ve teyzesi namaz kilarmis.
playboy kizlari ile tesetturlu kizlar ayni kefeseymis.
basortusu gericilikmis. ha bide turkiye ozgurluklerin konusulamadigi bir ulkeymis.

bak pinarcim simdi ben ozgurce yaziyorum; suratin kedi gotune benziyor. beynin orumceklenmis. senin icin en basta yazdigim " aydin" ifadeside son 12 yilda munasip yerine takdigimiz 8 ampulun isigindandir. tamam mi?
gezi kafalıların yeni elemanı.

mantığa bakarmısın... "kafasını kapatanla playboydakiler bir"
ee? naapalım bunun için? çözümün nedir senin bu kendi uydurduğun sorun için?
"ee başını kapatmasınlar o zaman"
vaauuvv dahice bir çözüm, böylece başörtüsü sorunu ortadan kalkar değil mi?

biraz daha zorlasak?
"başını kapatsa ve chp ye oy verse mesela?" desek?
o zaman sıkıntı kalmaz değil mi? malum çarşaflı kadın bile chp rozeti takınca papa 2. kılıçdaroğlu tarafından atatürkçülüğü takdis edilmiş oluyor böylece ülkeye zararlı kategorisinden çıkmış oluyordu değil mi?

peki mini etek giyip, göğüsünün ortasına kadar dekolte açan kadınlar? onlar eyi ama değil mi? playboy falan diyordun? yok onların alakası yok.

başörtüsü savaşında kaybettiler, rezilikleri ayyuka çıktı... artık psikolojik olarak mücadeleyi deniyorlar anlaşılan.

pavey isimli vasatın "başörtülüler orda burda öpüşüyor" ifadesi de bunun bir örneği.

"başörtülüler öpüşüyor" eee? öpüşmeye mi karşısın?
"hayır başörtüsüne!"

başörtüsünü çıkarsa istediğini yapabilir ama örtülüyse senin o ağzına... malzeme olur değil mi?

sözce "cumhuriyet" halk partisinin sözde özgürlükçüleri daha kılık kıyafet serbestliği kanununa dahi hazım gösteremezken kim sallar ki bunları?

bir insan istediği kıyafeti giyer, istediği gibi başını örter ya da açar, isterse o hali ile gider öpüşür isterse öpüşmez orası bizi bağlamıyor, ama kılık kıyafetine karışamazsın kardeş.
playboycu kızlarla başörtülü kızların zihniyeti aynıdır demiştir. arz talep meselesi özelinde tespit doğrudur. erkek egemenliğinin talepleri bir yerde playboycu kızları bir başka yerde baş örtülü kızları yaratmaktadır. talebin arttığı ülkemizde arzın da arttığını yaşayarak görüyoruz nitekim. nitekim paşa, öyle saça böyle tarak.. bana ne ya
kendini çok zeki sanan, aydın olarak geçinen, tespitime göre de türk olmayan(müslümanlığı saymıyorum bile) başörtülü insanları aşağılayan bir yaratık. biz bu güruhları cumhuriyetin kuruluşunda da görmüştük. tbmm görüşmelerinde islamın devleti geri bıraktığını ileri süren bir grup(rauf orbay, refet bele gibi masonlar) islamı bırakmamız gerektiği teklifini sunmuş buna kazım karabekir karşı çıkmıştı vs vs merak eden araştırsın. demem o ki ülkenin bu gibi boklardan temizlenmesi lazım. inanırsın inanmazsın ama saygı duyacaksın.
sözde aşk kitabı yazarı.
tipik elit, tepeden inmeci, batıdan damızlık erkek getirelimci,bir an önce bunaması ile ilgili rapor alıp özür dilemesi istenen nefes alarak yaşayan eşeyli üreyen canlıdır.
kafası karışmış ve hafif bunamış bi teyze.
hoşgörün gitsin.
gerçek bir aydındır.
anlaşılan o ki onlarca salak kadının ne dediğini dinlemeden hakkında atıp tutmaya başlamış.
akepe medyası da kadını linç etmeye dünden hazır.
başörtüsü problemi denilen uydurma problem büyüdükçe akepe nemalanmakta.
bize yeni bir düşman lazım havasındalar.

kadının söylediği şey şu;
playboy kızları erkekleri tahrik etmek için soyunuyorlar.
başı kapalı kadın ise erkekleri tahrik etmemek için bir saçını dahi göstermemeye çalışıyor.
her ikisi de kendine referans olarak erkeklerin tahrik olmasını alıyor.

referans kendi istekleri değil, erkeklerin istekleri. bu noktada bu ikisinin birbirinden farkı yoktur.
alev alatlı ikidir.

lütfen ayvalık'a gidin ve dönmeyin ikiniz de.
görüşleri tasvip edilmese de saygı çerçevesi içinde eleştiri getirilmesi gereken yazar. sonuçta kendi yorumudur; kadının meta olmasını istemiyordur. onun da inancında farklı yorumlar var olabilir ve haklı haksız noktalar olabilir, bu kendini ilgilendirir.
inanışlara ve tercihlere saygı bile duymayan aydın. aydınlık da neye göre kime göre oluyorsa artık.
bu aydınsa ben karanlığın dibinde kalayım.
maneviyatı kapkaranlık olan bir aydınımsı.
kapalılık gericiliktir demiş peki ilericiliğin tanımını yapmasını rica ediyoruz kendisinden.

bu kafalar olduğu sürece bu halk akp den vazgeçmeyecek. bence bunlar bilinçli kontra. akp tarafından yapıldığını bile düşünmüyor değilim.

Allah bu kafadaki tipleri ıslah etsin ne diyelim. Milletin türbanına ellerini-dillerini uzata uzata din tüccarı bir canavar yarattılar.

ek: 70 yaşında civciv sarısı saçla ilericilik mi oluyor? hele bir cevap ver pınar teyze...

görsel