1. 1.
  universite hazirlik okullarinda bolume gecmek icin yapilan buyuk sinav.bu sinavlara yaklasik 8 aylik bir donemecten sonra heyecan icinde girilir.sinavi verenler seneye bolume baslar.gecemeyenler bir sene daha hazirlik okur.
  3 ... cilgin ordek fahriye
 2. 2.
  ing. yeterlilik, ustalik, ehliyet.

  proficiency exam/test; herhangi bir alanda kisinin yeterliligini olcmek icin yapilan kapsamli sinav.
  2 ... confusedy
 3. 3.
  (bkz: dau de sorularin calinmasi)
  1 ... markasiz
 4. 4.
  itü'de, geçemeyenlerin kuruna göre ilk yarıyıl sonunda girmeye hak kazanıp kazanmadığı belli olan, eğer katılıp geçebilirseniz birinci sınıfı üç yarıyıl süresince okuma hakkı veren(ilk yarıyıl ders almak opsiyonel)(harcını ödersen tabi), çoktan seçmeli bölümün 80, essay bölümünün 20 puan üzerinden değerlendirildiği, barajı 60 olan sınavdır.
  1 ... doala ozdes limon aromasi
 5. 5.
  bazi universitelerce bolume baslamak icin vermek zorunda olunan dil sinavidir. oss'den kurtulup universiteye baslayanlari bu sinavi gecemezsen asla bolumune baslayamazsin seklinde urkuten ve strese sokan aslinda okadar da korkulmamasi gereken sinavdir.
  1 ... noway
 6. 6.
  70 * ortalamayı tutturamazsan heleki zorunlu okuyosan birde bütünlemeye kaldıysan seni tir tir titreten sınav.
  2 ... profendure
 7. 7.
  Bursa Görükle'deki yurdumdan tam ters tarafta yer alan ve lanet otobüslerde *1 saat rezil kepaze bir şekilde harap olma ve bir sene geç mezun olma ihtimalini göz önüne alıp evde ingilizce çalışıp iki aşamasını da geçip kurtulduğum sınav.Geçemeyenlere Allah yardım etsin.*
  2 ... faithful lover
 8. 8.
  proficiency test;herhangi bir kuruma başvuran şahsın öğrenimini gördüğü yabancı dilde belli bir seviyeye ve bilgi proposyonuna sahip olup olmadığını görmek için yapılır.
  bir de ^^achievement test^^ vardır ki o biraz daha farklıdır.belirli zaman aralıklarıyla kişinin dil öğreniminde nerede olduğunu öğrenmek için uuygulanmaktadır.
  1 ... fayaka
 9. 9.
  adını yazmakta zorlandığım halde geçtiğim sınav.
  3 ... dr_neo7
 10. 10.
  herhangi bir konuda uzmanlık manasına gelen ingilizce kelime.
  1 ... paradigma